Vibratory.org Sexuální zdraví Jak se navždy zbavit poruchy erekce - akt.

Jak se navždy zbavit poruchy erekce - akt. 2024

aktualizováno březen 2024
poruchy-erekce.jpg
V dnešní době se poruchy erekce stávají bohužel velice častým jevem. Zatímco v minulosti se mnoho lidí domnívalo, že problémy s erekcí mají hlavně starší muži, kteří jsou věkově po 60 nebo maximálně po 50, dnes se ukazuje, že jde o záležitost stále mladších ročníků. Už není vůbec žádnou výjimkou muž po 40, který se velice intenzivně zajímá o přípravky pro podporu erekce.

TOP 2024

Nejlepší tablety na okamžitou podporu erekce s výhodným balením 2+1
Proerecta Klasik
TOP cena
cena od 30 Kč / před sexem
Výhody: Opravdu fungující přípravek na impotenci. Stačí vzít 60 minut před stykem. Vyvážená silná kombinace výtažků bylin a přírodních aminokyselin. Zvyšuje chuť na sex, prodlužuje sexuální výdrž, podporuje tvorbu spermií a testosteronu.
Dávkování: 1 – 2 kapsle před sexem. Při velmi slabé erekci zkuste 2 prášky. Tvrdnutí přichází do 60 minut. Nekombinujte s alkoholem.
80% mužům účinkuje
tvrdost erekce: 5/5
trvání účinku: 4/5
nástup: do 60 min
větší penis:
delší sex:
testosteron:
vedlejší účinky:
Jednoduchý nákupní proces a balíček doručen do druhého dne. Libí se mi úsporná malá krabička, vejde se do kapsy. Už po požití jediné kapsle jsem cítil šimrání v penisu, které je příznakem prokrvování a lepší erekce.
Přesvědčte se sami
Tvrdá erekce do 30 minut za skvělou cenu
Erexan
cena od 44 Kč / před sexem
Výhody: Otestován a funguje většině testujícím mužům. Kromě silnější erekce dodává látky ke zvýšení imunity, zdelší pohlavní styk a zvyšuje chuť na sex. Bez vedlejších účinků.
Dávkování: 1 – 2 kapsle před sexem. Tvrdnutí přichází do 30 minut. Nejdříve zkuste brát 1 prášek, pokud chcete silnější efekt, tak 2.
75% mužům účinkuje
tvrdost erekce: 4/5
trvání účinku: 4/5
nástup: do 30 min
větší penis:
delší sex:
testosteron:
vedlejší účinky:
Taková zlatá střední cesta. Skvělý přípravek za nízkou cenu. Nemusíte brát pořád. Stačí vzít pár minut před sexem. Pomohl vytvrdnout téměř všem testerům.
Přesvědčte se sami
Tablety na dlouhodobé úžívání hlavně pro muže nad padesát
Erex24
dlouhodobé užívání
cena od od 510 Kč / měsíční dávka
Výhody: Super levný přípravek pro dlouhodobé používání. Ideální hlavně pro pány nad +50 let.
Dávkování: 1 tableta denně. Nejlépe ráno před jídlem. Dobře zapít. Po dvou měsících můžete dávkování změnit na 1 tabletu za 3-4 dny.
70% mužům účinkuje
tvrdost erekce: 3/5
trvání účinku: 4/5
nástup: dlouhodobý účinek
větší penis: (0-1 cm)
delší sex:
testosteron:
vedlejší účinky:
Přípravek známý hlavně ve světě. Dlouhodobě opravdu pomáhá. Penis se zvětší i o několik cm. Když nepomůže, můžete zbytek tablet vrátit.
Přesvědčte se sami
Nejprodávanější erekční tablety oblíbené v mnoha zemích
Zerex Klasik
známá značka
cena od 60 Kč / před sexem
Výhody: Prodává se již spousty let. Fungoval všem našim testerům. Zlepšuje erekci a zvyšuje chuť na sex. 100% přírodních produkt bez vedlejších účinků. Silné prokrvení penisu – mírné zvětšení obvodu.
Dávkování: 1 – 2 kapsle před sexem. Tvrdnutí přichází do 60 minut. Nekombinujte s alkoholem.
70% mužům účinkuje
tvrdost erekce: 4/5
trvání účinku: 4/5
nástup: do 60 min
větší penis: (0-1 cm)
delší sex:
testosteron:
vedlejší účinky:
Trošku dražší, ale účinky jsou srovnatelné z Erexanem či Proerecta. Pomohl mě všem našim testerům s tvrdší erekcí i delší sexuální výdrží. Navíc se některým i mírně zvětšil penis. Možnost silnější verze Extra Long.
Přesvědčte se sami
Nejlepší tablety na dlouhodobé užívání pro podporu erekce a testosteronu
Vimax
erekce + testosteron
cena od 930 Kč / měsíční dávka
Výhody: Bestseller pilule prodávané v mnoha zemích (vyrábí se v Kanadě). Unikátní složení ze silných extraktů mnoha bylin. Působí dlouhodobě a pozitivně ovlivňuje tvrdou erekci, větší výdrž, chuť na sex, tvorbu spermatu a zvýšení hladiny testosteronu v těle. Vhodné pro starší muže 45+ let.
Dávkování: 1 kapsle každý den, přibližně 30 minut po jídle. Účinky budete na sobě pozorovat za 1-3 týdny. Doporučujeme 3-měsíční kůru. Neužívejte, pokud se léčíté na srdeční potíže.
85% mužům účinkuje
tvrdost erekce: 4/5
trvání účinku: 4/5
nástup: dlouhodobý účinek
větší penis: (0-2 cm)
delší sex:
testosteron:
vedlejší účinky:
Oprávněně se prodává již mnoho let. Protože skutečně funguje. Po 2 týdnech užívání byl můj penis po ztopoření tvrdý jako kámen. Navíc budete mít více energie a lepší náladu díky zvýšení hladiny testosteronu. A běžná nachlazení se mi teď také vyhýbají.
Přesvědčte se sami
EJoy
cena od od 900 Kč / měsíční dávka
Výhody: Kvalitní tabletky s dlouhodobým vlivem, vhodné zejména pro starší muže. Pomáhají jen při dlouhodobém užívání. Krom erekce zlepšují funkci prostaty, zvyšují chuť na sex a prodlužují pohlavní styk.
Dávkování: 2 tablety denně. Ráno a večer po jídle. Nepoužívat při srdečních problémech. Doporučujeme brát 2-3 měsíce.
65% mužům účinkuje
tvrdost erekce: 3/5
trvání účinku: 4/5
nástup: dlouhodobé užívání
větší penis:
delší sex:
testosteron:
vedlejší účinky:
Trošku dražší (proto půl hvězdy dolů), ale účinky jsou srovnatelné z Erexanem. Pomohl všem našim testerům. Navíc se některým i zvětšil penis
Přesvědčte se sami
Clavin
cena od 140 Kč / před sexem
Výhody: Tabletky z televizní reklamy. Velmi vysoká cena. Zvyšuje prokrvení penisu. Účinná složka Clavertine 21 – směs látek.
Dávkování: 4 kapsle před sexem. Tvrdnutí přichází do 120 minut. Nekombinujte s alkoholem.
65% mužům účinkuje
tvrdost erekce: 3/5
trvání účinku: 3/5
nástup: do 120 min
větší penis:
delší sex:
testosteron:
vedlejší účinky:
Asi nejznámější léky na erekci, bohužel náš test ukázal nejhorší výsledek. Tablety jsou velmi drahé (někdo musí zaplatit tu televizní reklamu).
Přesvědčte se sami
Autor recenze:
Jan Malina,
Poslední úpravy:
březen 2024

Dříve se tyto aktivity jevily jako záležitost mužů po padesátce, tedy převážně u seniorů. Ovšem dnes je situace úplně jiná. Často ordinace sexuologů plní i muži po 30. Není žádnou výjimkou, když muž ve 36 letech smutně konstatuje, že se mu v podstatě do sexu moc nechce, protože se bojí svého selhání. Nezdravý životní styl dnešní doby se ale projevuje i na velmi mladých ročnících, kteří selhání erekce zažili třeba už ve 25 letech a objevují se i případ, kdy k němu došlo ve 20 letech.

