Domů Sexuální zdraví Nejúčinější tablety na erekci

Nejúčinější tablety na erekci 2019

aktualizováno říjen 2019
Nejúčinější tablety na erekci
Testování volně dostupným prášků na erekci byl pro náš tým výzvou. Protože testujeme pravidelně erotické pomůcky a problémy se ztopořením nemáme, museli jsme oslovit muže s problémy s erekcí, kteří byli ochotni testování postoupit. Navíc jsme chtěli věkové rozpětí 25 – 65 let. A našli jsme hned šest dobrovolníků. Na českém trhu je asi tucet druhů prášků bez lékařského předpisu. Načetli jsme na sto recenzí na internetu a vybrali šest hlavních značek. Testování probíhalo skoro celý rok, protože každý z našich šesti testerů vyzkoušel 3-4 druhy po několik měsíců. Z testovaných tablet jednoznačně nejlépe dopadl Zerex a Erexan a nově testovaná Proerecta. Používají se jednorázově před sexem. U nejstarších mužů se naopak osvědčil eJoy a hlavně E-rex 24, které se užívají denně po několik měsíců.

TOP 2019

Velmi účinné tablety na tvrdou erekci za příznivou cenu
Erexan
Vítěz testu
cena od 44 Kč / před sexem
Vítěz testu! Otestován a funguje většině testujícím mužům. Kromě silnější erekce dodává látky ke zvýšení imunity, zdelší pohlavní styk a zvyšuje chuť na sex. Bez vedlejších účinků.
Dávkování: 1 – 2 kapsle před sexem. Tvrdnutí přichází do 30 minut. Nejdříve zkuste brát 1 prášek, pokud chcete silnější efekt, tak 2.
84% mužům účinkovalo
tvrdost erekce: 5/5
trvání účinku: 5/5
nástup: do 30 min
větší penis:
delší sex:
vedlejší účinky:
Skvělý přípravek za nízkou cenu. Zasloužená první pozice. Nemusíte brát pořád. Stačí vzít pár minut před sexem. Pomohl vytvrdnout všem testerům.
Přesvědčte se sami
Oblíbené erekční tablety prodávané v mnoha zemích
Zerex
Bestseller
cena od 58 Kč / před sexem
Prodává se již spousty let. Fungoval všem našim testerům. Zlepšuje erekci a zvyšuje chuť na sex. 100% přírodních produkt bez vedlejších účinků. Silné prokrvení penisu – delší.
Dávkování: 1 – 2 kapsle před sexem. Tvrdnutí přichází do 60 minut. Nekombinujte s alkoholem.
81% mužům účinkovalo
tvrdost erekce: 5/5
trvání účinku: 4/5
nástup: do 60 min
větší penis: (0-2 cm)
delší sex:
vedlejší účinky:
Trošku dražší, ale účinky jsou srovnatelné z Erexanem. Pomohl všem našim testerům. Navíc se některým i zvětšil penis. Možnost silnější verze Extra Long.
Přesvědčte se sami
Tablety na dlouhodobé úžívání hlavně pro muže nad padesát
E-rex24
dlouhodobé užívání
cena od od 520 Kč / měsíční dávka
Super levný přípravek pro dlouhodobé používání. Ideální hlavně pro pány nad +50 let. Pomáhá proti předčasné ejakulaci a zvětší vám penis.
Dávkování: 1 tableta denně. Nejlépe ráno před jídlem. Dobře zapít.Po dvou měsících můžete dávkování změnit na 1 tabletu za 3-4 dny.
74% mužům účinkovalo
tvrdost erekce: 4/5
trvání účinku: 4/5
nástup: dlouhodobý účinek
větší penis: (0-2 cm)
delší sex:
vedlejší účinky:
Přípravek známý hlavně ve světě. Dlouhodobě opravdu pomáhá. Penis se zvětší i o několik cm. Když nepomůže, můžete zbytek tablet vrátit.
Přesvědčte se sami
Proerecta
cena od 50 Kč / před sexem
Novinka na trhu. Nízká cena. Stačí vzít před stykem. Vyvážená silná kombinace bylin a aminokyselin. Zvyšuje chuť na sex, podporuje tvorbu spermií a testosteronu.
Dávkování: 1 – 2 kapsle před sexem. Při velmi slabé erekci zkuste 2 prášky. Tvrdnutí přichází do 60 minut. Nekombinujte s alkoholem.
77% mužům účinkovalo
tvrdost erekce: 4/5
trvání účinku: 4/5
nástup: do 60 min
větší penis:
delší sex:
vedlejší účinky:
Nízká cena a obvykle stačila jedna kapsle před stykem. Zafungoval u 70% testerů a byli spokojeni. Malinko se zvětšil i penis.
Přesvědčte se sami
EJoy
cena od 800 Kč / měsíční dávka
Kvalitní tabletky s dlouhodobým vlivem, vhodné zejména pro starší muže. Pomáhají jen při dlouhodobém užívání. Krom erekce zlepšují funkci prostaty, zvyšují chuť na sex a prodlužují pohlavní styk.
Dávkování: 2 tablety denně. Ráno a večer po jídle. Nepoužívat při srdečních problémech. Doporučujeme brát 2-3 měsíce.
68% mužům účinkovalo
tvrdost erekce: 3/5
trvání účinku: 5/5
nástup: dlouhodobé užívání
větší penis:
delší sex:
vedlejší účinky:
Trošku dražší (proto půl hvězdy dolů), ale účinky jsou srovnatelné z Erexanem. Pomohl všem našim testerům. Navíc se některým i zvětšil penis
Přesvědčte se sami
Clavin
cena od 140 Kč / před sexem
Tabletky z televizní reklamy. Velmi vysoká cena. Zvyšuje prokrvení penisu. Účinná složka Clavertine 21 – směs látek.
Dávkování: 4 kapsle před sexem. Tvrdnutí přichází do 120 minut. Nekombinujte s alkoholem.
65% mužům účinkovalo
tvrdost erekce: 3/5
trvání účinku: 5/5
nástup: do 120 min
větší penis:
delší sex:
vedlejší účinky:
Asi nejznámější léky na erekci, bohužel náš test ukázal nejhorší výsledek. Tablety jsou velmi drahé (někdo musí zaplatit tu televizní reklamu).
Přesvědčte se sami
Autor recenze:
MuDr. Lenka Králová
Poslední úpravy:
říjen 2019

