Vibratory.org Sexuální zdraví Nejlepší testosteronové tablety

Nejlepší testosteronové tablety 2020

aktualizováno září 2020
testosteronove-tablety.jpg
Máte stále špatnou náladu, málo energie, tloustnete, nic vás nebaví (ani sex)? Zřejmě vám chybí testosteron. Vybrat správný produkt zabere na internetu spoustu času. Hledali jsme za vás. A následně testovali 8 přípravků na zvýšení hladiny testosteronu. Věk testerů v rozmezí 24 - 65 let. Tabulka níže shrnuje výsledky, výhody a nevýhody jednotlivých doplňků stravy. Ovlivňovat hladinu testosteronu lze u běžně zdravých mužů velmi dobře a stáčí vám přípravky bez lékařského předpisu. Doporučené tablety na testosteron začaly působit zhruba od 3-4 týdne požívání. Pro optimální stav testosteronu berte tablety 3-4 měsíce. Poté můžete pilulky vysadit a počkat, zda pocítíte úbytek. Nejlepší prášky na testosteron jsou jednoznačně Primulus a ProMan Plus. Pokud máte problémy i s impotencí, doporučujeme Zerex Ultragold nebo Erexan Stabil.

TOP 2020

Fungující přípravek na doplnění testosteronu obohacený vitaminem C
Primulus
TOP produkt
cena od 569 Kč / měsíční dávka
Výhody: Pestrá směs bylinných extraktů, vitamínů a minerálních látek. Otestováno a funguje na zlepšení vitality, energie, sexuální chuti a lepší nálady. Obohaceno vitaminem C pro zvýšení zdravotní odolnosti.
Dávkování: 2 kapsle denně. Požívejte minimálně 1 měsíc pro účinné zvýšení hladiny testosteronu v těle. Nemá žádné vedlejší negativní účinky.
více energie:
lepší zdraví:
chuť na sex:
tvrdá erekce:
vedlejší účinky:
nástup: za 2-3 týdny
Vliv Primulus jsem na sobě pozoroval již po 3 týdnech úžívání. Lepší nálada, více energie a zvýšený zájem o sex. Všimla si manželka.
Přesvědčte se sami
Nejlepší tablety na dlouhodobé užívání pro podporu erekce a testosteronu
Vimax
erekce + testosteron
cena od 866 Kč / měsíční dávka
Výhody: Bestseller pilule prodávané v mnoha zemích (vyrábí se v Kanadě). Unikátní složení ze silných extraktů mnoha bylin. Působí dlouhodobě a pozitivně ovlivňuje tvrdou erekci, větší výdrž, chuť na sex, tvorbu spermatu a zvýšení hladiny testosteronu v těle. Vhodné pro starší muže 45+ let.
Dávkování: 1 kapsle každý den, přibližně 30 minut po jídle. Účinky budete na sobě pozorovat za 1-3 týdny. Doporučujeme 3-měsíční kůru. Neužívejte, pokud se léčíté na srdeční potíže.
více energie:
lepší zdraví:
chuť na sex:
tvrdá erekce:
vedlejší účinky:
nástup: dlouhodobý účinek
Oprávněně se prodává již mnoho let. Protože skutečně funguje. Po 2 týdnech užívání byl můj penis po ztopoření tvrdý jako kámen. Navíc budete mít více energie a lepší náladu díky zvýšení hladiny testosteronu. A běžná nachlazení se mi teď také vyhýbají.
Přesvědčte se sami
Nejprodávanější přípravek na testosteron a erekci v jednom
Zerex Ultragold
testosteron + erekce
cena od 800 Kč / měsíční dávka
Výhody: Super mix bylin, minerálů a aminokyselin pro zvyšení množství testosteronu v těle a zlepšení sexuálního výkonu. Obsahuje vitamín C pro předcházení nachlazení a chřipky. Ideální preparát hlavně pro starší muže +50 let, pro dlouhodobé užívání.
Dávkování: každý den berete kapsle - jednu ráno, jednu večer. Nezapíjet alkoholem. Výsledky se dostaví obvykle za 2-3 týdny a pak je doporučeno brát další 2 měsíce.
více energie:
lepší zdraví:
chuť na sex:
tvrdá erekce:
vedlejší účinky:
nástup: za 3-4 týdny
Cítil jsem se slabý jak moucha, v posteli nic moc a ke všemu částé rýmy. Proto jsem zvolil Zerex Ultragold, který je kompromisem na zvýšení testosteronu a zároveň zlepšení v sexu.
Přesvědčte se sami
Účinný přípravek s testovacím balením za cenu poštovného
ProMan Plus
super cena
cena od 49 Kč / měsíční dávka
Výhody: Minerály a silné výtažky z rostlin v jediné tobolce. Doplněk stravy zvyšuje vaši energii a sílu. Pozitivně ovlivňuje chuť na sex. Obsažené látky urychlují trávení a snižují ukládání tuků. Pomáhá k rychlejší regeneraci svalů.
Dávkování: Každý den 1 kapsle. Prvni změny pozorujete zhruba za 1,5 měsíce. Doporučujeme brát aspoň 2-3 měsíce, pak zkusit vysadit. Bez vedlejších negativních účinků.
více energie:
lepší zdraví:
chuť na sex:
tvrdá erekce:
vedlejší účinky:
nástup: za 3-4 týdny
Kvůli nízké ceně jsem chtěl pouze vyzkoušet testovací balení. Ale po třech týdnech viditelného zlepšení (víc sil, energie, chuť na přítelkyni,..) jsem objednávku prodloužil a nechal si kapsle zasílat každé dva měsíce.
Přesvědčte se sami
Efektivní doplněk stravy na tvorbu testosteronu a lepší erekci
Erexan Stabil
testosteron + erekce
cena od 680 Kč / měsíční dávka
Výhody: Univerzální směsice prospěšných látek a extraktů nacpaných do jedné kapsle. Podporuje tvorbu testosteronu, zvyšuje sexuální touhu (erekce, výdrž) a předchází nemocem z nachlazení. Vhodný pro starší muže nebo muže, kteří zakládají rodinu.
Každý den dvě tablety. První příznaky působení se sice dostaví za 2-3 týdny, ale výrobce doporučuje brát aspoň 3 měsíce. Poté je možno vysadit a sledovat zda dodje ke zhoršení. Produkt je bez vedlejších účinků.
více energie:
lepší zdraví:
chuť na sex:
tvrdá erekce:
vedlejší účinky:
nástup: za 2-3 týdny
Varianta Erexan Stabil je vhodným a levným řešením pro problémy s erekcí a nedostatkem testosteronu. Pomohl v obojím. Akorát se musí brát dlouhodobě, aspoň pár měsíců.
Přesvědčte se sami
Autor recenze:
Zdeněk Přibyla, Jan Malina,
Poslední úpravy:
září 2020
Uvedené tablety a doplňky stravy na testosteron jsou všechny bez nutnosti lékařského předpisu. Většině běžně zdravých mužů pomohou se zvýšením hladiny testosteronu v těle. Rychlost působení a výsledný efekt jsou závislé na aktuálním zdravotním stavu a fyzické zdatnosti (změny lze pozorovat za zhruba 3-8 týdnů). Kapsle nemají vedlejší účinky. Nedoporučují se však brát osobám s onemocněním srdce a osobám s problémy s testosteronem léčených pod dohledem lékaře.
Testované přípravky na testosteron v čele s luxusním provedením tablet Primulus (na fotce chybí krabička od Promanu, který jsme v době focení nemohli najít)