Když po šedesátce jako muž nemáte erekci, nikdo se tomu příliš nediví, ale v mladém věku to mnoha lidem nejde na rozum. U starších mužů jsou potíže s erekcí nejčastější, ale i v mládí mnoho mužů hledá pomoc. SOS, trpím poruchou erekce.

Co teď? Žena dlouhodobě žijící s mužem může poruchu nějakou dobu tolerovat, ale samozřejmě tím trpí ona i jejich vzájemný vztah. Jestliže během krátké doby dojde k poruchám potence vícekrát, pak nezbývá než hledat příčiny.

Kde vyhledat pomoc? Jistě ambulance a kvalifikovaní lékaři poradí, zajistí podporu, ale spousta mužů se dost stydí své intimní problémy konzultovat s někým úplně cizím. Popadnou třeba nějaký pornografický časopis a myslí si, že krásné dámy jim pomohou probudit jejich ochablý penis, nebo se spíše rozhodnout navštívit nějaké internetové forum, věnující se uvedené problematice či centrum pro poruchu erekce. Můžete najít tipy na tablety na erekci a další metody zlepšení potence. Ovšem protože každý z nás je individualita, nemusí rada, která funguje pro jednoho fungovat stoprocentně i u druhého. Proto je třeba k radám přistupovat obezřetně a řídit se vždy konkrétními potřebami každého muže. Zejména dlouhodobá porucha erekce je velice nepříjemná.

Jak se u muže projeví? Jak poznat tyto potíže? Jaké jsou jejich příčiny? Spousta lidí si třeba i klade otázku: Může žena za poruchu erekce? Nejprve bychom si měli objasnit nejčastější typy poruch erekce. Jsou vlastně tři.

 • U první poruchy s erekcí jde o to, že se penis staví jenom pomalu, nebo k tomu ani nedojde. Jde o snížení schopnosti erekce – je zde pouze částečná erekce. Samozřejmě potence klesá s přibývajícím věkem. Jednoznačně u starších mužů je erekce mnohem slabší a většinou nejde o žádné náhlé a nečekané selhání, ale spíše o dlouhodobý až trvalý stav. I s tím se ale stále dá něco dělat. Bylo by chybou si myslet, že jde o naprosto neměnný stav už navždy.

 • Druhým typem selhání je nedostatečné ztopoření penisu, situace, kdy se sice penis staví, nebo se o to alespoň snaží, ale jeho tvrdost je velice malá. V takovém případě je mnohdy pohlavní styk nemožný, právě kvůli malé tvrdosti penisu nedojde k průniku.

 • Za třetí jde potom o udržení erekce. Někdy probíhá předčasná ejakulace, případně erekce nevydrží celou dobu pohlavního styku. Tady třeba pomohou léky na předpis. Tento jev se hodně týká právě i mladších mužů. Hodně často je to způsobenou stresem, strachem ze selhání. Muž je nadržený, těší se a nedokáže se ovládnout, nebo ho naopak strach z toho, že při sexu vybouchne, zcela ochromí.

Vysvětlili jsme si tedy, jaké problému se mužského penisu týkají. Ejakulace může být mnohdy velkým problémem. Může dojít k poruše erekce i při vzrušení. Je dobré udělat si test na poruchu erekce. Jaký k tomu je důvod, že ejakulace selže?

 1. Jak uvádějí četné diskuze na fórech, mnohdy je příčinou selhání potence stres a nervozita, příliš velké psychické zatížení. Jak se projevuje stres při souloži? Právě zmiňovaným selháním, ke kterému hojně dochází u mladých. Mají před sebou pohlavní styk s novou partnerkou, velmi jim záleží na tom, aby uspěli. Tento psychický přetlak, blok potom způsobí například, že dojde k předčasné ejakulaci, nebo vůbec žádné erekci. Rada je tuto chvíli nasnadě. Zbytečně se nestresovat.

 2. Mnohdy také z pohlavního styku není nic tehdy, když je muž po nějakém extrémním fyzickém výkonu. Když si muži kladou otázku: Poraďte, co s tím? I zde je to jednoduché. Po namáhavé práci je třeba dopřát si odpočinek, regenerovat síly, a k tomu patří regenerace mužského orgánu. Není divu, že po náročné fyzické práci nedokáže dělat zázraky, o tom hovoří i letité zkušenosti.

 3. Další příčiny, proč se penis nestaví tak, jak má, spočívají například v metabolických onemocněních. Typickým příkladem je cukrovka, poruchy látkové výměny, kdy organismus neprodukuje dostatek inzulínu ke zpracování přijatých sacharidů. Třeba takové poruchy erekce 32 let muž jsou velmi nepříjemné a mnozí je nečekají. Může za nimi být i dosud neléčený diabetes. Porucha erekce u diabetika nejde vůbec o nic neobvyklého. Podpora erekce při cukrovce se často děje přírodním způsobem, jde totiž o to, aby léčba neporušovala diabetickou dietu. Například potraviny, které podporují erekci, jsou vhodné. Diabetik to má z těchto důvodů složitější než jinak zdravý pacient. Při cukrovce dochází k problémům s erekcí, na druhou stranu to může být i tak, že se selhání při milostném styku stane prvním signálem dosud skryté, neléčené cukrovky.

 4. By pass a poruchy erekce jsou další samostatnou kapitolou. Některé studie například říkají, že u mužů s by passem je možnost erektilní dysfunkce až čtyřikrát vyšší než u jiných pacientů. Onemocnění srdce a schopnost erekce spolu souvisejí. Srdce je totiž pumpou, která pod tlakem dodává krev do organismu a jestliže selhává, pak selhává logicky i průtok krve penisem. Obecně kardiovaskulární onemocnění jsou velmi časté důvody pro obtížné dosažení erekce, i když ani infarkt myokardu nemusí být důvodem k tomu vzdát se sexuální aktivity.

 5. Ateroskleróza, čili kornatění tepen, ucpané cévy a porucha erekce se řadí mezi další příčiny poklesu potence. Je to zcela logické, protože průtok krve cévami je přitom onemocnění mnohem horší, a tudíž, když nedotéká do topořivých tělísek penisu dostatek krve, nezvyšuje se zde ani tlak. Většinou pak u mužů dochází pouze k chabé a velice krátkodobé erekci, někdy dokonce k žádné erekci. Situaci bohužel nepomáhají ani léky na ředění krve, které se často ordinují kvůli tomu, aby nedošlo k ucpání cévy krevní sraženinou a tím pádem ke vzniku trombózy.

 6. Samozřejmě musíme uvést i potíže s potencí při vysokém tlaku. Hypertenze a porucha erekce spolu totiž velmi úzce souvisí. Poruchy erekce a léky na tlak jsou na jedné misce vah, kdo trpí hypertenzí, bude kvalitní erekce dosahovat poměrně obtížně. Důvodem je samozřejmě skutečnost, že léky uměle snižují krevní tlak, a tudíž klesá i tlak a průtok krve v penisu – ten se tak staví jenom velmi obtížně. Prášky na tlak jsou tak překážkou, ale rozhodně není vhodné je vysadit. Vysoký tlak je totiž jednoznačně velkým, až život ohrožujícím rizikem.