Tablety na erekci jsou v poslední době oblíbeným řešením na problémy se ztopořením (odborně nazýváno jako erektilní dysfunkce). Impotence trápí mnoho mužů a proto je na trhu spoustu přípravků. Nejznámější Viagra je pouze na předpis a má řadu vedlejších účinků (bolest hlavy, nevolnost, nechutenství). Farmaceutické společnosti tedy vyvíjejí produkty, které jsou volně dostupné a bez těchto nežádoucích vlivů. Jsou brány jako potravinové doplňky obohacené o látky, které zvyšují prokrvení pohlavního údu.

V tabulce výše jsme shrnuli výsledky našeho testování. Pro mladší muže doporučujeme používat jednorázové tablety na impotenci pouze před sexuálním stykem (Erexan, Zerex, Proerecta). Pro pány nad 50+ let jsou vhodnější pilulky s dlouhodobým užíváním (E-rex24, eJoy).

1# Erexan – Vítěz testu

Erexan
Velmi silné ztopoření je příslibem přípravku na erekci Erexan. Samozřejmě je volně dostupný bez předpisu. Patří naprosto jednoznačně mezi nejlepší prášky na erekci. Dávkování je 1-2 kapsle krátce před vlastním sexem. Do jedné hodiny docílíte dostatečně tvrdého penisu i pro opakovanou soulož. Jde o kapsle s obsahem přírodního původu. Nejsou zde žádné zbytečné přídatné látky, které by jakkoli zatěžovaly mužské tělo. Základem těchto kapslí je L-Arginin. Sází na zlepšení potence, a to i kvality spermií.

Princip tkví v tom, že L-Arginin produkuje v organismu oxid dusný. Ten uvolňuje hladké svalstvo včetně cév, jež vedou do penisu. Díky tomu se do penisu napumpuje spousta krve. Jedná se tedy o účinný, ale zároveň přírodní produkt. Nechybí rovněž L-citrulin, který zajišťuje, aby hladiny L-Argininu zůstala v organismu stabilní. Díky stabilnímu množství jsou tyto léky bez předpisu vhodné i pro opakovanou soulož. Penis vydrží dlouho stát. L-citrulin využívá kyslík a zvyšuje tak požitek ze sexuálního aktu. Důkladnému prokrvení pomáhá rovněž aminokyselina L-Lysin. Tato aminokyselina zajišťuje vznik hormonů, které pomáhají regeneraci po styku. Tyto povzbuzují prášky tak zajistí podávání opakovaně kvalitních sexuálních výkonů. Dále zde najdete extrakt z rostliny Tribulus terestris (kotvičník zemní), stimulantu, jenž ovlivňuje hladinu hormonu testosteronu. L-Ornytin potom pobízí vylučování testosteronu. V zásadě tak zodpovídá v tomto přípravku na erekci za výdrž a zabrání předčasné ejakulaci. Energii pak dodává výtažek rostliny Maca. Jde tedy o kombinaci aminokyselin a rostlinných extraktů. Zároveň tyto prášky na erekci v lékárně pomáhají s prostatou a nedostatečnou tvorbou spermií.

Zkušenosti uživatelů jsou jednoznačně velmi pozitivní. Účinky můžete pocítit už do 40 minut. Dochází k prodloužení pohlavního styku, až dvojnásobně. Erekce je skutečně silná a může být i následující ráno po požití kapsle. Navíc cena za kapsli vychází ze všech pilulek nejlépe. Přípravek ovšem není vhodný pro muže se srdečně-cévními onemocněními. Vedlejší účinky tento skvělý přípravek nemá.

2# Zerex – Bestseller

Zerex
Pilulky na erekci Zerex se užívají před pohlavním stykem. Nástup jejich účinku většinou nastává do 45 minut od požití tablety, závisí ovšem na věku, zdravotním stavu a psychické kondici muže, zpravidla k ní dochází nejdéle do 60 minut. Dávkuje se 1 hodinu před stykem, maximální denní dávka je 2 tablety. Jedná se o rychlou a pevnou erekci. Účinek je až 36 hodin. I v tomto případě jde o čistě přírodní přípravek na erekci.

Dostanete ho v lékárně a jedná se o byliny a aminokyseliny, respektive jejich kombinaci. Složení tvoří aminokyseliny L-Arginin, L-Lyzin a L-Citrulin, dále je zde teobromin a extrakty z rostliny Tribulus terrestris (kotvičník zemní) a Maca. Obrovskou výhodou proti jiným preparátům je skutečnost, že jde o účinný přípravek ovšem bez citelných vedlejších účinků, a to zcela prokazatelně. Nehrozí tedy žádná bolest hlavy, ani žádné dráždění žaludku a nevolnosti či zvýšené pocení nebo sucho v ústech. Nemusíte se tedy obávat žádných rizik spojených s užitím těchto pilulek. Zároveň ale tyto pilulky na erekci nejsou vhodné pro muže, kteří prodělali cévní mozkovou příhodu, infarkt, mají potíže s krevním tlakem nebo nemocné srdce. Jedná se produkt s krátkodobým účinkem, nikoli pro dlouhodobé užívání.

Recenze uživatelů ho hodnotí velmi pozitivně. Pokud byste žádali produkt pro dlouhodobé užívání, potom můžete zvolit variantu Zerex Ultragold, který se hodí pro užívání po dobu 3 měsíců a tyto povzbuzující prášky na erekci udržují sexuální kondici dlouhodobě. I tyto pilulky jsou bez vedlejších účinků a dávkují se dvakrát denně.