Testované přípravky na testosteron v čele s luxusním provedením tablet Primulus (na fotce chybí krabička od Promanu, který jsme v době focení nemohli najít)

1# Primulus Fungující přípravek na doplnění testosteronu obohacený vitaminem C

Již při prvním pohledu na webové stránky nebo na krabičku tabletek je patrné, že se jedná o skutečně funkční výrobek. Vyvinuli ho totiž sami muži, kteří přesně vědí, co chlapský organismus potřebuje. Muži po 30. roce života totiž velmi často cítí únavu a jsou náchylnější k různým nemocem, začínají přibírat na váze a s psychickou stránkou to taky nebude žádná sláva. A přesně pro tyto případy existuje Primulus, který by měl všechny negativní účinky eliminovat, neboť je určen primárně ke zvýšení testosteronu. Výrobce úvadí zvýšení chuti do života, vitalitu, lepší náladu, rychlejší spalování tuků a zvýšenou chuť na sex.

TOP produkt
jak účinkuje:
Primulus je určen výhradně na zvýšení testosteronu v těle. Objednávku můžete upravit na pravidelné zasílání měsíční dávky, ale můžete objednat i jednorázově a nikdo vás nebude nutit do dalších odběrů. Doručení za dva dny v neprůhledné bublinkové obálce (i když odesilatel je nadepsán Primulus Group). Testovat jsem začali ve čtverko, ve stejný den. Změny jsme na sobě registrovali v rozsahu od 2 do 6 týdnů. Měli by jste tedy koupit aspoň 2 měsíční dávky. Nejvíce pocítíte zvýšenou energii a obnovenou chuť do života (testosteron zvyšuje sebevědomí). Například budete mnohem snadněji ráno vstávat a večer jste méně unavení. Zkráta přestanete být pasivní. Citelně se vám také zvýší sexuální touha a radost ze sexu. Nicméně žádné účinky na silnější erekci a delší sex nikdo nepozoroval. Primulus působí i na tvorbu spermií, ale to nelze jako laik bez mikroskopu těžko vysledujete. Pokud při braní kapslí aktivně posilujete, pomůže vám Primulus na rychlejší růst svalové hmoty. Více testosteronu navíc zlepšuje regeneraci po fyzické námaze (práce či cvičení - ověřeno!). Kapsle obsahují také odpovídající dávku vitaminu C, takže snížíte riziko nachlazení či chřipky.

složení:

 • Tribulus Terrestris: Česky Kotvičník zemní zvyšuje hladinu testosteronu a dalších pohlavních hormonů v lidském těle. Daleko větších účinků dosahuje s ostatními látkami, taktéž obsažených v těchto tabletkách. Je prospěšný zejména pro muže s nízkou hladinou testosteronu, neboť podporuje jak zvýšení pohlavních hormonů, tak i sexuální libido.
 • Pískavice: Pískavice řecké seno zlepšuje prokrvení kardiovaskulárního systému. Největší vliv má na hladinu hormonů v krvi a samozřejmě také cukrů. Konzumuje se převážně v podobě extraktů v tabletách nebo prášcích. Zvyšuje hladinu testosteronu a zpomaluje jeho přeměnu na ženský hormon estrogen. Přispívá také ke zlepšení libida.
 • Zinek: Zinek se stará v těle o hormonální optimalizaci a také zlepšuje kvalitu spánku. Mimo to ovlivňuje činnost více než 200 enzymů. Do těla je dodáván ve formě citronanu zinečnatého. Snižuje aktivitu enzymu aromatázy, což je enzym zodpovědný za přeměnu testosteronu na estrogen. Denně byste měli přijmout alespoň 15 mg zinku.
 • Hořčík: Hořčík se nepřímo podílí na více než 400 metabolických reakcích v lidském těle, takže je zásadní i k tvorbě testosteronu. Zajišťuje optimální fungování nervové soustavy i syntézu DNA. Mimo to aktivuje kreatin, zlepšuje kvalitu spánku a také zvyšuje množství volného testosteronu. Výborným zdrojem je hořečnatý olej nebo glycinát hořečnatý.
 • Selen: Selen ovlivňuje obranyschopnost a stimuluje činnost jater i štítné žlázy. Mimo to je důležitou látkou ke snížení únavy. Studie rovněž prokázaly, že má selen pozitivní účinky na zvýšení hladiny testosteronu a kvality spermií. Mimo to chrání tělo před nejednou zákeřnou chorobou, nejlepším jeho zdrojem jsou takzvané para ořechy.
 • Vitamín C: Vitamin C stimuluje tvorbu červených i bílých krvinek, tedy jedněch z nejdůležitějších látek v lidském těle. Dále hraje důležitou roli v metabolismu některých aminokyselin. Působí v těle jako oxidant neboli okysličovadlo. V kombinaci s česnekem masivně zvyšuje obsah oxidu dusného v těle, čímž zlepšuje nejen průtok krve, ale také kvalitu erekce.
 • Vitamín B6: Vitamin B6 zlepšuje náladu a slouží k urychlení procesů uvnitř buněk. Navíc zvyšuje využitelnost zinku a hořčíku, čímž ještě podporuje účinky tohoto přípravku. Snižuje a mírní pocit únavy i vyčerpání. Přispívá také k normálnímu metabolismu aminokyselin přítomných ve všech buňkách v těle, bílkovin a glykogenu.
 • Vitamín D3: Vitamin D3 je velice důležitý pro správné fungování imunitního systému. Zlepšuje také vstřebávání vápníku a podporuje činnost a regeneraci svalové soustavy. Významně také podporuje stav kostí a působí preventivně proti srdečním chorobám i rakovině. Dokáže zvýšit hladinu testosteronu až o 25 %.
 • Extrakt z černého pepře: Je z lékarnictví známé aditivum, tedy látka která urychluje vstřebávání další účinných látek v produktu. Urychluje trávení a vstřebávání živin, snižuje ukládání podkožního tuku a tvorbu žalůdečních vředů.

dávkovaní: Přášky začnou až po delší době. Abyste měli jistotu, že Primulus zabere, užívejte každý den dvě tablety a to nejméně 14 dní. Ideálně jednu ráno a druhou večer. Pokud ráno zapomenete, klidně si vezměte obě dvě večer, nic špatného se vám nestane. Jsou samozřejmě bez lékařského předpisu. Při užívání vám totiž nehrozí žádné vedlejší účinky. Pouze pokud užíváte léky na snížení krevního tlaku, konzultujte užívání přípravku Primulus se svým lékařem. Jakmile pocítíte dlouhodobě (týdny) zlepšení, můžete prášky vysadit a zkusit fungovat bez nich.