 7. Samozřejmě se mezi příčiny impotence řadí i operace penisu nebo jeho úrazy. V takovém případě je příčinou stavu zranění orgánu, nebo jeho pooperační stav. Zde pomůže například neurochirurgie, ale ani ona nedokáže zázraky. V mnoha případech totiž na kvalitu erekce může mít vliv i stav po úrazu mozku či míchy. Naruší se nervová tkáň, nervová vlákna. V takovém případě muž s poruchou erekce chce, ale nemůže a příčinu někdy bohužel nejde odstranit, jde o trvalý stav. Pochopitelně to nejde také po odstranění prostaty. Samozřejmě i zánět prostaty brání sexuální akci.

 8. Samostatnou kapitolu představují také hormony, zejména hladina testosteronu a dále i prolaktinu, hormonů štítné žlázy. Štítná žláza je mrška, i ona může stát za potížemi. Snížená funkce štítné žlázy se negativně podepisuje na kvalitě ztopoření. Tady je samozřejmě na místě hlavně hormonální léčba, kterou je třeba dodat tělu. V případě testosteronu je dobré vystavovat se slunečnímu svitu, protože s tím, jak se vystavujeme více sluníčku, je i produkce testosteronu v těle větší.

 9. Je zde také psychosomatická příčina impotence. Jde o příčiny, které nesouvisí s organickou poruchou nebo nějakou nemocí. Stojí za tím například ztráta zájmu a sexuální touhy, nedostatek zájmu o partnerský sex. Může jít i o partnerské problémy v intimním životě. Psychogenní problémy je velmi složité rozluštit, někdy je třeba k tomu například partnerské terapie, protože to může být záležitostí muže i ženy, jejich společného úsilí.

 10. Například neúspěšná snaha o početí potomka, zejména pokud je praktikována dlouhodoběji a míjí se cílem. Pak se do partnerského či manželského sexu logicky vkrádají problémy a vše je složité a těžké. Logicky to má vliv i na mužské sebevědomí. Proč se snažit, když se to zase nepovede? A tím logicky muž podporuje z psychologického pohledu svoje selhání. Za poruchou erekce tak může stát i maximální snaha páru počít dítě.

 11. Třeba také dominantní partnerka a poruchy erekce spolu souvisí, taková žena může v muži vyvolávat strach ze selhání. Když například při sexu funguje jako generál, muži se mohou cítit méněcenní a na problém je zaděláno. K opadnutí erekce pak dojde během styku a dominantní žena pak může muže zesměšnit, posmívat se mu. Nejhorší je, když třeba jeho neúspěšné akce dává k dobru přátelům jako historky pro pobavení. Psychologická pomoc může situaci zachránit. Psychika porucha erekce hraje velkou roli.

 12. Rozchod je dalším psychologickým faktorem, jenž se na mužově potenci může podepsat do té míry negativně, že bude docházet k jeho mužskému selhání. Dojde k tomu třeba v případě, že mu bývalá partnerka opakovaně vyčítala, že příčinou rozchodu je jeho opakované selhání jakožto muže. Milování se najednou může stát problémem.

 13. Může zde hrát pak třeba roli i porucha osobnosti, ale to je zase další kapitola, kde je třeba i psychiatrická léčba. Zde se nedá říct nějaký jednoznačný verdikt, je třeba vytvořit synergii lékařů. Zrovna tak při užívání antidepresiv dochází k negativnímu ovlivnění erekce právě vlivem těchto léků. I tady je nezbytná pečlivá konzultace s ošetřujícím lékařem.

 14. Velmi těžké poruchy erekce mohou pramenit také z poškození míchy, zranění, onemocnění míchy. Jde o nervové spoje, které propojují centrální nervový systém a penis. I vyhřezlá plotýnka může pěkně zkomplikovat situaci. Bolest plotének v podstatě dokáže sexu i přímo zabránit. Naštěstí jde tento problém celkem bez potíží léčit. Uskřípnutí nervů, dočasná ochrnutí pomáhá léčit kreatin.

 15. Inkontinence, tedy neschopnost udržet moč je dalším ničitelem erekce a schopnosti vůbec mít sexuální styk. Co ji způsobuje? Příčin může být celá řada. Souvisí to s prostatou, častěji se problém vyskytuje u starších mužů. V těchto případech se zároveň muži za své potíže často velmi stydí a tím vznikají další problémy. Nejlepší je včas jít za odborníkem. Lékař poradí i v takto delikátních problémech.

 16. Jestliže jste se léčili s onkologickým onemocněním a jste zrovna po chemoterapii, může dojít také k potížím s erekcí. Po ozařování a léčbě se to může stát. Důležitá je pak i celková regenerace organismu po léčbě, kvalitní a pestrá strava, dostatek vitamínů a minerálů, potom se účinky léčby poruchy erekce sčítají, dochází k synergii.

 17. Ztopoření také nemusí fungovat po drogové minulosti. Nemusí jít přitom nutně o tvrdé drogy, jako třeba heroin. K poklesu erekce může dojít i při užívání pervitinu, ale i alkohol udělá své. Protože alkohol poškozuje játra a tím pádem dochází k přeměně testosteronu, mužského pohlavního hormonu, na estrogen, čili ženský pohlavní hormon. Zároveň alkohol poškozuje zakončení nervů, a tím se brzdí přenos vzruchů. Je také velmi dobře známo, že alkohol snižuje sexuální výkonnost. Uvádí se dokonce, že chroničtí alkoholici mají problémy s erekcí dokonce v 75 %.

 18. Snížená potence může pocházet i z kouření. Nikotin, jehož velkou porci najdete v tabáku, totiž zužuje cévy a tedy i logicky znesnadňuje průtok krve, který je tolik důležitý pro ztopoření penisu. Pyj totiž zásobují velice jemné cévy a jejich zúžení vede k okamžitým problémům. Klesne přítok krve a erekce nemá dostatečnou pevnost. Čili přestat kouřit znamená zároveň posílit svoji potenci.

 19. Pochopitelně nejde jenom o klasický tabák, i marihuana vás zrovna nekatapultuje do výšin supermanů v sexuální oblasti. Pokud ji kouříte, i ona na erekci působí negativně. Takže vystříhat se jointa znamená také udělat něco pozitivního pro svůj sexuální život.

 20. Na někoho působí jako antisex opatření dokonce i kondom. To je někdy i psychologický efekt, že si muž prostě nedokáže sex s kondomem správně užít, vychutnat. Není to prostě ono a tím pádem dojde k poruše erekce. Selhává proto, že mu nevyhovuje tato technika, necítí se s ní dobře.

 21. Konečně ačkoli vám to možná ještě nikdy nepřišlo na mysl, některé sporty také nejsou pro trénink erekce správné. Takový otlačený penis z jízdy na kole není zrovna nic příjemného a nachystaného do akce. Samozřejmě máme zde na mysli stlačené cévy, které omezují průtok krve, a penis pak nemá šanci se zvednout. Takže nepřehánět to s jízdou na kole je také důležité. Vášniví cyklisté by měli zbystřit.

 22. Některý nástroj, tedy pyj, je také poměrně křehký a jemný a vyžaduje speciální zacházení. Typickým příkladem je citlivá předkožka, se kterou se setkáte. Obecně jde o citlivou tkáň vyžadující jemné zacházení a někteří muži ji mají skutečně extrémně citlivou. Potom může být na vině i žena, která nedokáže penis rozehrát dostatečně jemně a citlivě a svým hrubým zacházením všechno zkazí. I to se může stát. V takovém případě je otázka, zda může žena za poruchu erekce skutečně na pořadu dne.