3# E-reX 24 – TOP pro dlouhodobé užívání

E-rex24
Dlouhodobé denní užívání, které zajistí kvalitní erekci, tu přináší lék na poruchy erekce E-rex24. Doporučené dávkování je jedna tableta denně, lék je k dispozici, jak jinak než bez předpisu. Má nejenom zlepšit erekci a zvětšit penis, zároveň také zlepšit kvalitu spermií a zabránit předčasné ejakulaci. Kromě toho zvyšuje i hladinu testosteronu a také má zvýšit chuť na pohlavní styk. Tyto prášky na erekci se staví skutečně jako komplexní.

Ovšem recenze uživatelů nejsou tak jednoznačné. Zatím co někteří ho uvádějí jako nejlepší a nešetří chválou, že je nejsilnější, jiní ho hodnotí mnohem střízlivěji. Výsledky podle nich dosahují spíše průměru, existují podle nich i výkonnější tablety. A to potvrzují i naše testeři. Zřejmě by výsledky byly lepší při užívání delším jak 3 měsíce (testeři byli omezeni právě na 3 měsíce).

Povzbuzující účinky v tomto případě nedosahujete pomocí již známých aminokyselin ani již uvedených extraktů rostlin jako u ostatních preparátů. Zde účinnou složku prášků na erekci bez předpisu zajišťují dvě byliny na lepší potenci. Jedná se o přírodní produkt složený z Yerba maté (cesmína paraguayská) a Muira puama. Jde o rostliny z pralesů Jižní Ameriky. U Yerba maté je aktivní složkou teobromin a teofylin. Jejich úkolem je potlačovat enzym zvaný fosfodiesteráza. Právě ten totiž vyvolává svalovou ochablost penisu, která nastává po ejakulaci. Když podpora erekce tento enzym potlačí, penis vydrží ztopořený. Také Miura puama podporuje mužské funkce. Dále v přípravku najdete i zinek, jenž má na starosti udržovat hladinu testosteronu.

4# Proerecta - novinka!

Proerecta

Kvalitní postavení a tvrdost penisu slibují rovněž prášky na erekci Proerecta. Hodí se k jednorázovému užívání, nikoli dlouhodobému. Polyká se 1-2 tobolky hodinu před sexuálním stykem. Dá se užít až 2 pilulky během jednoho dne, ovšem ne více.

Doporučuje se maximální denní dávku dodržovat, i když k předávkování by nemělo dojít ani při požití jejího dvojnásobku, tedy až 4 tablet. Jde o účinný přípravek na potíže s erekcí. Nemá žádné vedlejší účinky, což dokládají i názory uživatelů. Výhodou je, že tyto tablety mohou užívat i diabetici, pro které nejsou vhodné zdaleka všechny přípravky. Nedoporučuje se však mužům se srdečními potížemi.

Složení je převážně bylinné. Tribulus Terrestrisjde se vyskytuje téměr v každém erekčním přípravku. Zvyšuje krevní oběh v penisu a podporuje tvorbu spermií. Kořen z rostliny Maca je jihoamerické tajemství tvrdé erekce a zvýšení libida (chuť na sex). Výtažek z kakaovníku působí na rozšíření cév a rychlejší prokrvování (nejen penisu). Výtažek ženšenu posiluje imunitu a oddaluje vyčerpání. Samozřejmě zlepšuje prokrvení. Ovocná aminokyselina L-Citrulin je zdrojem oxidu dusného, z kterého krev potřebuje kyslík aby rychleji pronikala do tkání v těle. Vitamin E zvyšuje citlivost péra při vzrušení. Podle názoru uživatelů jde o dobrou podporu erekce, i když nepatří mezi nejsilnější preparáty. Při jednorázovém i opakovaném aktu zajistí dostatečné povzbuzení. Efekt vydrží i 24 hodin.

Silnějšího efektu dosáhnete s předchozími přípravky, přesto je Proerecta velmi kvalitní přípravek na impotenci, navíc zvyšuje chuť na sex. Obsahuje vesměs jen zdravotně nezávadné byliny a nemá žádné vedlejší účinky. Účinek tvrdého penisu by měl vydržet až do rána. Diskuze prášky na erekci ho doporučují a my také.

5# eJoy

EJoy
Zlepšení erekce, prodloužení doby pohlavního styku a navíc i zdravou prostatu a zvýšení libida a chuti na sex slibují mužům prášky na erekci ejoy. V tomto případě jde o pilulky k dlouhodobému užívání, nikoli krátkodobou záležitost. I když výrobce slibuje dobrou erekci už i do 30 minut od užití tablety.

Jedná se tedy o jakýsi efekt dva v jednom, můžete užít tabletu k nakopnutí před sexem, i jako dlouhodobě udržování sexuální kondice. Maximální denní dávka je 4 tablety, přičemž je možné pilulky užívat i 3-4 měsíce, abyste dosáhli optimálního a především dlouhodobého efektu. Jde o 100% přírodní přípravek založený na působení Tribulus terrestris, tedy kotvičníku zemního, Serenoy plazivé, extraktu z chilli, dále L-Argininu a L-Citrulinu, vitamínu C a D, které mají vliv na kvalitu a pohyblivost spermií. Při užívání této povzbuzující kůry nehrozí žádné nebezpečí vedlejších účinků. Tohoto léku bez předpisu se tedy vůbec nemusíte bát. Není možné tyto tablety užívat, máte-li problém se srdcem. Pozitivem je rovněž dobrá cena tohoto přípravku.