 Další informace o produktu Primulus

2# Vimax Nejlepší tablety na dlouhodobé užívání pro podporu erekce a testosteronu

Trápí vás problémy s erekcí nebo nedostatkem testosteronu? Pak sáhněte po přírodním produktu kanadských vědců jménem Vimax. Přípravek je známý po celém světe, prodává se více než 15 let. Je určený především na prokrvení penisu, prodloužení samotného pohlavního styku a samozřejmě také k posílení libida a sexuální výkonnosti. Jako jeden z mála produktů navíc slibuje dlouhodobou podporu erekce, což ocení zejména starší muži. Zvyšuje množství testosteronu v těle. V nedávné době došlo k vylepšení složení těchto pilulek a jejich účinek je ještě o poznání lepší.

erekce + testosteron
jak účinkuje:
Vimax je celosvětově známá značka pilulek na impotenci a tvorbu testosteronu. Prodává se přes 15 let a na českém trhu od roku 2009. Doporučuji vybrat cenově výhodné balení na 90 dní. Je to optimální doba doporučená výrobcem a my jsme testovali kapsle také po dobu tří měsíců Testovali jsme na čtyřech mužích v rozmezí 27 - 64 let. Nejlépe účinkuje hlavně u starších mužů nad 45 let. Zde jsme viděli největší změny. Budete pozorovat hlavně zlepšení tvrdosti penisu a zvýšenou chuť na sex (libido). Starší testeři potvrdili také delší výdrž při pohlavním styku a procítěnější zážitek ze sexuálního spojení. Mírně se zvětšil penis po obvodu (ztlustil) o 1 cm. Ale tento vliv není nijak významný a může jít o chybu měření. Dalším významným efektem je zvýšení testosteronu. To poznáte tak, že budete méně unavení a ve stresu. Zlepší se vám nálada a tělo bude lépe regenerovat po fyzické námaze.

složení:

 • Tribulus Terrestris: Česky Kotvičník zemní zvyšuje hladinu testosteronu a dalších pohlavních hormonů v lidském těle. Daleko větších účinků dosahuje s ostatními látkami, taktéž obsažených v těchto tabletkách. Je prospěšný zejména pro muže s nízkou hladinou testosteronu, neboť podporuje jak zvýšení pohlavních hormonů, tak i sexuální libido.
 • Ženšen pravý: Ženšen je využíván na podporu zdraví, energie a vitality. Tato rostlina totiž pomáhá k mimořádné odolnosti vůči mentálnímu i fyzickému stresu a pomáhá stimulovat libido. Ženšen bohužel není tak užitečný u mladých lidí, neboť má prokazatelné účinky pouze u mužů s malým počtem spermií.
 • Gingo biloba: Jednou z hlavních součástí produktu Vimax je Gingo Biloba. Ta jedinečným způsobem podporuje mikrocirkulaci krevního oběhu v penisu. Tím pádem se do něj dostane daleko větší množství krve, což pozitivně ovlivní nejen délku, ale také kvalitu vaší erekce.
 • Kajenský pepř: Kajenský pepř dodává tělu potřebnou sílu, celkovou vitalitu a chuť do života, což je pro sex velmi důležité. Mimo to podporuje i samotnou erekci, a to formou lepšího prokrvení penisu. Speciální látky se totiž postarají o roztažení cév a lepší prokrvení periferních žil, z čehož prosperuje zejména proces ztopoření.
 • Hloh: Hloh obecný bezesporu patří mezi velice prospěšné byliny pro lidský organismus. Patří mezi nejznámější rostliny, které dokážou vyléčit erektilní disfunkci. Podporuje a zároveň zlepšuje krevní oběh a celkovou cirkulaci krve. Díky tomu se krev dostane v dostatečném objemu i do penisu, takže se hloh skvěle hodí pro jak pro léčbu erektilní disfunkce, tak i impotence.
 • Serenoa plazivá: Serenoa plazivá se v přípravcích na podporu erekce a sexuální výkonnosti vyskytuje velice často. Tato bylina je často využívána zejména kvůli svým schopnostem zvýšit libido a chuť na pohlavní styk. Látky v ní obsažené totiž připomínají přirozené mužské hormony, čímž dochází i ke stimulaci původních hormonů. Efektem je vyšší sexuální energie.
 • Oves: Oves byste možná nečekali jako část přípravku, který dokáže podporovat erekci. Dodává však tělu tolik potřebné přírodní steroidy a saponiny. To jsou živiny, jež v mužském těle udržují přirozenou hladinu testosteronu. Četné studie také prokázaly, že oves pomáhá v uvolňování testosteronu vázaného v krvi, čímž vlastně nepřímo podporuje jak libido, tak erekci.

dávkovaní: Tabletky Vimax berte každý den 1 pilulku, přibližně 30 minut po jídle. Nejdůležitější je ovšem kontinuita a dlouhodobost užívání, neboť právě zde je skrytá síla přípravku Vimax. Doporučujeme brát denně aspoň 3 měsíce (vhodné koupit cenově výhodné balení tří kusů). Účinky však pocítíte už během prvního týdne, kdy rapidně naroste vaše chuť k pohlavnímu styku a také výdrž. Čím déle budete tabletky užívat, tím více se zlepší nejen vaše sexuální výkonnost, ale i uspokojení a intenzita orgasmu. Po 9-ti týdnech dosáhnete maximálního účinku. Budete méně unavení, v lepší náladě a bez stresu a v posteli změnu pocítí i vaše partnerka.

 Další informace o produktu Vimax

3# Zerex Ultragold Nejprodávanější přípravek na testosteron a erekci v jednom

Zerex Ultragold je taktéž primárně určen na podporu erekce, avšak díky svému složení má pozitivní vliv i na zvýšení hladiny testosteronu. Příznivě tak podporuje sexuální život a vitalitu v každém věku, což jako muži jistě oceníte.
Samozřejmě, že s hladinou testosteronu bude souviset i schopnost reprodukce. Čím více totiž pohlavního hormonu v těle máte, tím větší je pravděpodobnost, že oplodníte svou partnerku.
Díky svému jedinečnému složení je určen jak pro postarší pány, tak muže v produktivním věku, kteří mají se svou partnerkou problémy s početím potomka. Zerex Ultragold tedy rapidně zvýší hladinu testosteronu ve vašem těle, což s sebou nese i další pozitivní efekty.

testosteron + erekce
jak účinkuje:

Zerex je značka sdružující tablety na erekci a podporu sexuálního zdraví. Typ Ultragold má však i vliv na zvýšení testosteronu v těle. Při testování jsme ale nepocítili tak výrazné změny v přívalu energie jako u specializovaných přpravků na testosteron.

Po několika týdnech se začnete cítit lépe, máte lepší náladu a víc chuti do života. Ale není to zas až tak výrazná změna. Na druhou stranu, připravte se na velké změny ve vaší sexualitě.

Zerex Ultragold funguje především na posilnění sexuálního zdraví (tvrdá erekce, výdrž v posteli, množství ejakulátu, chuť na sex). A v tomhle ohledu funguje fakt dobře.

První změny jsme pozorovali již za 2 týdny (ne že by vám pořád stál, ale chuť na ženu tam je..). A možná uvidíte i mírné zvětšení tloušťky penisu (do 1 cm). Kapsle je taky nabitá vitamínem C, což vám pomůže v boji proti nemocím z nachlazení.