 23. Příliš těsné, extrémně upnuté slipy také nejsou tím pravým řešením pro podporu erekce. Právě naopak. I zde stlačené cévy mohou způsobovat nepříjemnosti, zejména v případě, že muži nosí takové slipy dlouhodobě a denně. Podobná situace nastává i s těsnými upnutými džínami, které jsou dnes rovněž velice moderní.

 24. Přítomnost mužů u porodu také v některých případech není ideálním prvkem pro mužskou erekci. Pro pány, kteří zažijí porod v celé jeho kráse, někdy může jít dokonce o traumatizující zážitek, ze kterého se budou dlouho vzpamatovávat a třeba je i minimálně na nějakou dobu odradí od sexu nebo způsobí psychický blok, jenž vyústí v poruchy erekce.

 25. Svoji roli má i pravidelnost a četnost sexu. Pánové, jak jste na tom s frekvencí pohlavních styků a orgasmů? Jestliže váš orgán pravidelně a často trénujete, bude určitě ve stavění se mnohem úspěšnější, než ten, který necháte zahálet. Není-li po ruce vhodná a trvalá partnerka, pomůže i masturbace. Občasná erekce se pak stane pravidelnou a bezproblémovou. Extrémně moc sexu ale také škodí. Pokud to s masturbací přeháníte, nemusí nic zbýt na skutečnou partnerku.

 26. Konečně nezapomeňme ani na jeden z nejdůležitějších faktorů snížené potence, který jsme ostatně zmiňovali už v úvodu, a sice věk. U starších mužů je selhání častější, už nemají tolik vitality, energie a testosteronu, což je přirozené, i když, jak již bylo řečeno, dnes se selhání týká i mladších mužů.

 27. Za další hraje roli i nevěra. Sex partnerkou či manželkou může probíhat dobře, zatímco s milenkou dojde k selhání. Důvod je poměrně přirozený. S milenkou se dopouštíte něčeho zakázaného. Také jde o zcela novou partnerku, muže se před ní chce ukázat, předvést svoje schopnosti a nervozita a stres a také úzkost, aby dostál všem očekáváním, udělá své.

 28. Z chorobných stavů hraje roli i porucha spánku. Kvalitní spánek je základem životního stylu. Jeho nedostatek má vliv nejenom na to, zda jste odpočinutí, ale například i na produkci hormonů, který erekci povzbuzují. Při nespavosti trpí celý organismus pohlavní orgán nevyjímaje.

 29. Nemocí, která de facto někdy dokonce i zabraňuje styku, je také obezita. Pro příliš velkou technickou náročnost nelze mnohdy styk uskutečnit. Pokud už se u obézního muže podaří erekce dosáhnout, může poklesnout v průběhu styku. Mohou vznikat také poruchy výstřiku. Řešením je samozřejmě zhubnout a nasadit správnou životosprávu. Po shození nadváhy se může pak stát, že se erekce klidně upraví i sama, bez nutnosti dalších podpůrných prostředků nebo s pomocí léků na erekci.

 30. Ostatně, i obyčejná chřipka vám znemožní sex. Nemocí oslabené tělo prostě nezvládne ztopořit penis. V takovou chvíli je naprostá hloupost jakkoli panikařit. Prostě počkat, až se muž pořádně vyléčí a vyleží a znovu se mu vrátí fyzická i psychická kondice. Pak se mnohdy problém upraví sám, jde o krátkodobou záležitost, které se není třeba bát.

 31. Možná vás trochu překvapí, že křeče v noze či bolesti v nohou a erekce spolu také mohou souviset. Jde o nervová zakončení, která špatně přenášejí vzruchy. I tyto stavy se dají léčit, například křeče v nohách mohou být způsobeny nedostatkem hořčíku. Křeče v nohou mohou být od páteře, pak rovněž souvisí s vedením nervových zakončení a právě tyto problémy mohou způsobit, že i erekce trpí.

 32. Poruchy erekce jako nežádoucí vedlejší účinek léků – i to je jedna z příčin poruch erekce. Například léky na tlak a podobné léčebné preparáty mohou tento problém způsobovat, stejně jako antidepresiva. Proto než muž začne panikařit, že má problém s erekcí, měl by si i probrat lékárničku a v ní léky, které užívá. Prostudovat příbalové letáky, z nichž se dozví, zda některý z užívaných přípravků jako vedlejší účinek nevykazuje právě poruchy erekce. Obvykle zde bývá uvedeno upozornění. Pak nezbývá než problém konzultovat s lékařem. Rozhodně není vhodné sám o sobě bez odborné porady vysazovat nějaké léky. Vždy by mělo jít o spolupráci s lékařem, který také poradí, jak ztracenou erekci zpět docílit, a přitom nijak nenarušit léčbu.

 33. Na závěr zmiňme ještě nezjištěné příčiny poklesu potence. Může se stát, že ani v tomto dlouhém a vyčerpávajícím seznamu příčin poruch erekce nenajdete tu svou. Občas dochází prostě k tomu, že příčinu se zjistit nepodaří. I to se bohužel někdy stává, protože lidské tělo je značně komplikovaným organismem, kde jak se říká, všechno souvisí se vším.

Jak dlouho máte problém s erekcí?

Při stanovení léčby poruch mužské erekce jde také o to, jaká je četnost těchto poruch.

Občasná jednorázová porucha erekce také ještě není tragédií. Může jít především o nárazový silný stres, dále přepracování, únavu, psychické vypětí nebo příliš náročný fyzický výkon. Ve všech těchto případech jednoznačně mluvíme o organických vlivech. V tomto případě je účinný postup především v eliminaci těchto vlivů. Tedy vyvarovat se stresu, při psychickém vypětí nebo po náročném fyzickém výkonu zapomenout na sex a dát tělu dostatek prostoru k regeneraci. Stejně tak je nezbytný odpočinek při přepracování nebo v případě únavy. U těchto poruch erekce se není třeba zneklidňovat, protože jde o přirozenou reakci těla na konkrétní situace, nejde o příčinu způsobenou nemocí.

Poruchy vyskytující se během krátké doby. Pokud máte takovou poruchu, co ji způsobuje? Může mít třeba psychogenní příčiny jako je strach ze selhání s novou partnerkou, který funguje, než se partnerkou vzájemně oťukáte a pak se situace zklidní. Dále třeba vlivem určité indispozice tělesné, například i chřipka dokáže s erekcí udělat nepříjemnosti. Platí zde ale pravidlo, že stav trvá jenom určitou, a to krátkou dobu.

Naproti tomu dlouhodobá porucha erekce už je rozhodně závažným stavem, který byste zcela určitě měli řešit tak, že se zastavíte u lékaře. Ten vás vyzpovídá, zda užíváte alkohol, drogy, nebo kouříte, protože příčina může být nejenom po drogové minulosti, ale i z kouření. Dalším faktorem jsou partnerské neshody nebo psychické obtíže. Tato anamnéza by měla ukázat na konkrétní možnou příčinu. Dále dojde k fyzikálnímu vyšetření zevnějšku, tedy uložení varlat, posouzení vzhledu penisu, případně i vyšetření prostaty konečníkem. Toto druhé vyšetření by mělo vyloučit funkční překážky, například různé abnormality, odhalí třeba stavy po úrazu penisu, po odstranění prostaty a podobně. Dále následuje i laboratorní vyšetření, a to hormonů, tedy testosteronu, dále prolaktinu, FSH a LH, ale i cholesterolu a glykémie. Tady by se mělo ukázat, zda nejde o hormonální problém, poruchy erekce při cukrovce. Konečně lze použít.