Celkově jsou na přípravek dobré reakce, je považován za účinný. Pokud někdo hodnotí negativně, zpravidla proto, že vyzkoušel jenom jedno balení. To nemá většinou efekt. Ke zlepšení dojde teprve při využívání více balení, při dlouhodobějším efektu. Někdy nakopne i krátce před sexem, záleží na uživateli a jeho kondici, protože každý muž je jedinečný. Co na jednoho funguje dokonale, na druhého nemusí. Větší význam ale ejoy má právě při delším užívání.

6# Clavin – znáte z TV reklamy

Clavin
Jednorázové užití tablet na zkvalitnění soulože nabízí Clavin. Užívají se 4 tablety před stykem. Nástup účinků je do jedné hodiny, přičemž zajistí buď dosti znatelné prodloužení soulože, nebo i opakovanou soulož. Tento prášek na erekci navíc nemá negativní účinky.

Běžně ho dostanete bez předpisu v lékárně. Jaké mají tyto tablety vlastně složení? Účinné látky zde tvoří nám již dobře známé aminokyseliny L-Arginin a L-Citrulin. Dále nechybí extrakt z Tribulus terrestris, tedy z kotvičníku zemního. Kotvičník zajistí hlavně lepší erekci, vyšší sexuální touhu a libido. Dále v tabletce najdete šafrán určený ke stimulaci libida lepší erekci. Prášek na erekci Clavin v sobě rovněž obsahuje zinek, již zmiňovaný stabilizátor hladiny mužského hormonu, minerál pro podporu plodnosti a reprodukce. Selen, další z minerálů, jenž nechybí v tabletách Clavinu zajišťuje kvalitní tvorbu spermií. Bohužel, určitým minusem je poměrně vysoká cena této jednorázové dávky.

Jak hodnotí kvality Clavinu uživatelé? Považují ho za nejlepší? Produkt Clavin je mediálně hodně známý díky reklamám, ovšem všechny prášky na erekci, které prezentují reklamy, o sobě tvrdí, že vykazují maximální účinky. Je to tak? Uživatelé hodnotí podporu erekce neutrálně. Sexuální prožitek je výrazně silnější. Při užívání měli někteří testovaní vedlejší účinky (mírná bolest hlavy, svalová křeč). Polovina nezaznamenala nic. Clavin prášky na erekci levnější najdete v eshopu než v lékárně, která si připočítává marži. Určitou nevýhodou je rovněž vysoká cena za jednorázovou dávku tablet.

Nejlepší prášky na erekci bez předpisu

Máte potíže s erekcí? Rozhodně nezačněte předčasně panikařit. Pokud jde pouze o jednorázové selhání, možná prášky na lepší erekci ani nebudete potřebovat. Teprve když erekce nefunguje po dobu 3-6 měsíců, doporučují odborníci situaci řešit a vybrat si některé podpůrné prostředky. Můžete si být jisti, že seženete bez předpisu celou řadu prášků na erekci, které jsou povzbuzující. Prášky na erekci bez předpisu Clavin jsou jedním z příkladů.

I když užíváme termíny léky na erekci, nejde v pravém slova smyslu o léky, protože nejsou na předpis ordinovány lékařem. Jde o výživové doplňky či doplňky stravy ve formě tablet. Kdy může dojít k problémům s erekcí? Například při vysokém krevním tlaku, pokud se léčíte pomocí betablokátorů, léků, které snižují krevní tlak. Projevuje se to samozřejmě i snížením přítoku krve do penisu, takže je logické, že se erekce snižuje. Za další například užívání antidepresiv, zklidňujících léků, léků na snížení stresu nebo léků na spaní může znamenat také výrazně slabší erekci. Prášek na erekci potom může být vhodným řešením, které pomůže. Důrazně varujeme nakupovat některé značky, dodávané zejména ze zahraničí. Na jejich eshopu jsou důmyslně ukryté kontaktní údaje a celý web působí jako scam. Jedná se například o Garnorax (dříve Garnirax), Eron a další.

Na pozoru by se měli mít ale lidé, kteří trpí srdečně cévními problémy. Většina preparátů na zlepšení erekce, a to i těch bez předpisu, pro ně není vhodná. Je třeba proto jejich užívání konzultovat s odborníkem. I když prášky na erekci v lékárně seženete i bez předpisu, rozhodně to neznamená, že je dobré si je dávkovat podle vlastních pravidel. Pilulkami se totiž můžete i předávkovat, což je dosti nebezpečné.

Jaké můžete mít problémy s erekcí

Současný nezdravý životní styl bohužel znamená, že se pilulky na podporu erekce stávají nezbytností pro mnoho mužů. Důvodů, proč přípravek na podporu erekce získává mezi muži takovou popularitu, je mnoho. Vlastně existují tři typy poruch erekce, k nimž může dojít.

V případě prvního typu byste měli cítit, že se penis staví, ale nedochází k tomu, nebo jenom velmi pomalu. Vlastně je to snížení schopnosti erekce. Je jasné, že s přibývajícím věkem se mění sexuální vzrušivost, klesá. U seniorů bude zcela jistě erekce obtížnější a slabší, než u dvacetiletých mladíků v plné síle, to je přirozené. Proto příčina snížení potence u starších mužů může být právě zde a podpora erekce u seniorů je řešením tohoto problému.

Dalším problémem je nedostatečné ztopoření penisu. Pociťujete sice vzrušení, penis se staví, ale jeho tvrdost je malá. Přípravky na potenci by v tomto případě měly hlavně zvýšit tvrdost penisu.

Poslední je potom problém s udržením erekce. Sice v takovém případě dosáhnete postavení penisu, ale nevydrží po celou dobu pohlavního styku. V tomto případě sice léky na potenci mohou pomoci, ale musíme zdůraznit, že toto je často problém i mužů mladších ročníků. Kde vzniká? Především souvisí se stresem, příliš velkým psychickým zatížením, ale třeba i extrémním fyzickým výkonem. Je důležité se především soustředit na primární příčinu, tedy odstranění stresu, snížení psychického vyčerpání. Vhodné jsou v tomto případě i přírodní prostředky. Například bylinky na zlepšení potence se mohou stát pomocným řešením.