Ultragold je ideálním řešením pro starší muže (řekněme od +50 let), kteří potřebují zvýšit testosteron a zároveň sexuální aktivitu.

složení:

 • Maca peruánská: Maca peruánská, jinak také Řeřicha peruánská se podává hlavně jako afrodisiakum ke zvýšení plodnosti, potence a sexuální výkonnosti. Podporuje i přirozenou rovnováhu hormonů v těle. Zlepšuje fyzické i psychické zdraví organismu, prodlužuje život a stimuluje reprodukční schopnosti. Podporuje kvalitu spánku a zlepšuje odolnost vůči každodennímu stresu.
 • Tribulus Terrestris: Česky Kotvičník zemní zvyšuje hladinu testosteronu a dalších pohlavních hormonů v lidském těle. Daleko větších účinků dosahuje s ostatními látkami, taktéž obsažených v těchto tabletkách. Je prospěšný zejména pro muže s nízkou hladinou testosteronu, neboť podporuje jak zvýšení pohlavních hormonů, tak i sexuální libido.
 • Schizandra čínská: Popínavá rostlina, využívají se listy a červené plody - kuličky. Obojí má vysoký obsah vitamínů C, A a E. Dále minerální látky jako železo, vápník, síra, sodík a draslík. Výtažky z Chizandry se používají jako prevence proti chorobám z nachlazení, bolesti hlavy, páteře a kloubů. Je to životabudič s podobným vlivem jako kofein.
 • Zinek: Zinek se stará v těle o hormonální optimalizaci a také zlepšuje kvalitu spánku. Mimo to ovlivňuje činnost více než 200 enzymů. Do těla je dodáván ve formě citronanu zinečnatého. Snižuje aktivitu enzymu aromatázy, což je enzym zodpovědný za přeměnu testosteronu na estrogen. Denně byste měli přijmout alespoň 15 mg zinku.
 • Vitamín B6: Vitamin B6 zlepšuje náladu a slouží k urychlení procesů uvnitř buněk. Navíc zvyšuje využitelnost zinku a hořčíku, čímž ještě podporuje účinky tohoto přípravku. Snižuje a mírní pocit únavy i vyčerpání. Přispívá také k normálnímu metabolismu aminokyselin přítomných ve všech buňkách v těle, bílkovin a glykogenu.
 • Vitamín B12: Vitamin B12 je zásadní pro tvorbu červených krvinek a pro správné fungování nervového systému. Podílí se také na metabolismu aminokyselin i jiných látek v těle. Je často vázán na živočišné bílkoviny, neboť si jej lidský organismus nedokáže sám vyrobit. Jeho nedostatkem jsou ohrožení především vegani a vegetariáni.

dávkovaní: Přípravek je určen pro dlouhodobé užívání. Pro správné účinky si dejte každý den dvě tablety, vždy jednu ráno a druhou večer. Toto doporučené dávkování nepřekračujte, ať nepřesáhnete doporučenou hodnotu denní dávky pro obsažené látky. Doba nástupu účinku je vesměs individuální. Každý z vás má odlišnou výchozí hladinu testosteronu, jinou zdravotní a psychickou kondici i věk. Průměrně je to však 3-4 týdny. Pro maximální užitek z přípravku, berte tablety aspoň 2 měsíce.
Přípravek Zerex Ultragold nepoužívejte v případě, že jste v nedávné době utrpěli mozkovou příhodu, srdeční infarkt nebo pokud máte nízký krevní tlak.

 Další informace o produktu Zerex Ultragold

4# ProMan Plus Účinný přípravek s testovacím balením za cenu poštovného

ProMan Plus je určen především mužům po 30. roku života, kdy se hladina testosteronu v mužském těle začíná pomalu snižovat. Samozřejmě s tím souvisí hodně negativních jevů, ke kterým patří vzrůstající únava, špatná kvalita spánku nebo problémy s erekcí či sexuálním libidem. K jejich eliminaci se na trhu nachází produkt s rostlinným základem, který se vyrábí v Norsku a má zcela přírodní složení. Tento výrobce má mnohaleté zkušenosti s výrobou léků pro muže, neboť v předchozích letech vyvinul také přípravky na zdravou prostatu. Právě přírodní látky jsou na tomto léku na zvýšení hladiny testosteronu to nejzajímavější.

super cena
jak účinkuje:
Přípravek na testosteron jsem testovali ve třech lidech (muži samozřejmě). Při objednávce vás zaujme hlavně cena. První balení na měsíc je zdarma (respektive platíte 49 Kč poštovné). Nicméně souhlasíte s automatickým zasíláním dvouměsiční balení. Toto zasílání lze zrušit emailem, poštou či na telefonické lince (info je v papírech v prvním balení). Složení ProMan Plus je bohaté na byliny, minerály i vitáminy. A díky těmto látkám, jak jsme otestovali, funguje skvěle. Po třech až čtyřech týdnech pocítíte na sobě změnu. Vrátí se vám energie a vydržíte svěží celý den. Po fyzické námaze vás svaly ráno méně bolí, protože tabletky podporují rychlou regeneraci. Zmírnily se také svalové křeče (obsahuje horčík). Pokud trpíte sníženou chutí na sex, tak ta se vrátí (pokud nemáte hlubší problém). V přípravku není vitamin C, takže moc nečekejte pomoc proti nachlazení. Pokud aktivně posilujete, v dlouhodobém horizontu (více měsíců) si všimnete rychlejšího růstu svalů. Ve finále přípravek splní co slibuje, jen je potřeba tomu dát více času a brát dlouhodobě, např. 6 měsíců.

složení:

 • Ženšen pravý: Ženšen je využíván na podporu zdraví, energie a vitality. Tato rostlina totiž pomáhá k mimořádné odolnosti vůči mentálnímu i fyzickému stresu a pomáhá stimulovat libido. Ženšen bohužel není tak užitečný u mladých lidí, neboť má prokazatelné účinky pouze u mužů s malým počtem spermií.
 • Rozchodnice růžová: Rozchodnice růžová se běžně v přípravcích podporujících libido nevyskytuje, avšak má vynikající účinky na mentální i fyzické zdraví organismu. Stimuluje také nervový systém. Přispívá především ke snížení kortizolu, s nímž souvisí i masivní zvýšení hladiny testosteronu. Má pozitivní účinky na snížení únavy a stresu.
 • Damiána: Damiána, neboli správně Pastala rozprostřená patří mezi nejznámější rostliny podporující libido a potenci. Přispívá totiž k vyšší sexuální výkonnosti a delší výdrži při pohlavním styku. V podobě čaje ji však můžete užívat i na léčbu kašle, zácpy nebo depresí. Poradí si i s Parkinsonovou chorobou nebo onemocněním pohlavních orgánů.
 • Pískavice: Pískavice řecké seno zlepšuje prokrvení kardiovaskulárního systému. Největší vliv má na hladinu hormonů v krvi a samozřejmě také cukrů. Konzumuje se převážně v podobě extraktů v tabletách nebo prášcích. Zvyšuje hladinu testosteronu a zpomaluje jeho přeměnu na ženský hormon estrogen. Přispívá také ke zlepšení libida.
 • Zinek: Zinek se stará v těle o hormonální optimalizaci a také zlepšuje kvalitu spánku. Mimo to ovlivňuje činnost více než 200 enzymů. Do těla je dodáván ve formě citronanu zinečnatého. Snižuje aktivitu enzymu aromatázy, což je enzym zodpovědný za přeměnu testosteronu na estrogen. Denně byste měli přijmout alespoň 15 mg zinku.
 • Hořčík: Hořčík se nepřímo podílí na více než 400 metabolických reakcích v lidském těle, takže je zásadní i k tvorbě testosteronu. Zajišťuje optimální fungování nervové soustavy i syntézu DNA. Mimo to aktivuje kreatin, zlepšuje kvalitu spánku a také zvyšuje množství volného testosteronu. Výborným zdrojem je hořečnatý olej nebo glycinát hořečnatý.
 • Selen: Selen ovlivňuje obranyschopnost a stimuluje činnost jater i štítné žlázy. Mimo to je důležitou látkou ke snížení únavy. Studie rovněž prokázaly, že má selen pozitivní účinky na zvýšení hladiny testosteronu a kvality spermií. Mimo to chrání tělo před nejednou zákeřnou chorobou, nejlepším jeho zdrojem jsou takzvané para ořechy.
 • Vitamín B6: Vitamin B6 zlepšuje náladu a slouží k urychlení procesů uvnitř buněk. Navíc zvyšuje využitelnost zinku a hořčíku, čímž ještě podporuje účinky tohoto přípravku. Snižuje a mírní pocit únavy i vyčerpání. Přispívá také k normálnímu metabolismu aminokyselin přítomných ve všech buňkách v těle, bílkovin a glykogenu.
 • Vitamín B12: Vitamin B12 je zásadní pro tvorbu červených krvinek a pro správné fungování nervového systému. Podílí se také na metabolismu aminokyselin i jiných látek v těle. Je často vázán na živočišné bílkoviny, neboť si jej lidský organismus nedokáže sám vyrobit. Jeho nedostatkem jsou ohrožení především vegani a vegetariáni.