V některých případech dochází k poruše erekce pokaždé, a tady se jedná samozřejmě o nejzávažnější stav. I u dlouhodobé poruchy erekce totiž může někdy, občas k erekci dojít. Jestliže ale dojde k problémům pokaždé při pokusu o sexuální styk, erekce se nedostaví nikdy.

Jak nás ovlivňuje slabá erekce - jaký vliv má na život muže?

Pravda je taková, že se poruchy erekce samozřejmě promítají do vztahů žen a mužů. U mužů mohou způsobovat pocity sníženého sebevědomí, studu, poklesu zájmu o sex.

Jak může potíže se ztopořením penisu vnímat muž ve 20 letech? V tuto dobu je muž na vrcholu sil. Má maximum testosteronu, který potřebuje někde vybít. Ranní erekce jsou tehdy běžné. Pokud dojde v tomto věku k jednomu selhání, zpravidla se to ještě nebere tak vážně. Jestliže se ale objevuje opakovaně a vícekrát, už může jít o problém. Jednorázové ochabnutí, které má svoji logickou příčinu, způsobí třeba nárazově požitý alkohol, hlavně je-li ho větší množství, stejně tak nárazové požití drog. Krátkodobý výpadek může způsobit stres a únava. Ovšem jedná-li se o dlouhodobý problém, mladý muž zpravidla zpanikaří. V takovou chvíli mu pomůže sexuologická klinika, návštěva ambulance. Stojí za to uvědomit si, zda nezačal brát nějaké léky, protože poměrně často o nežádoucí vedlejší účinek léků. A zamyslet se nad tím, zda masturbace není činností, kterou praktikuje příliš často. Pokud se to přehání, může způsobit, že na partnerku už nic nezbude a dojde k selhání. Každopádně je jisté, že ve 25 letech může problém s erekcí způsobit vážné potíže i psychické - mladý muž je na startu života, a proto má od sexuálního života velká očekávání. Hledá si stálou partnerku. Pokud by nedošlo k včasnému řešení problému, mohou vzniknout velké škody, nebude si sám sebou jistý, nemůže rozvinout svůj mužský potenciál.

Po 30 letech věku už klesá hladina testosteronu. Mladí muži se ale v mnoha případech v tuto chvíli stávají otci od rodin a sexuální výkonnost je pro ně mimořádně důležitá. Proto je velmi důležité řešit problém. Například 32 let muž najednou zjistí, že už to není to, co před deseti lety. Někdy se třeba zkoumá, zda žena může za poruchu erekce. Mohou vznikat partnerské neshody při sexu a obětovat vztah, to je příliš velká cena. V této životní etapě, je například v 36 letech nejčastější příčinou poruch erekce dlouhodobý stres, strach ze selhání. Jak se projevuje tento stav? Může začít občasným výpadkem, ale později se stát dlouhodobým. Mladí muži tehdy stoupají v kariéře a potřebují uznání. Předčasné erekce jsou nežádoucí, důležité je vyhledat včas pomoc, najít zkušenosti, jak překonat tento stav. Nastávajícímu otci a muži v plné síle na vrcholu kariéry pak takovýto fakt významně sráží sebevědomí. Zároveň se v tomto věku už mohou začít projevovat některé nemoci jako třeba cukrovka nebo vysoký tlak, proto je třeba při poruše erekce absolvovat i lékařskou prohlídku podle pokynů výše.

Jestliže se muž dostává do období po 40, pak už je většinou ve fázi, kdy v kariéře dosáhl vrcholu, má stabilní sexuální partnerku. Občasné selhání v tomto věku může napovědět, že síly už klesají, ale zároveň i ukázat, že hrozí nebezpečí signálů nemoci. I částečná porucha erekce může být nepříjemnou komplikací, protože muži v tuto chvíli velmi záleží, aby si udržel vztah a dále ho budoval. Zpravidla už má vytvořené rodinné zázemí. Doslova hltá zkušenosti, navštěvuje forum výměny názorů. Je pro něj důležité uchovat si svoje schopnosti. Nechce mít už ve 40 letech po sezóně. Nakonec se proto zpravidla odhodlá vyrazit k lékaři, který ho vyšetří a předepíše mu léky na předpis.

Za zlomové můžeme v životě muže označit období po 50. Tehdy probíhá tzv. andropauza, v podstatě obdoba ženského přechodu. Klesá sexuální výkonnost, zájem o sex, muž je náladový, nevrlý. Může mít někdy i vleklé problémy s erekcí, které jsou způsobeny právě úbytkem testosteronu. Zároveň pokud nežil zrovna zdravě, může si zadělávat na kardiovaskulární onemocnění, cukrovku a další choroby, které se naprosto jednoznačně promítají do kvality erekce. Někdy v tuto dobu může muž chytnout tzv. druhou mízu a chtít si užívat s milenkou, navzdory tomu, že má doma rodinné zázemí. Paradoxně i tento fakt, kdy se snaží dokázat si svoji sexuální výkonnost a sílu, může mít na schopnost jeho erekce přesně opačný vliv, než předpokládá. Ale pokud nechce být mužem po sezóně, pak pomoc lékaře, která může být vzhledem k nelehkému životnímu období i psychologická, ukáže cestu, jak překonat situaci.

A co poruchy erekce u seniorů? Zeptáte se nejspíše. Samozřejmě se předpokládá, že u starších mužů po 60 se vyskytují častěji, protože množství testosteronu kvapem ubývá. Kvalita erekce u této věkové skupiny většinou přímo závisí na zdravotním stavu, který už rozhodně není takový jako třeba ve 40. Přesto řad mužů chce být i v tomto věku se svojí partnerkou sexuálně aktivní, i když samozřejmě už ne tak často jako dříve. Proto je důležité sledovat zdravotní stav, od něhož se přímo odvíjí terapie případných poruch.

Léčba poruchy erekce

Uvažujte, o jak vážné selhání erekce jde.

Nejdříve, než se pustíte do hledání, jaká léčba poruchy erekce by pro vás byla nejlepší, zjistěte si, jestli jde ve vašem případě o akutní problémy, nebo jestli náhodou nepanikaříte předčasně. Někdy dokáže kvalitní poruchy erekce poradna ujasnit situaci a psychika muže díky tomu neutrpí ránu, že není dost chlap. Občasné selhání nebo náhlé vynechání není takovým problémem, jak se na první pohled jeví.

Někdy se totiž za zdánlivým průšvihem v intimní oblasti skrývá třeba alkohol vypitý na večírku nebo příliš velká fyzická námaha. V takovou chvíli se ale nemusíte zneklidňovat, nejde o nic zásadního. Tady zatím zůstává lékař porucha erekce zcela bez práce. Vyděšení byste neměli být ani v případě, že sexuální výkony zmaří třeba na čtrnáct dní chřipka. Jde o záležitost, která se během krátké doby sama vyřeší.

Léčebné metody totiž přicházejí na řadu teprve v případě, že se jedná o dlouhodobý a opakovaný problém, který se vyskytuje často, nebo dokonce pokaždé. I tak se ale na počátku vyplatí na jeho odstranění nejprve vyzkoušet psychologické přístupy. Co máme na mysli? Především jde o zlepšení psychického stavu. Pokud možno ze svého života v maximální míře odbourat stres.