 • Metabolické onemocnění cukrovkou je jedním z příčin, proč muž nedosáhne erekce vůbec, nebo jenom velmi slabé. Buňky v organismu nejsou schopny vyprodukovat tolik inzulínu, aby zpracovaly sacharidy získané potravou. Tato nemoc má samozřejmě vliv na celkovou látkovou výměnu v lidském těle. Velmi důležitá je podpora erekce při cukrovce. Pomohou potraviny na podporu erekce, ovšem samozřejmě musí jít o takové, při kterých neporušujete diabetickou dietu. Porucha erekce také může být signálem cukrovky.

 • Další fyzickou příčinou poruchy potence může být operace penisu, jeho úraz, ale třeba i dlouhodobě přecházená nemoc. I poranění mozku a míchy může mít na kvalitu erekce silný vliv, jde samozřejmě o propojení nervových vláken. Zkusit se dají například přírodní přípravky. Jsou ale i situace například po úrazech, kdy ani léky na řešení tohoto problému nedokážou příčinu odstranit, je trvalá.

 • Hormony, především hladina testosteronu, ale také prolaktinu a hormonů štítné žlázy představují další příčinu potíží s erekcí. Zde je účinná podpora potence hlavně otázkou toho dodat tělu potřebné hormony. Stejně dobrý jako léky na potenci je v tomto případě i sluneční svit. Vždy na jaře můžete velice dobře pozorovat vliv testosteronu na erekci. Stejně dobré jako clavin nebo viagra je sluníčko. S prodlužující se dobou jeho svitu totiž mužské tělo vyrábí více testosteronu, což je důvodem, proč máte na jaře mnohem větší chuť na sex než třeba v zimě.

 • Psychické příčiny poruch erekce jsou velice široké. Velmi často za nimi stojí strach ze selhání a nejistota. Děje se tak například na počátku sexuálního života, nebo také s novou partnerkou. Tady může dojít ke všem třem stavům, jak neschopnosti erekce dosáhnout, tak i nedostatečné ztopoření a neschopnost erekci udržet. Přípravky na podporu erekce jsou pak jenom jednou kapitolou, tou primární je snaha odstranit psychický blok. Psychická podpora je tehdy účinná, jde nejenom o pilulky na podporu. Ukazuje se, že ve stresových stavech je silně zahřáté oběhové centrum soustavy. Zajišťuje tak, aby srdce mohlo pumpovat krev. Mozek pak podporuje vnímání, ne vzrušení.

Jak zlepšit erekci

Dostanete se do postele se ženou, která vás velmi vzrušuje. Líbí se vám, jenže když dojde na lámání chleba, dojde k selhání. V takovém případě podpora erekce má své místo. Jestliže podobná situace nastala, pomůže celá řada opatření. Nemusí jít samozřejmě jenom o léky na tento problém, i když ty samozřejmě přicházejí jako první.

 • Na špičce pomocníků, jak dosáhnout nejlepší erekce samozřejmě stojí prášky na erekci. Zpravidla dokážou pomoci nejúčinněji a hlavně rychle. Zvyšují průtok krve v penisu, pomáhají ho ztopořit. Mechanismus jejich účinku je nejsilnější.

 • Ovšem můžete si pomoci i dalšími opatřeními. Například stravou. Změna jídelníčku je sice dlouhodobou záležitostí, ale může mít velice silný vliv. Existují totiž potraviny na podporu erekce, o nichž je známo, že neposlušnému penisu dokážou trochu poručit. Nevhodný jídelníček je totiž obecně příčinou řady zdravotních problémů, obtíže s erekcí nevyjímaje. Pomáhají uhlohydráty, například celozrnné pečivo. Důležitý je zinek, který podporuje produkci testosteronu. Najdete ho třeba ve fazolích nebo mořských plodech. Prášky na erekci tedy nejsou samospasitelné, neméně důležitá je i strava. Mezi potraviny na problémy s potencí řadíme i ovoce jako černý rybíz či borůvky s vysokým obsahem antokyanů, jež zvyšují průtok krve penisem. A v neposlední řadě je dobrá i hořká čokoláda. Pokud se ovšem před radovánkami s partnerkou nacpete vepřovou se šesti knedlíky, nic vám nepomůže. Obecně totiž tuk v potravě snižuje hladinu testosteronu, oslabuje erekci a snižuje libido. Dlouhodobě tato nevhodná strava zhoršuje krevní oběh, čili i zásobení penisu krví. Budete-li obézní, patrně vám viagra ani clavin stejně nepomůže.

 • Pomoci pomohu i přírodní prostředky na podporu erekce, kam řadíme například bylinky na zlepšení potence. Užitečný je i čaj na potíže s erekcí. Samozřejmě je třeba respektovat doporučené dávkování. Určitě není vhodné pít ho po litrech.

 • Za další je dobré věnovat pozornost i podpoře psychiky a celkovému zklidnění. Pro vystrašeného muže, který je permanentně pod tlakem v práci i ze strany partnerky, nejsou ani léky na erekční problémy řešením. V tuto chvíli nazrává čas na celkové zklidnění, snaha odbourávat stres, věnovat se více sám sobě, svým koníčkům, dopřát si odpočinek. Všechny tyto kroky zajistí podporu erekce, protože pomohou zablokované psychice se opět uvolnit. Užitečná mohou být i meditační cvičení.

 • Pohyb, cvičení, to je také lék na slabou erekci. Samozřejmě i penis je sval, který je nutný trénovat. Pokud celkově trénujete pravidelným cvičením svoji tělesnou kondici, promítne se to i do erekce. Existují i speciální Kegelovy cviky na erekci. Původně byly určeny ženám (zpevnění pánevního dna), ale je prokázáno že pomáhají i mužům. Pravidelným cvičením dojde nejen ke zlepšení potence, ale také k oddálení ejakulace, zdravější močení, prevence proti onemocnění prostaty a silnější výstřik a orgasmus.