dávkovaní: Tento podpůrný prostředek byste měli užívat dlouhodobě, a to formou maximálně jedné tabletky denně (kdykoli během dne). Od délky a pravidelnosti konzumace se bude pochopitelně odvíjet i výsledná změna hladiny testosteronu. Je však úplně jedno, zda si tabletku vezmete ráno nebo večer, doba užívání je pouze na vás. Nemusíte se bát ani nežádoucích účinků, neboť je ProMan Plus maximálně přírodní produkt. Samozřejmě pokud se u vás špatná reakce objeví, kontaktujte svého lékaře, ale nic takového se pravděpodobně nestane.

 Další informace o produktu ProMan Plus

5# Erexan Stabil Efektivní doplněk stravy na tvorbu testosteronu a lepší erekci

I když je přípravek Erexan Stabil původně vytvořen pro posílení erekce a zlepšení libida, díky svému složení bude pozitivně působit na tvoření testosteronu. Erekce a testosteron jdou ruku v ruce, tudíž na ně vesměs působí ty samé látky. Navíc tento produkt ovlivňuje také plodnost a podporuje správnou reprodukční funkci. Byl tedy vyvinut speciálně pro kvalitní a produktivní sexuální život, což je jistě snem každého muže.

testosteron + erekce
jak účinkuje:
Komplexní doplněk stravy Erexan Stabil s vyváženým poměrem mnoha látek. Testovali jsme čtyři měsíce a u všichni tři testeři jsme na sobě pozorovali změny (a i naše partnerky v ložnici poznaly..). Erexan Stabil není primárně produkt na testosteron, ale zde jsme pozorovali změny (nebo naše okolí je zaregistrovalo). Zejména lepší náladu a optimismus. Zvláště po druhém měsíci užívání si sami všimnete, že se vám ráno lépe vstává a večer nejste tak unavení. Látky v Erexan Stabil působí dobře i na regeneraci a svalové křeče. Pokud máte problémy v posteli a nestojí vám jak má, tak Erexan je správná volba. Očekávejte zlepšení se slabou erekcí, libido a podporuje tvorbu spermií. Navíc obsahuje vitamín C, potřebný pro odolnost vůči nachlazení a chřipce.

složení:

 • Maca peruánská: Maca peruánská, jinak také Řeřicha peruánská se podává hlavně jako afrodisiakum ke zvýšení plodnosti, potence a sexuální výkonnosti. Podporuje i přirozenou rovnováhu hormonů v těle. Zlepšuje fyzické i psychické zdraví organismu, prodlužuje život a stimuluje reprodukční schopnosti. Podporuje kvalitu spánku a zlepšuje odolnost vůči každodennímu stresu.
 • Tribulus Terrestris: Česky Kotvičník zemní zvyšuje hladinu testosteronu a dalších pohlavních hormonů v lidském těle. Daleko větších účinků dosahuje s ostatními látkami, taktéž obsažených v těchto tabletkách. Je prospěšný zejména pro muže s nízkou hladinou testosteronu, neboť podporuje jak zvýšení pohlavních hormonů, tak i sexuální libido.
 • Ženšen pravý: Ženšen je využíván na podporu zdraví, energie a vitality. Tato rostlina totiž pomáhá k mimořádné odolnosti vůči mentálnímu i fyzickému stresu a pomáhá stimulovat libido. Ženšen bohužel není tak užitečný u mladých lidí, neboť má prokazatelné účinky pouze u mužů s malým počtem spermií.
 • Schizandra čínská: Popínavá rostlina, využívají se listy a červené plody - kuličky. Obojí má vysoký obsah vitamínů C, A a E. Dále minerální látky jako železo, vápník, síra, sodík a draslík. Výtažky z Chizandry se používají jako prevence proti chorobám z nachlazení, bolesti hlavy, páteře a kloubů. Je to životabudič s podobným vlivem jako kofein.
 • Zinek: Zinek se stará v těle o hormonální optimalizaci a také zlepšuje kvalitu spánku. Mimo to ovlivňuje činnost více než 200 enzymů. Do těla je dodáván ve formě citronanu zinečnatého. Snižuje aktivitu enzymu aromatázy, což je enzym zodpovědný za přeměnu testosteronu na estrogen. Denně byste měli přijmout alespoň 15 mg zinku.
 • Vitamín B6: Vitamin B6 zlepšuje náladu a slouží k urychlení procesů uvnitř buněk. Navíc zvyšuje využitelnost zinku a hořčíku, čímž ještě podporuje účinky tohoto přípravku. Snižuje a mírní pocit únavy i vyčerpání. Přispívá také k normálnímu metabolismu aminokyselin přítomných ve všech buňkách v těle, bílkovin a glykogenu.
 • Vitamín E: Vitamin E zlepšuje hojení ran a má pozitivní účinky na tvorbu pohlavních buněk. Taktéž zvyšuje plodnost a podporuje činnost nervového systému. Někdy je nazýván vitaminem plodnosti i lásky. Zasahuje taktéž v prevenci proti vážným onemocněním, jako jsou například kardiovaskulární nemoci nebo Parkinsonova choroba.

dávkovaní: Erexan Stabil je určen pro dlouhodobé užívání. Abyste dosáhli optimálního účinku, měli byste tyto tablety užívat minimálně po dobu 3 měsíců, a to formou 2 tablet denně. Zapíjejte je dostatečným množství vody nebo jiného vhodného nápoje. Produkt je tvořen převážně z bylinných extraktů, vitamínů a důležitých minerálů, tudíž se nemusíte bát žádných nežádoucích účinků. Pouze si hlídejte doporučenou denní dávku, kterou byste za žádných okolností neměli překročit. Také produkt nepoužívejte jako náhradu rozmanité a pestré stravy.