1. Cvičení i bylinky zlepší erekci

Jak se léčí porucha erekce? Dále je vhodné například cvičení, které pomůže zlepšit tělesnou kondici. Pohyb je rozhodně dobrým lékem na slabou erekci. Pamatujte si, že i penis samotný je sval. Promluvit si s partnerkou, protože na vyděšeného muže pod tlakem dominantní partnerky nebude působit ani sebezázračnější lék na erekci. Důležité je věnovat se sobě, koníčkům, meditaci. Pomůžete tak zablokované psychice. Svoji práci případně odvedou i přírodní prostředky. Poruchy erekce- Bylinná léčba může být velmi účinná. Dobrým životabudičem je například zázvor. Byliny zajistí přírodní způsob, jak vzbudit mužnou sílu, pomohou třeba bylinné kapky. Celkově je výhodou, že vám bylinky skutečně nemohou nijak uškodit.

2. Na erekci pomohou i potraviny a alternativní způsoby

Mezi prostředky na zlepšení erekce řadíme i potraviny a potravinové doplňky. Když víte, jaké potraviny vám mohou pomoci při poruchách erekce, můžete dosáhnout významného účinku. Pomoci může celozrnné pečivo. Obecně jsou důležité uhlohydráty, které se v něm nacházejí, ale stejně tak je důležitým rytířem zinek, který pomáhá produkci testosteronu. Dále je užitečná hořká čokoláda nebo třeba černý rybíz, který má hodně antokyanů.

Samozřejmě je důležitou součástí léčení i optimální hmotnost. U mužů s nadváhou se testosteron mění v estrogen. Už snížení váhy o 10 % se projeví pozitivně na kvalitě erekce. Lékařské doporučení mluví i o tom přestat kouřit. Pomohou masáže na poruchy erekce. Přípravky na zlepšení erekce jsou velmi rozmanité. Doplněk stravy na erekci je vhodným řešením. Záleží na tom, kdo léčí poruchy erekce. Můžete to zkusit sami metodami dostupnými bez lékařské asistence.

Efektivní mohou být třeba i erekční kroužky, které používají třeba ve spojení s vakuovou pumpou, která působí na vnitřní podtlakové rozšíření cév. Někdo se odhodlá vyzkoušet i homeopatika. Naproti tomu třeba gel na erekci, který znecitlivěním má pomáhat prodloužit ejakulaci a udržet déle erekci má minimální význam. Metod, jak léčit poruchy s erekcí, je spousta.

3. Návštěva lékaře

Možná uvažujete i o tom, kam k lékaři. Odborné léčení zpravidla zvolíte, když běžně dostupné metody selhávají. Lékař vás na základně zjištění anamnézy, fyzikálního vyšetření poruchy erekce a laboratorních testů doporučí na léčení. Pokud jde o nějakou funkční vadu, může pomoci třeba i operace penisu. Případně dostanete léky na předpis. Některé léky na poruchy erekce se dají aplikovat injekčně.

Existuje ale i řada dalších metod, které si žádají lékařské doporučení, například porucha erekce rázová vlna. Je to tlaková vlna, která rozšíří průtok krve a zlepší prokrvení topořivých tělísek. Úspěšnost má až 80 %, jedná se o bezbolestnou metodu, která probíhá ve čtyřech sezeních po týdnu. Můžete se objednat na léčbu poruch erekce, kterou lze po dvou letech opakovat.

Někdy může pomoci odblokovat psychické problémy, z nichž plynou erektilní dysfunkce také hypnosa, která samozřejmě musí probíhat pod přísným lékařským dohledem. Nabízí alternativní psychotické přístupy poruchy erekce. Dále je možné ke zlepšení erekce využít například kryoterapii.

Problémy může způsobit i nízká hladina draslíku. Lékař může doporučit různé tablety na erekci.

4. Léky na erekci bez předpisu

Co na poruchu erekce? Můžete zkusit nějaký účinný lék na erekci bez předpisu. Tablety na erekci tvoří pomyslný vrchol pyramidy. Léčba poruchy erekce je s nimi úspěšná a dlouhodobá. Léky na poruchy erekce pomáhají ztopořit penis, zvyšují v něm průtok krve. U některých je doba účinku 36 hodin, jiné působí kratší dobu a jsou určeny pro jednorázové užití.

Je třeba také vybírat s ohledem na to, zda starší muži netrpí srdečně-cévními chorobami, nemají vysoký tlak nebo netrpí cukrovkou. Pokud ano, je třeba tento fakt brát při výběru tablet v úvahu. Tyto věci vždy musíte zohledňovat. Nikdy na ně nezapomínejte. A myslete zároveň i na fakt, že to, že tablety nejsou na předpis, znamená, že si je můžete dávkovat podle libosti a vlastního uvážení. Není to tak. Vždy je třeba se držet doporučeného dávkování, abyste se nepředávkovali. Pak by totiž mohly vzniknout například různé nežádoucí účinky. Například se jedná o bolesti hlavy, tlak v hlavě apodobně. Ovšem přesným a správným dávkováním tablet podle návodu těmto potížím zcela jistě předejdete a léčba poruch erekce bude nakonec velice úspěšná.

Léky bez předpisu seženete naprosto běžně v lékárně. Zakládají se na přírodních látkách a tím pádem mohou být velice dobře snášeny, tělo není nijak zatěžováno. Je totiž známo, že se zpracováním látek přírodního původu si lidské tělo poradí mnohem snáze a platí to i u tablet na erekci.

1# Proerecta Vítěz testu

Pro jednorázové užití na poruchy erekce je účinný lék Proerecta. Nejde zde o dlouhodobé užívání, ale jednorázové tablety. Tento přípravek na erekci můžete požít asi hodinu před stykem, a to jednu nebo dvě tobolky. Maximální doporučená denní dávka jsou dvě pilulky za den, nikdy by to nemělo být více. Přestože výrobce uvádí, že k předávkování by nemělo dojít ani tehdy, když požijete dvojnásobek, tedy čtyři tablety, určitě je vhodné doporučenou dávku dodržovat. Nejlepší je začít s jednou tabletkou a vyzkoušet účinky a potom případně přidat druhou.

I v tomto případě recenze uživatelů dokazují, že léčebné metody spočívající v požití těchto prášků přinášejí účinek a jsou vhodné na odstranění problémů s erekcí. Ani negativa zde nejsou, nežádoucí vedlejší účinek léků v tomto případě není prakticky žádný, což je jednoznačně velké plus. Kromě toho přinášejí tyto pilule ještě jednu další výhodu. Nemusí se je obávat brát ani diabetik. Protože cukrovka a porucha erekce jsou spolu svázány a navíc při cukrovce není vhodné brát některé preparáty na erekci, jednoznačně jde mezi diabetiky o žádaný přípravek na erekci.

Jaké je složení přípravku? Skládá se z celkem pěti aminokyselin, a to především L-Argininu alpha-ketoglutarátu, tu najdete L-Arginin base, L-Citrulin, L-Ornithin alpha-ketoglutarát a L-Lysin HCL. Rostlinné extrakty v tomto případě chybí. Nejde sice o nejsilnější preparát, ale i tak je velmi oblíbený, právě proto, že například rozšiřuje skupinu uživatelů o diabetiky. Určitým minusem je, že se hodí hlavně pro jednorázové povzbuzení, na opakovanou soulož nestačí. Nevyskytují se tu ani ranní dozvuky, že když požijete tablety večer, k erekci může dojít ještě druhý den ráno. Ani ejakulátu není příliš mnoho. Tak účinný prášek není. Tento doplněk stravy tedy rozhodně není víkendovou pilulkou, ale to nevadí.

Určitou nevýhodou Proerecta je také vyšší cena. Navzdory tomu porucha erekce diskuze doporučují, nabízí velice dobrou podporu erekce.