 • I takové hubnutí je účinná podpora slabé erekce. Zabijákem vaší potence totiž mohou být i kilogramy navíc. Nejlepší je být štíhlý. U mužů s velkou nadváhou dochází k jedné věci: Testosteron se mění na estrogen a to je samozřejmě pro erekci konec. Uvádí se, že při nadváze a obezitě stačí, zhubnete-li 10% své váhy a už se to projeví na erekci.

 • Měli bychom zmínit, že vhodným receptem, jak zlepšit erekci je také přestat kouřit. Obecně se ví, že krevní oběh kuřáků je horší než nekuřáků. Prokrvení není takové. Přestanete-li kouřit, potom na sebe zlepšení erekce nejspíš nenechá dlouho čekat.

 • Vakuová pumpa, to je další možný způsob posílení erekce. Z nulového stavu by měla navodit erekci penisu. Ve spojení s erekčním kroužkem dokáže opravdu fungovat jako léky na podporu erekce. Principem je zde vnitřní podtlakové rozšíření cév. Ovšem s vakuovou pumpou by se měli rozloučit lidé s cévními a srdečními problémy, ti kteří užívají léky na krevní tlak, nevhodné je i používání při cukrovce. Právě rozšíření cév by totiž mohlo napomoci vzniku krevní sraženiny, která může ucpat cévu.

 • Neměli bychom zapomenout ani na gel na podporu erekce. Obvykle je znecitlivující. Pomáhá oddálit ejakulaci a tím udrží erekci déle. Ovšem žádná hmota nanesená na povrch penisu nemá tu moc, aby do něj nahnala krev a ztopořila ho. Ani sprej na erekci nemá řádný velký význam. Při erekci dochází k naplnění topořivých tělísek krví a toho sprej samozřejmě nedosáhne. Proto není dobré od sprejů slibovat nějaký výrazný účinek.

Podpora erekce pomocí prášků

V čem najdete přednosti léků na podporu erekce? Především účinek je prakticky okamžitý. Už po hodině od požití můžete očekávat, že prostředky na povzbuzení začnou působit. Tak silná podpora erekce se samozřejmě vyplatí a je velice žádaná. Máme tady na mysli volně prodejné léky na erekci s okamžitým účinkem. Ty jsou nejúčinnější. Aplikace je navíc velmi snadná a rychlá. Pilulky polykáte ústy. Dalším plusem je, že léky na erekci jsou běžně dostupné i bez receptu. Stačí se jenom trochu projít a seženete je v lékárně.

Rovněž musíme zdůraznit, že velká část preparátů se nesoustřeďuje jenom na zlepšení potence, ale zároveň také podporuje libido a sexuální výkonnost (a s tím související častý dotaz: jak na prodloužení erekce). Tato kombinace je velice důležitá, protože samotné odstranění překážky v erekci problémy s erekcí nemusí zcela vyřešit. Psychická kondice a libido je neméně důležité. Získáváte totiž i celkově mnohem lepší pocit, což samozřejmě podporuje vaše sebevědomí. Obavy z hrozícího selhání tím pádem klesají k nule. Psychická pohoda se potom pozitivně projevuje i na kvalitě sexu. Musíme také zdůraznit, že při užívání tabletek na podporu erekce je nutné vždy respektovat dávkování, které doporučuje výrobce a řídit se podle něj. Nikdy si lék nedávkujte podle vlastního uvážení. Pokud užíváte přírodní podporu erekce, zpravidla není problém ani s dlouhodobějším užíváním. Mohou se tak užívat například až po dobu 3 měsíců. Obvykle se dávkuje 1-4 tablety denně.

Řada léků na erekci bez předpisu je ovšem určena pro občasné užívání. Počítá se s tím, že si pilulku vezmete krátce před sexem, abyste byli připraveni a ve formě. Pro dlouhodobé užívání nejsou. Zkrátka pilulky na erekci vykazující okamžitý účinek sice nabídnou okamžitou a silnou podporu vašeho orgánu, ale na druhou stranu, okamžitá si vybírá svoji daň.

Jaké složení mají léky na erekci

Když si léky na podporu erekce kupujete, vždy si prostudujete jejich složení. Může jít o syntetické inhibitory fosfodiesterázy typu 5 nebo-li iPDE, ty jsou obvyklou součástí léků na erekci na předpis. Jde o enzym, který zapříčiňuje svalovou ochablost, což je samozřejmě i případ penisu. Tyto inhibitory mohou ale být obsaženy i v pilulkách bez předpisu. Takovým přípravkům je dobré se vyhnout, protože nejsou důvěryhodně. Tyto látky je třeba užívat jen pod lékařským dohledem. Například Sildenafil ve Viagře na předpis snižuje tlak a zároveň roztahuje cévy. Proto je nutné, aby dávkování měl pod kontrolou lékař. Jde sice o nejúčinnější látky, ale pokud se například léčíte na vysoký krevní tlak a brali byste Viagru o své vůli, může to být pro vaše zdraví i velmi nebezpečné.

Přírodní prostředky na zvýšení potence obvykle obsahují známé látky na podporu libida. Například kotvičník zemní čili Tribulus terrestris (Vimax). Ženšen pravý najdete v přípravku Clerex. V ArginMaxu se nachází zase Ginkgo biloba. V přípravku Almea najdete Muiru puamu. Maca peruánská je obsažena v Eregmě MAX Power. Právě bylinky na zlepšení sexuální aktivity patřily v minulosti mezi v podstatě jediné volně dostupné přípravky na erekci.