 Další informace o produktu Erexan Stabil

Co je testosteron?

V poslední době jsou na trhu s léky čím dál tím populárnější testosteronové tablety, které by měly zvyšovat hladinu tohoto hormonu v mužském těle. Jeho úbytek je totiž největším problémem dnešních dnů, který zásadně brání ve správném rozvoji a vývoji chlapského organismu. Proto je důležité mít správnou hladinu hormonu, což mohou zajistit právě testosteron produkty. Až 25 % mužů totiž trpí jeho nedostatkem, a proto musí využívat přípravky na zvýšení hladiny testosteronu. V praxi to znamená, že každý čtvrtý muž nad 25 let musí na internetu hledat rubriky testosteron prodej.

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který vzniká ve varlatech a v buňkách nadledvinek. Přímo pak ovlivňuje tvorbu kvalitního spermatu a vývoj sekundárních pohlavních znaků, jako například zrychlený růst postavy a svalové hmoty nebo prohloubení hlasu či změny rozložení podkožního tuku spolu se silnější i hrubší kůži. Pro mužský organismus je tedy naprosto nezbytný, neboť v případě jeho nedostatku by muži nemohli splnit povinnost zachování lidstva, tedy reprodukovat se. Samozřejmě můžete použít léky na zvýšení testosteronu, ale je daleko lepší vytvořit si tento hormon přirozenou cestou. Není to zase tak těžké, jak by se mohlo zdát.

K čemu je testosteron dobrý?

 • zlepšuje nárůst svalové hmoty a zlepšuje regeneraci svalstva

 • zvyšuje bojovnost, odvahu i chuť riskovat

 • zlepšuje paměť a schopnost soustředit se

 • ovlivňuje tvorbu spermií, jejich schopnost oplodnit ženu a chuť na sex

Jaká je normální hladina testosteronu u mužů?

Jak již určitě víte, testosterony zajišťují u mužů zejména štěstí, ale i další příjemné pocity. Ovšem odpovědět na otázku, jaká je optimální hladina testosteronu, je velice netěžké, ne-li nemožné. Názory odborníků se pochopitelně liší, a proto je obtížné získat z nich nějaký prokazatelný výsledek. U většiny mužů se hodnoty testosteronu pohybují mezi 250 až 1200 miligramů na decilitr krve.

Je však vědecky dokázané, že pokles testosteronu probíhá již od 30. roku věku muže, což je relativně brzy. Věkem se však řídit nemůžeme, neboť každý jedinec je jiný. Mnohdy má šedesátiletý muž větší normální hladinu testosteronu než jeho devětadvacetiletý syn. Výzkumy dále ukázaly, že má spousta mužů ještě v sedmdesáti letech podobnou hladinu tohoto hormonu, jako ve svých sedmnácti.

Co způsobuje nízká hladina testosteronu?

Ne všichni mají optimální hladinu testosteronu zdravého muže. Pokud u vás začne jeho hladina klesat, objeví se dříve či později nepříjemné následky. Začne vás přepadat únava, budete se daleko hůře soustředit a začnete být hodně náladoví. Teď už víte, co je testosteron, a proto asi tušíte, že s jeho nízkou hladinou bude souviset i menší libido a špatná kvalita erekce.

Dále začnete ztrácet svalovou hmotu, a naopak budete mít daleko větší sklony k obezitě. Jestliže si chcete ověřit, zda je hladina vašeho pohlavního hormonu v pořádku, můžete si nechat udělat test na testosteron. Nejprokazatelnější výsledky získáte z krevního obrazu, avšak díky rozvoji medicíny si můžete zjednodušený test udělat i doma.

Co způsobuje vysoká hladina testosteronu?

Náhlý nárůst testosteronu u mužů se objevuje jen velmi zřídka, přesto má vysoká hladina pohlavního hormonu své negativní účinky. Pánové s jeho nadbytkem mají větší sklony ke kouření i alkoholismu a jsou i častěji zranění. V krajním případě může vést až ke kriminálnímu jednání, neboť testosteron podporuje sebevědomí a dotyčný si poté připadá jako pán tvorstva. Proto byste to s potravinami, co obsahují testosteron, neměli přehánět.

Pokud patříte do dámské části čtenářského publika, můžete testosteron užívat pouze v omezených dávkách. Malé množství vám sice pomůže lépe odolávat stresu a agresivitě mužů, ale dříve či později se začnete měnit v muže. Začne vám růst daleko více ochlupení nebo budete mít daleko hlubší hlas. Klidně se podívejte na diskuse o testosteronu, abyste věděli, co vás čeká.

10 důvodů, proč mužům ubývá testosteron

Vědci již dobrých dvacet let vědí, že mužům postupně klesá hladina testosteronu v těle. Zatím se ovšem neshodli na důvodech, proč se tomu tak děje. Muži měli od přírody vždy tvrdou úlohu obstarání obživy pro rodinu, což v minulosti obsahovalo nejen lov mamutů, ale také ochranu svých nejbližších proti nepřátelům. Dnes však obě tyto činnosti nejsou potřeba, a proto se někteří muži postupně stávají „slečinkami“. Pojďme se společně podívat na pár důvodů, proč mužům testosteron ubývá.

Nadváha

Jedním z největších problémů dnešní doby je nadváha obecně. Drtivá většina mužů dnes pracuje v kanceláři nebo nevykonává fyzicky namáhavou činnost. Díky tomu má i méně svalů a více prostoru pro tvorbu dostane tuk, s čímž je samozřejmě spojený i nedostatek testosteronu u mužů. Dříve prakticky všichni tvrdě fyzicky pracovali, tudíž byly jejich energetické výdaje a příjmy vyrovnané.

Špatný jídelníček

S obezitou jde ruku v ruce i špatný jídelníček, za což si mnoho mužů může samo. Pravidelné a výživné stravě totiž nevěnují až takovou pozornost, neboť jsou většinou zavaleni každodenními starostmi a pracovními povinnostmi. Přitom by stačilo udělat si hodinu denně čas, aby si v klidu připravili jídlo na druhý den. Svou roli hrají i fastfoody, které postupně vytlačily domácí stravu a dostatek zeleniny i ovoce z mužského jídelníčku.

Nedostatek spánku

Mezi největší problémy dnešní doby patří pochopitelně i malé množství spánku. Dříve totiž lidé pracovali tvrdě, ale chytře. Dnes lidé vstávají brzo ráno, celý den pracují a večer usínají velice pozdě. Takto vypadá jejich běžný pracovní cyklus, ve kterém ale chybí dostatek spánku. Ten se po čase může projevit v psychických či fyzických onemocněních. Naučte se proto říkat NE a spěte alespoň 8 hodin každý den.

Nedostatek pohybu

Za pokles testosteronu u mužů může i nedostatek pohybu. Lidé dnešní doby většinou vykonávají fyzicky nenamáhavou práci, neboť stráví většinu života v sedě někde v kancelářské židli. Kvůli každodenním starostem pak nemají čas na zdravý pohyb. Stačilo by přitom, aby si našli půl hodiny každý den a šli na procházku třeba se svým psem. Postupně můžete cvičební dávky zvyšovat. Uvidíte, že se to pozitivně projeví na vašem těle i vaší mysli.