2# Zerex Klasik BESTSELLER

Zerex Klasik
K nástupu účinku léku Zerex dochází cca 45 minut od užití tablety. Z toho vyplývá, že se vždy užívá před pohlavním stykem. Roli ale hraje zdravotní stav, věk, samozřejmě i psychická kondice dotyčného. Obvykle ale účinek nastoupí nejdéle do hodiny. Nejideálnější dobou, kdy požít tento přípravek na poruchu erekce, je proto asi 1 hodina před pohlavním stykem. Maximální denní dávka léku jsou 2 tablety.

Doba účinku 36 hodin je v tomto případě zaručena, proto se tomuto prášku také přezdívá pilulka na víkend. Dokáže totiž zajistit energii na sex po celý víkend.

I zde jde o naprosto přírodní doplněk stravy. V podstatě jde o byliny společně s aminokyselinami, tedy pilulky připravené z jejich kombinací. Najdete zde aminokyseliny L-Arginin, L-Lysin a L-Citrulin. Nechybí ani již dobře známé poruchy erekce bylinky jako Tribulus terrestris (kotvičník zemní) a Maca, určené k produkci testosteronu a energie. Dále nechybí teobromin. Podotýkáme, že jde v tomto případě o skutečně účinné prostředky na erekci. Navíc nemají žádné vedlejší účinky, což je obrovská výhoda. Některé tablety totiž bohužel vedlejší účinky vykazují. Nebudete trpět bolestí hlavy, mít podrážděný žaludek či dokonce trpět nevolností. Ani sucho v ústech nebo nadměrné pocení obvykle nehrozí. V tomto případě je tedy léčení poruch erekce bez nějakých vážnějších problémů.

Rizika, spojená s užíváním tohoto léku, jsou naprosto minimální. Je třeba ale upozornit na to, že ani tyto potravinové doplňky nejsou vhodné pro muže trpící srdečně-cévními chorobami, tedy těmi, kterým hrozí infarkt, nebo ho už prodělali, či prodělali cévní mozkovou příhodu, případně je jejich problémem vysoký tlak, nebo jiné choroby srdce. Jeho účinky se projeví během krátké doby, nejde o dlouhodobě působící lék. Nepotřebujete lékařské doporučení, lék není na předpis.

Většinou jsou s těmito tabletkami spojeny velice pozitivní recenze. Ovšem existuje i varianta tohoto léku pro dlouhodobé užívání, a sice jde o Zverx Ultragold. Ten můžete jíst i 3 měsíce, léčí poruchy erekce dlouhodobě. V takovém případě se dávkuje dvakrát denně a pozitivem je, že ani zde neshledávají uživatelé žádné negativní vedlejší účinky.

3# E-rex 24 dlouhodobé užívání

Erex24
Prostředky na poruchy erekce E-rex24 mají velmi dobré výsledky a zajišťují opravdu kvalitní erekci. V tomto případě není vůbec žádným problémem denní užívání. Doporučuje se jedna pilulka denně.

I tento preparát seženete bez předpisu běžně v lékárně. Je zde k dispozici a kromě zlepšení erekce, což je jeho hlavním úkolem zároveň umí i zvětšit penis, zlepšuje kvalitu spermií a také zabraňuje předčasné ejakulaci. Dále úspěšně zvyšuje hladinu testosteronu a také chuť na pohlavní styl. Má tedy vícenásobný účinek a díky tomu je tento přípravek na erekci hodně oblíbený. Jde vlastně s trochou nadsázky o jakési balení x v jednom, tedy jeden lék s více účinky.

Léčba problému s erekcí je tedy v tomto případě komplexní. Na druhou stranu, i když řada uživatelé hodnotí tento preparát jako opravdu kvalitní a účinný, podle jiných se pohybuje spíše kolem průměru a nejde jednoznačně říci, že je nejsilnější. Podle nich jsou na trhu i silnější a výkonnější tablety.

Účinky na povzbuzení erekce v tomto případě nezajišťují aminokyseliny ani extrakty z rostlin, princip je zde trochu jiný. Tady prášky na erekci tvoří byliny účinkující na lepší potenci. V tomto směru jde o bylinky Yerba maté (cesmína paraguayská) a Muira puama. Tyto rostlinky mají domovinu v pralesích Jižní Ameriky a jde tedy o naprosto přírodní produkty, které rozhodně nemohou lidskému tělu jakkoli ublížit. V případě byliny Yerba maté tvoří aktivní složku teobromin a teofylin. Uvedené dvě látky mají za úkol potlačit enzym fosfodiesteráza. Popisovaný enzym je totiž pachatelem svalové ochablosti penisu, k níž dochází po proběhlé ejakulaci.

V zásadě je tedy tento přípravek na podporu erekce postaven na tom, že podpoří penis natolik, aby ihned neochabl a zůstal ztopořený delší dobu. Nejde ale jenom o bylinu Yerba maté, i Miura puama má podobné mužské funkce. Kromě toho se v léku nachází i zinek, a vy už možná víte, nebo tušíte, že tento prvek podporuje tvorbu testosteronu. I když je složení trochu jiné, než u ostatních přípravků, i tak jde o kvalitní produkt.

4# Erexan

Erexan
S přípravkem na erekci Erexan dosáhnete velmi silného ztopoření. Dávkují se 1-2 kapsle před sexem. Během jedné hodiny penis ztvrdne dost i pro opakovanou soulož. Především musíme zdůraznit, že jde o tabletky přírodního původu, žádná chemie, která by zatěžovala organismus. Řadí se samozřejmě mezi léky dostupné bez předpisu.

Obsahují přírodní L-Arginin, který zlepšuje nejenom potenci, ale i kvalitu spermií. Jde o tabletky na poruchy erekce založené na tom, že L-Arginin vyrábí v organismu oxid dusný. Léky je účinný, uvolňuje hladké svalstvo i cévy zásobující penis krví. Zásluhou pilulek do penisu putuje spousta krve. Dále se v kapsli nachází L-citrulin, jenž má za úkol hlavně stabilizovat hladinu L-Argininu. Díky tomu můžete léky využít i pro opakované soulože. Zároveň L-citrulin využívá kyslík a tím při sexu dochází k ještě většímu prožitku. To ale není všechno, v Erexanu nechybí také aminokyselina L-Lysin, díky níž dochází k úspěšné regeneraci penisu po pohlavním styku. Má za úkol produkovat hormony. Díky tabletkám penis dlouho stojí a podává dobré sexuální výkony i opakovaně. Z dalšího složení jmenujme, že jde o tablety obsahující rovněž extrakt z rostliny Tribulus terestris (kotvičník zemní), který ovlivňuje hladinu hormonu testosteronu, dále L-Ornytin podporuje vylučování tohoto hormonu. Uvedený přípravek na erekci podporuje výdrž a zároveň se díky němu předčasné ejakulace stanou minulostí. Extrakt z rostliny Maca zároveň dodává energii. V zásadě tedy můžeme říci, že tato kombinace rostlinných extraktů a aminokyselin řadí tento doplněk stravy mezi velice efektivní.

Dokáže i pomoci s prostatou a nízkou tvorbou spermií. Ohlasy na jeho užívání jsou velmi pozitivní. Obvyklé zkušenosti uživatelů říkají, že účinky pocítí už cca do 40 minut. Styk se úspěšně prodlužuje, někdy i na dvojnásobek. Muži docílí mnohem silnější erekce a sexuální styk je možný například i další den ráno. Cena je bohužel trochu vyšší, což je ale asi jediné negativum těchto pilulek. Musíme ale zdůraznit, že kardiovaskulární onemocnění jsou pro užívání těchto tabletek kontraindikací, tedy muži, kteří trpí srdečně-cévními onemocněními, by se jich měli vyvarovat. Mezi nežádoucí vedlejší účinky léku se počítá tlak v hlavě nebo slabší bolest hlavy.