Nejde ale jen o extrakty rostlin, které najdete v pilulkách na podporu erekce. Kromě toho je ucinna podpora erekce i v podobě vitamínů a minerálů. Dobrou úlohu zde sehrává hlavně zinek a také vitamín E. Nezanedbatelné jsou aminokyseliny, a sice přípravky na erekci s obsahem L-argininu a L-citrulinu. Ty najdete i v některých potravinách. Právě proto byste měli zařadit do jídelníčku i potraviny na podporu erekce. Jde třeba o vodní melouny s velkým množstvím obsaženého L-citrulinu. Hovězí maso, mléko, nebo cizrna je zase bohatá na L-arginin. V zásadě se vám vyplatí udělat větší nákup v zelinářství, kde najdete spoustu přírodních prostředků na potenci. Vydají na celý seznam: česnek, cibule, chřest, brokolice, rajčata, zelí, chilli papričky, petržel, třešně, fazole, zázvor, banán. Dále je to v malém množství káva a víno. Z masa jsou to mořské plody, tučné ryby, drůbež a libové vepřové – pouze čistá svalovina. Každá potravina uvedená v seznamu je účinná díky tomu, že zlepšuje průtok krve v těle. Svůj smysl má také čaj na podporu erekce. Co obsahuje? Zmiňované byliny na zlepšení potence jako Ginkgo biloba, kotvičník zemní, zázvor, dále hloh, mátu, jitrocel, vrbovku, echinaceu, vřes, nať pupečníku asijského.

Jak rychle působí přípravky na erekci

Jak už jsme se zmínili, máme jak tabletky na erekci, které mají okamžitý účinek, tak prostředky na dlouhodobé užívání. Rychlost nástupu u přípravků na erekci s okamžitým nástupem je zpravidla do jedné hodiny od jejich užití. Do této kategorie patří Clavin nebo také Zerex. Počítá se s tím, že si je vezmete krátce před plánovaným sexuálním aktem. Druhou skupinu tvoří pilulky s dlouhodobým účinek, třeba ArginMax nebo Vimax. U nich je většinou účinek patrný přibližně do měsíce od začátku užívání. Vzhledem k tomu, že to je přírodní podpora erekce, je to více než přirozené. Zároveň s tím by mělo dojít i ke změně životosprávy ve prospěch zdravého stravování a většího množství pohybu. Potom se účinky projeví ještě více. Upřednostníte-li ve výběru přípravek na erekci s přírodním složením, uděláte tak něco pro své zdraví. Obsahuje totiž aminokyseliny, vitamíny a minerály a všechny tyto látky si tělo žádá ke svému fungování. Vždy byste měli mít na zřeteli především svoje zdraví. Potíže s erekcí totiž bývají ukazatelem psychické a fyzické kondice muže. Mají přímou souvislost s jeho zdravotním stavem.

Je třeba také zvažovat případné vedlejší účinky pilulek. Pokud se jedná o přírodní doplňky stravy, tam se zpravidla s vedlejšími účinky nesetkáte. Ovšem ani všechny léky bez předpisu nemusí být bez vedlejších účinků. Proto je třeba se s nimi s předstihem seznámit. O jaké vedlejší účinky zpravidla jde? Léky na potíže s erekcí mohou způsobovat například zvýšené pocení, sucho v ústech, tlak v těle, na hrudi, pocit, že se nemůžete nadechnout. Tyto příznaky mohou být i velmi silné, a proto také nebezpečné. Některé léky na erekci mohou být pro určité skupiny mužů například úplně nevhodné. Jedná se o viagru, kterou nemohou muži se srdečně-cévními problémy, vysokým tlakem nebo problémy s játry. Proto Viagra je na předpis, bez předpisu ji nedostanete. V jejím případě je vždy třeba vyšetření, aby bylo nastaveno správné dávkování a předešlo se kontraindikaci.

Jak poruchy erekce ovlivňují partnerské vztahy

Samozřejmě se poruchy erekce podepíší i na vztazích mužů a žen. Pravda je taková, že většina žen se během svého života setká s tím, že jejích muž bude mít potíže s erekcí. Někdy je to pouze jednorázová záležitost, jindy může mít delší trvání. Podle vědců a nejrůznějších výzkumy se poruchy erekce mohou týkat až poloviny mužů, kteří dovršili čtyřicítku, nebo dokonce mužů mladších. Porucha erekce ve čtyřiceti tak není ničím výjimečným a čtyřicátníci se za ni rozhodně nemusí stydět. Už od 30 let věku totiž dochází k poklesu hladiny hormonů. Porucha erekce u staršího muže tak není ničím výjimečným. Jde o přirozený vývoj. Vliv mohou mít nemoci, kouření, léky na vysoký tlak. Ovšem příčiny mohou být i psychické. Roli hraje spousta faktorů. Samozřejmě i stres, nevhodný životní styl, nadváha. To vše způsobuje poruchy erekce. Když muž nemůže, samozřejmě to vede i potížím ve vztahu.

Některé ženy situaci, kdy partner najednou nemůže, těžko zvládají. Podezírají, že do vztahu vstoupil někdo třetí, že už se muži nelíbí. Muž samotný, který má potíže s erekcí, ztrácí sebedůvěru, energii, cítí se zbytečný, může to vést i k depresím. Partnerka podezírá, myslí si, že muž už s ní nechce být a partner, který trpí poruchy s erekcí a jeho sebevědomí klesá. Taková situace je pro vztah samozřejmě ohrožením. Málokterý muž se přitom snaží o řešení společně s partnerkou. Většinou se za svůj problém stydí. Přitom právě kvalitní partnerství, pocit zázemí mohou v tomto směru odhalit příčiny a léčba může být pak mnohem snazší. Pochopení u partnerky je velice důležité. Psychická porucha erekce může mít příčiny ve stresu, velkém psychickém vytížení. Může jít také o blok, strach ze selhání. Vyplatí se léčba poruchy erekce a ideální je stav, kdy partnerka spolupracuje. Je například ochotna odhalovat příčiny společně s partnerem.