Věk

Nízká hladina testosteronu u mužů se však objevuje i u zdravých jedinců vyššího věku. V pokročilejší fázi života je to naprosto přirozené, neboť lidské tělo začíná fungovat maličko jinak, a hlavně se změnily životní návyky. Těžko budete v sedmdesáti letech aktivně sportovat nebo tvrdě pracovat. S věkem bude testosteron prostě ubývat každému muži na planetě, někomu však rychleji. Dnes se již ví, že testosteron se přibližně od 30. roku věku snižuje o 1% každý rok.

Přebytek stresu

Za málo testosteronu v mužském těle může i přebytek stresu. Do nedávna byl lidský organismus zvyklý a obrněný na odlišný typ stresových situacích, kdy byl převážně nedostatek potravy a strach o holý život. S tím lidé běžně žili, tudíž se proti němu stali odolnější. Dnes tyto starosti nemáme, a proto začínají mít někteří muži se stresem problém. Zejména pokud se nachází ve vedoucí funkci velké společnosti, kde na ně denně doléhá velká odpovědnost.

Požívání alkoholu

Úbytek testosteronu u mužů zapříčiňuje i nadměrné požívání alkoholu. Dříve sice lidé pili více, avšak daleko zdravěji se stravovali a měli více pohybu, takže se testosteron mohl nadále tvořit. Dnes mají muži nadváhu, svému jídelníčku nevěnují žádnou pozornost, a když u toho ještě konzumují hodně alkoholu, pak je jasné, že jim bude hladina testosteronu klesat. Samozřejmě si můžete dát pivo nebo sklenku vína s kamarády, ovšem nic se nemá přehánět.

Přemíra kouření

Dalším faktorem ovlivňujícím hladinu testosteronu je kouření. U něj je to podobné jako u alkoholu. Nejhorší ovšem je, že kouřit se začíná již od útlého mládí, kdy je chlapecké tělo ještě ve vývinu. Nikotin pak způsobuje špatný vývoj některých buněk, tudíž tito jedinci mohou mít v životě daleko méně testosteronu. Mnoho kuřáků navíc konzumuje alkohol ve velkém a zdravý životní styl nebo aktivní sport jim vůbec nic neříká.

Nedostatek vitamínů

Nedostatek vitamínů pochopitelně souvisí se špatným jídelníčkem. Dříve byla totiž lidská strava daleko pestřejší. Jedlo se hodně přírodního ovoce a potraviny příliš se neupravovaly. Tím se do těla dostávaly důležité vitamíny, které podporovaly vznik testosteronu. Jedná se zejména o vitamín D, který získáváme ze slunečního záření. Muži by tudíž neměli být zalezlí doma, ale měli by trávit více času na slunci.

Nedostatek minerálů

Za málo testosteronu u mužů může především zinek. V nedávných dobách jej mužské tělo získávalo především z ústřic a kvalitních steaků. Postupem času se však zjistilo, že na zinek je bohaté i obyčejné vajíčko nebo játra. Mužská strava by pochopitelně měla být vyrovnaná, a proto by měla obsahovat dostatek potravin z každé skupiny. Zařaďte si proto do svého jídelníčku hlavně jehněčí i hovězí maso a dostatek pokrmů obsahujících vaječný žloutek.

Pokud patříte do skupiny mužů, kterým ubývá testosteron, zkuste se zamyslet nad tím, který z výše zmíněných faktorů můžete eliminovat. Uvidíte, že se pozitivní výsledky dostaví neprodleně.

Příznaky úbytku testosteronu

Příznaků nedostatku testosteronu je skutečně hodně, takže dříve či později poznáte, zda u vás hladina tohoto hormonu klesá či nikoliv. Je dokázané, že mezi 45. a 60. rokem života dochází až k 70% poklesu hladiny testosteronu. V tomto věku pravděpodobně začnete řešit otázku, jak doplnit hladinu testosteronu. Teď se však dozvíte hned několik hlavních příznaků úbytku.

 • Nejméně příjemné příznaky úbytku testosteronu jsou často nízké sexuální libido a problémy s erekcí. Když se totiž sníží hladina oxidu dusného – ten produkují mozkové buňky stimulované právě testosteronem, klesá i kvalita erekce. Je proto důležité podstoupit co nejdříve krevní testy, abyste mohli případně přemýšlet, jak doplnit testosteron.

 • V krajním případě dochází i k nedostatečnému tvoření semenných tekutin. Čím nižší je totiž hladina testosteronu, tím menší je výron semene a také se snižuje pohyblivost spermií. Tím pádem se snižuje i možnost oplodnění ženy, což je pro mnoho mužů nepřípustné.

 • Mimo oblasti sexuální poznáte úbytek testosteronu narůstající únavou a problémy se spánkem. Dlouhodobý nedostatek spánku pak může u mužů způsobit i další zdravotní trable nabízející otázku, jak řešit úbytek testosteronu v těle. Jedním z nejviditelnějších příznaků je pak zvětšení prsou, což je způsobeno centrální nerovnováhou hormonů v organismu. Kvůli nízké hladině testosteronu v těle převažuje estrogen, který právě ovlivňuje i růst prsou.

 • Další zajímavý výzkum pak potvrdil, že až 56 % mužů, kteří se potýkají se sníženou hladinou testosteronu, trpí těžkými psychickými depresemi, což není rozhodně nic příjemného. Tento problém se nedá řešit jinak než užíváním antidepresiv.

Nyní se podíváme na možnosti, jak zvýšit produkci testosteronu ve vašem organismu.

Možnosti zvýšení testosteronu

Zvýšení testosteronu není zase tak těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Doplnění testosteronu totiž může probíhat i přirozenou cestou. Ze všeho nejdříve si ale musíte uvědomit, že máte tohoto hormonu v organismu málo. První, co by vás mělo napadnout při přemýšlení, jak zvýšit hladinu testosteronu, je zlepšit váš životní styl.

Až poté, co taková podpora tvorby testosteronu nepomůže, se můžete uchýlit k otázce čím doplnit testosteron v organismu. Nejjednodušším způsobem, jak zvýšit testosteron je užívání speciálních tabletek, které si můžete zcela diskrétně zakoupit na internetu z pohodlí domova. Nikdo se vás nebude ptát, ani vás soudit za jejich nákup, neboť i samotné dodání je v nenápadném balení. Jestliže na internetu neseženete vhodný přípravek, můžete se samozřejmě vydat i do lékárny.

Pokud nezabere ani to, a vy máte stále problémy s nízkou hladinou pohlavního hormonu, navštivte lékaře. Ten vám odborně odpoví na všechny vaše otázky, a hlavně poradí, jak a čím zvýšit hladinu testosteronu ve vašem těle.

Pojďme se nyní společně podívat na pár jednoduchých činností, při kterých dojde ke zvýšení hladiny testosteronu ve vašem organismu.