5# eJoy dlouhodobé užívání

EJoy
Prášky na erekci ejoy mají za úkol zajistit delší dobu pohlavního styku. Účinkují během sexu. Dále mají na starosti také zvýšení libida a chuti na sex. To ale není všechno. Samozřejmě jde i o zdraví mužské prostaty. U ejoy máme k dispozici tablety pro dlouhodobé užívání. Samozřejmě se ale účinek projeví i během krátké doby.

Podle výrobce bude muž mít erekci už do půl hodiny od požití tablety. Může tedy lék využít jak ke krátkodobému efektu, tedy k jednorázovému sexuálnímu aktu. Lze tedy pilulky užívat jak k nakopnutí a získání silné erekce přímo před sexem, tak i pro dlouhodobě stabilní silné sexuální výkony. Jde tedy o dvojí účinek. Maximálně se doporučuje sníst denně čtyři tablety.

Není problém ejoy užívat skutečně dlouhodobě, a to 3-4 měsíce. Potom poruchy erekce samozřejmě budou dávnou minulostí a dosáhnete opravdu dobré a stabilní erekce.

Pozitivem je jednoznačně fakt, že máte v ruce naprosto 100% přírodní přípravek. Základ tvoří extrakt Tribulus terrestris, čili dobře známého a často užívaného kotvičníku zemního, Serenoy plazivé, extraktu z chilli, dále L-Argininu a L-Citrulinu, vitamínu C a D, které rovněž velice pozitivně ovlivňují kvalitu a pohyblivost spermií. Zde líčené prášky nemají žádné nebezpečné vedlejší účinky. Samozřejmě, že ani v tomto případě, nepotřebujete pro tyto léky lékařský předpis. Obejdete se bez něho.

Ovšem kardiovaskulární onemocnění braní tohoto léku předem vylučují. Jestliže máte potíže se srdcem, potom určitě není dobré tento lék brát. Obecně se ale považuje za velice účinný. Někdy se ale objevují negativní reakce v recenzích, obvykle tehdy, když někdo bral pouze jedno balení. Dlouhodobý efekt v tomto případě přichází většinou při delší léčebné kůře, tedy při využívání více balíčků. Záleží na uživateli a jeho tělesné kondici. Může tedy nakopnout i při jednorázovém sexu, ale jeho větší síla přichází právě z dlouhodobého pohledu.

6# Clavin znáte z Tv

Clavin
Tablety na podporu erekce Clavin jsou doporučovány na zkvalitnění soulože při jednorázovém použití. Před plánovaným sexem užijete čtyři pilulky na poruchy erekce. Jejich účinky nastoupí do jedné hodiny od požití. Mohou zajistit opravdu velké prodloužení soulože, či případně soulož opakovanou. Je tedy vidět, že i když jde o prášky k jednorázovému užití, máme zde v ruce účinný lék, pokud má některý muž trable s erekcí.

Pozitivem je, že nežádoucí účinek léků zde není prakticky žádný. To je obrovská deviza těchto pilulek. Je nošením dříví do lesa, když připomeneme, že k tomuto léku nepotřebujete lékařský předpis, dostanete ho i bez něj v lékárně. Určitě vás bude zajímat, jaké složení tyto léky na poruchy erekce mají. Nejspíše vás nepřekvapí, že účinný efekt v tomto případě spoléhá na působení dvou aminokyselin, a sice L-Argininu a L-Citrulinu. Doplňují je další byliny. I zde jde o dobře známý extrakt z Tribulus terrestris, tedy z kotvičníku zemního. Tato rostlinky zajišťuje mnohem lepší erekci, libido a zvýšení sexuální touhy. Další bylinky tvoří šafrán známý svými květy, podporuje erekci a zvyšuje i libido. Nechybí ani další klasika – minerál zinek, který zajišťuje stabilizaci hladiny testosteronu. Vlastně tak zinek pomáhá zvýšení plodnosti a reprodukce. Ovšem má tu i doprovod v podobě selenu, dalšího minerálu zodpovídajícího pro změnu za kvalitu spermií.

Co vás ale asi nepotěší, je cena Clavinu, respektive jeho jednorázové dávky. Samozřejmě pro vás bude určitě podstatné i to, jak hodnotí tento lék uživatelé. Za jak kvalitní ho považují? Nejspíše v jeho popularitě hraje značnou roli i známá reklama z televize, která tvrdí, že má opravdu maximální účinky. Je to tak i ve skutečnosti? Podle informací uživatelů je podpora erekce v případě Clavinu opravdu dobrá. I při sexu je prožitek skutečně silný. Eventuální testování nezaznamenalo vedlejší účinky, což je rozhodně velice dobrá zpráva pro všechny potenciální uživatele. Pomineme-li tedy cenu, pak můžeme jednoznačně říci, že tento přípravek na erekci je skutečně účinný a nabízí opravdovou pomoc mužům se slabší erekcí.

Závěr

Léčba poruch erekce musí být vždy komplexní. Není nejlepším řešením sáhnout po nějakých tabletách, které se vám namanou po ruce bez rozmyslu. Nejdříve se zabývejte možnými příčinami poruch erekce. U mladých mužů mohou být trochu jiné, než u starších mužů. Základem je udělat si správnou analýzu příčin, od které se odrazíte. Snažte se také zlepšit svoji tělesnou kondici, dobré je zařadit cvičení, pokusit se omezit stres. Žít zdravěji, zařadit do jídelníčku potraviny, které vám pomohou s poruchou erekce. Soustředit se na sebe, meditovat, věnovat se koníčkům.

Teprve když nepomohou takováto zdravá opatření, je na místě pátrat po řešení pomoci léků. Pomohou lékaři, s nimiž byste měli konzultovat případná rizika zejména v případě, že trpíte cukrovkou, vysokým krevním tlakem, nebo jinými srdečně-cévními chorobami. Ambulance je odrazovým můstkem pro odbornou konzultaci těchto rizik. Některé léky jsou na předpis, jiné seženete bez předpisu. Pokud máte zvážená zdravotní rizika, nemusíte se obávat kupovat si léky na poruchy erekce bez předpisu. Jde o přírodní produkty, takže není třeba mít strach, že by tělo trpělo zvýšenou dávkou chemie. Požijete totiž potravinové doplňky obvykle na bázi aminokyselin a rostlinných extraktů, dále jsou to vitaminy a minerály. Všechny tyto ve výsledku prokrvují penis, zlepšují kvalitu spermií, tvorbu testosteronu. Každá složka léku má na starosti některý z těchto úkolů.

Když se budete snažit žít zdravěji, minimalizovat stres, potom tablety na poruchy erekce, ať už si vyberete kterékoli z nich, budou mít tím silnější efekt. Bude totiž docházet k synergii. Kdo trpí poruchou erekce, rozhodně nemusí být nervózní a házet flintu do žita. Cíleným úsilím, změnou životosprávy a vhodným lékem na podporu erekce se dá docílit hodně a opět zlepšit erekci, zvýšit libido a chuť na sex. Budete si opět moci užívat bez obav z náhlého selhání. Příčiny poruchy mužské erekce jsou rozmanité, ale umíme si s nimi poradit, léčit se dá i předčasná ejakulace. Především by muži měli překonat svůj ostych a problém řešit co nejdříve od chvíle kdy vznikl. Strach není na místě, naopak významně svazuje ruce, stejně tak ale není na místě ani bezmyšlenkovité experimentování s náhodně vybranými léky.