Porucha erekce diskuze je důležitou fází v cestě, jak se dobrat zlepšení erekce. Nejde o to, naordinovat si pilulky na zlepšení erekce. Na počátku by měla být vždy snaha nalézt příčinu, a to nejlépe s partnerkou. Otevřenost je v tomto směru skvělou vlastností, ale ne každému páru se ji podaří v sexu vybudovat. Jestliže ale bude partnerka vás obviňovat ze selhání a snižovat vám sebevědomí, pak vám žádné poruchy erekce forum nepomůže. Je to totiž o komunikaci, která je důležitá v partnerském vztahu vždy a v sexu samozřejmě také. Lze říci, že potíže s potencí a hledání východiska z této situace jsou náročnou prověrkou vztahu.

Muž se po selhání cítí hrozně a vší silou se snaží docílit toho, aby k tomu příště nedošlo. Bezhlavé nakupování prášků na erekci bez předpisu ale také nic neřeší, natož jejich dávkování podle vlastního uvážení. Vždy je třeba hledat řešení s chladnou hlavou. Léčba by měla začít u lékaře. Za sexuálním selháním totiž může stát nějaká nemoc. Například jsou poruchy erekce časté při cukrovce, ale to rozhodně neznamená, že by cukrovkáři při správné léčbě nemohli mít kvalitní erekci. Podobně nízká hladina draslíku může být příčinou potíží. Takže je třeba navštívit lékaře. Ten určí příčinu, pokud je fyzická. Aby poruchy erekce nenastartovaly partnerskou krizi a kolotoč výčitek, je mimořádně důležitý takt partnerky. Měla by muže citlivě povzbudit, ale tak, aby to necítil jako ponížení, výčitku, ale jako podporu a ochotu pomoci. Lékaře mohou partneři navštívit společně.

Citlivá žena dokáže motivovat partnera k návštěvě lékaře. Základem je vybrat si lékaře, ke kterému budete mít důvěru a nebudete se před ním cítit trapně. Už schopnost o problému mluvit přináší řešení. Bude-li muž vědět, že navzdory problému se na vztahu nic nemění, uvolní se a léčba bude efektivnější. Pokud zvolíte pilulky na podporu erekce, je lepší je pečlivě vybrat a neexperimentovat náhodně. Poruchy erekce forum může být také podpůrnou formou terapie. Muži si totiž často myslí, že jsou s podobným problémem sami. To je samozřejmě naprostý omyl, spoustu mužů trpí stejnými problémy. Poruchy erekce diskuze pak pomůže vzájemné výměně zkušeností. Partnerkám je pak třeba naordinovat si trpělivost, ochotu pomoci a především takt. Je třeba mít na mysli, že pro muže jsou tyto otázky velmi citlivé a zasahují do jeho sebevědomí.

Koupit pilulky na erekci v lékárně nebo přes eshop

Nabízí se samozřejmě otázka, zda přípravky na erekci kupovat v lékárně, nebo před eshop. Pro pilulky na erekci na předpis samozřejmě musíte do lékárny. Ovšem seženete tam samozřejmě i celou řadu volně prodejných produktů bez předpisu. Pro mnohé muže ale osobní nákup není příliš příjemný. Stydí se. Není jim zrovna nejpříjemnější, když se mají mladé pohledné lékárnice vyptávat, zda dotyčný preparát nemá nějaké vedlejší účinky, zda je to levná pilulka na erekci nebo třeba jaké jsou s ní zkušenosti. Jsou pánové, kteří během takového rozhovoru zčervenají a nejraději by se propadli do země. Samo nakupování jim není příjemné. Na druhou stranu, když pomineme tento nedostatek, má nákup v lékárně i bez předpisu jednu výhodu. Prodávají se zde jenom atestované, odzkoušené a schválené léky Státním ústavem pro kontrolu léčiv a ty, které mají jasně garantované složení. Nemůže se vám tedy stát, že byste do rukou dostali přípravky na erekci, jejichž složení nebude odpovídat deklarovanému na obalu. Léky vás tak nemohou nijak ohrozit. Protože léky jejich složení neodpovídá tomu popsanému, samozřejmě představují riziko. Nevíte, co polykáte. V lékárně vám ale nic podobného nehrozí.

Pokud nakupujete léky bez předpisu pomocí eshopu, má to samozřejmě svoje výhody. Především je to anonymita. Jste prostě jedno jméno ze seznamu, kam se budou pilulky posílat. Nikdo vás nezná, s nikým se nemusíte bavit o účincích a rizicích tablet. Nečeká vás nepříjemný rozhovor s lékárnicí a červenání se. Také obal výrobku je diskrétní. Nikdo netuší, co vám právě domů dorazilo a nebude se vám kvůli tomu smát nebo mít nemístné poznámky. Přípravky se dodávají v neprůhledných krabičkách bez udání obsahu, takže se skutečně nemusíte bát, že by někdo cestou zjistil, co jste si objednali. Dodání tablety na potenci bývá také velmi rychlé. Navíc můžete na tom i docela vydělat. Objednáte-li si větší množství či větší balení, může pilulky na erekci cena bez lékařského předpisu být velmi nízká. Někdy bývá navíc i doprava zdarma. Je to pro vás výhodné. Ovšem je třeba, abyste si prověřili eshop a dodavatele tabletek. Potom máte jistotu, že dostanete skutečně kvalitní a prověřený originální přípravek. Pozor například na generické přípravky, tedy ekvivalenty originálních přípravků na erekci. Ještě větší pozor byste ale měli dát na zázračné tabletky, které jsou sice doporučované, ale neexistují žádné reference uživatelů a vlastně pořádně netušíte, co obsahují.

Hledejte jedině důvěryhodné eshopy, které ručí za to, co prodávají. Máte-li jistotu, že pilulka na erekci v eshopu má garantované složení a je to originál, potom není nejmenší důvod, proč nekupovat i ve velkém. Naopak, hodně ušetříte a nemusíte se zdržovat běháním do kamenné lékárny.