Testosteronové tablety a léky na zvýšení testosteronu

Přípravky na zvýšení hladiny testosteronu můžete bez předpisu koupit v kterékoliv lékárně nebo specializovaném obchodě. Většinou se jedná o testosteronové tablety s vysokým obsahem rostlin podporujících právě tvorbu pohlavního hormonu v mužském těle. Hlavní výhodou testosteronu v tabletách je jeho přírodní forma, takže nebudete svůj organismus zatěžovat syntetickými látkami.

Přípravky zvýšení hladiny testosteronu byste měli užívat několik měsíců, aby se jejich účinek plně projevil. Samotné užívání doplňků stravy s testosteronem je až triviálně jednoduché, protože obvykle stačí spolknout jednu nebo dvě tablety a zapít je vodou. Přesné dávkování se však bude lišit od výrobku k výrobku, protože je v každém z nich obsažena jiná koncentrace účinných látek.

Jaké jsou výhody těchto tablet?

 • Hlavní výhodou léků na zvýšení testosteronu je jejich přirozené působení, což naprosto eliminuje případné nežádoucí nebo vedlejší účinky. Tím pádem můžete lék na testosteron bez obav užívat dlouhodobě. Další výhodou je koncentrovanost prospěšných látek. Nemusíte sníst celé kuře, avšak stačí si dát pouze jednu tabletku a dostanete do sebe stejné, nebo dokonce větší množství hormonů.

 • Testosteron doplněk stravy si také můžete vybrat podle toho, jaké látky by měl obsahovat. Zda chcete pouze přírodní, prospěšné extrakty nebo další součásti jako zinek nebo hořčík. Vybírejte si pouze ty nejkvalitnější doplňky stravy testosteron, neboť pouze ony mají prokazatelný účinek a disponují tak vynikajícím poměrem cena výkon.

 • Možná si budete říkat, kde přípravky na testosteron koupit. Jak už ale bylo řečeno, prodej testosteronových léků probíhá převážně na internetu ve specializovaných obchodech, které mají s tímto zbožím velké zkušenosti. Při objednávce i dodání jsou velice diskrétní, takže se nemusíte bát žádných trapných situací. Samozřejmě si můžete tabletky zakoupit i v lékárně, a to bez předpisu. V takovém případě ovšem můžete narazit na nepříjemné pohledy ostatních kupujících.

Potraviny na zvýšení testosteronu

 • Vejce: jsou velice dobrý přírodní zdroj testosteronu, protože obsahují nasycené tuky a cholesterol. To jsou zásadní látky pro tvorbu testosteronu v mužském těle. Navíc do těla dostanete i další prospěšné bílkoviny, neboť bílek je jedním z jejich nejlepších zdrojů. Ve žloutku naopak naleznete vitamíny A, D a E.

 • Brokolice: přírodní zvýšení testosteronu umožňuje také brokolice. Je totiž velice bohatá na vlákninu, hořčík a vitamín C. Mimo to obsahuje další prospěšné látky přispívající k metabolismu estrogenu. Z předchozích řádků pak víte, že čím méně estrogenu v mužském těle je, tím více testosteronu se v něm může tvořit.

 • Avokádo: do potravin na zvýšení testosteronu musíme zařadit také avokádo. Ač se v českých kuchyních příliš nepoužívá, jde o skvělou potraviny, pomocí níž můžete snadno zvýšit hladinu pohlavních hormonů v těle. Obsahuje spoustu prospěšných vitamínů, omega mastné kyseliny a cholesterol, takže má podobné účinky jako brokolice.

 • Hovězí maso: proces podpory tvorby testosteronu taktéž zahrnuje konzumaci hovězího masa, které je pro lidské tělo prospěšné. Obsahuje totiž vysoké procento proteinů, ale také zinku nebo hořčíku a nasycených tuků. Velkou jeho výhodou je vysoká výživná hodnota a malá tučnost, takže jej v klidu můžete konzumovat v rámci diet.

 • Špenát: což takhle dát si špenát? I tak by mohl znít titulek článku Jak zvýšit produkci testosteronu. Špenát je totiž považován za jednu z mála potravin, která dokáže zcela eliminovat estrogen. Navíc je bohatý na důležité minerály a vitamíny (například hořčík a vitamín C), jež jsou pro tvorbu testosteronu zcela zásadní.

Přirozené získávání testosteronu

Než navštívíte ordinaci, zkuste si testosteron doplnit i svépomocí.

Spánek

Dlouhý a kvalitní spánek je hodně důležitý v přirozeném získávání testosteronu. Jeho nedostatek (5 hodin každou noc) znamenal pokles hladiny pohlavního hormonu v mužském těle o 15 %, což není úplně zanedbatelná hodnota. Muži spící 8 hodin každou noc mají v průměru dvakrát takovou hladinu testosteronu než ti, kteří v noci spí pouze 4 hodiny.

Sex

Jednou z nejpříjemnějších aktivit podporujících tvorbu testosteronu je sex. Pravidlo je jednoduché, čím více sexu budete mít, tím více pohlavního hormonu bude kolovat ve vaší krvi. Výzkumy potvrzují, že pohlavní styk zvyšuje hladinu testosteronu až o 70 %, oproti hodnotě před sexem. Tyto výsledky panují napříč věkovým spektrem, neboť platí i u starších mužů.

Sportování

Na hladinu testosteronu má samozřejmě vliv i sport. K jeho postupnému navyšování se však soustřeďte na silové disciplíny a vysoko intenzivní aktivity. Výzkumy opět prokázaly, že například vytrvalostní běžci mají o dost nižší hladinu testosteronu než obyčejní muži neprovozující žádný sport. Ideální je tedy silové posilování nebo sprinty do kopce či cvičení v kruhovém tréninku.

Sprchování

K vyššímu testosteronu přispívá i studená sprcha. Testosteron se totiž tvoří převážně ve varlatech, které jsou náchylné na teplé prostředí. Pokud budete svoje genitálie občas ochlazovat, pak vám garantujeme, že se u vás hladina pohlavního hormonu zvýší. Někteří sportovci si dokonce na varlata dávají led, aby před výkonem měli ještě více testosteronu a tím pádem i více síly.

Káva

Pomoci by mohla i káva, která byla vždy spojena spíše s úbytky testosteronu. Poslední výzkumy ovšem ukazují, že 4 mg kofeinu dokážou zvýšit jeho hladinu až 12 % v případě profesionálních atletů. Důležité je konzumovat kofein před tréninkem nebo sportovní aktivitou, kdy má skutečně prospěšné účinky. V jinou fázi dne bude mít efekt přesně opačný.

Normální hladina testosteronu je velice důležitá pro vývoj zejména mladého jedince. Samozřejmě zde roli hraje genetika a samotná výchova, ovšem od určitého věku se dá hladina testosteronu velice dobře ovlivňovat. Naprosto zásadní je správná životospráva a životní styl. Spěte dostatečný počet hodin, sportujte a konzumujte, pokud možno zdravé a prospěšné potraviny. Jestliže vám tyto přírodní způsoby nebudou stačit, můžete se samozřejmě uchýlit i k tabletám. Jejich užívání není podmíněno žádným receptem, takže vám určitě nikdo nebude stát v cestě. Testosteron je důležitý také k seznámení se s partnerkou a později i ve fázi snažení se o potomka. Proto si svou hladinu udržujte v normálu, abyste mohli svůj rod rozšířit o zdravého jedince a cítit se tak jako opravdový muž.

Zdroje