Vibratory.org Sexuální zdraví Podpora erekce - 16 účinných metod

Podpora erekce - 16 účinných metod

aktualizováno květen 2022
podpora-erekce.jpg
Poruchy erekce jsou velký problém v životě mužů. Otázku selhání svého mužství mnoho pánů vnímá velmi bolestně. Naštěstí se tyto problémy dají velice účinně řešit. Existuje mnoho metod na různá stádia slabé erekce. Nejčastěji stačí zlepšit psychickou pohodu, upravit jídelníček či vyzkoušet tablety na erekci. V článku uvádíme celkem 16 metod, jak dosáhnout opět tvrdého ptáčka. Dokonce i když je impotence výsledkem běžné nemoci, dokážete si poradit sami i bez lékaře. Metody jsou seřazeny dle jejich přibližné účinnosti. První jsou uvedeny metody, které vám zlepší erekci jen při banálních problémech. Jako poslední metody uvadíme i metody na nejtěžší formy erektilní disfunkce, kdy se penis už nedokáže zcela postavit, či dokonce jen bezvládně visí.
Autor recenze:
Jan Malina,
Poslední úpravy:
květen 2022

Erekce je důležitá pro každého muže na světě. Někteří z vás s ní ale mohou mít z různých důvodů problémy. Proto jsme si pro vás připravili ty nejúčinnější metody, pomocí kterých můžete svou erekci podpořit, případně zcela vyléčit erektilní dysfunkci.

 • Pokud trpíte jen mírnými problémy, nemusíte si zoufat. Stačí, když si dopřejete více prospěšných bylinek, budete si více věřit a přejdete ke zdravému životnímu stylu. Samozřejmostí by měla být naprostá absence alkoholu a nikotinu v podobě cigaret nebo doutníků. Pomoct může i gel na erekci nebo erekční kroužek.

 • Mezi skupinu středních problémů řadíme situaci, kdy se vám občas nepostaví a selžete. Obvykle však nemáte s erekcí problém, případně je penis někdy měkkčí. V tomto případě jsou pro vás vhodnou metodou podpory například prášky bez předpisu, prášky na předpis. Můžete zkusit i erotické pomůcky pro pány, třeba vakuová pumpa nebo erekční kroužky.

 • Pokud se vám nepostaví vůbec, tedy trpíte-li těžkou erektilní dysfunkcí, pak vám pomohou pouze radikální metody léčby. Konkrétně se jedná o léčbu pomocí rázové vlny nebo chirurgický zákrok v podobě zavedení penilních implantátů.

Volba metody, kterou zvolíte k léčbě vaší erektilní dysfunkce, bude samozřejmě záviset především na závažnosti vašich problémů. Ještě před finálním rozhodnutím byste si ale měli přečíst uživatelské recenze i popis jednotlivých metod. Samozřejmě se můžete poradit i s vaším lékařem.

Pamatujte si také, že zlepšení erekce je dlouhodobý a komplexní proces. Proto si dnes vyjmenujeme všechny myslitelné možnosti a metody, jak vaší erekci zlepšit.

V našem přehledu se nachází jak přírodní metody, tak i jednoduché potraviny nebo erotické pomůcky na erekci, které u tuzemských mužů tak rozšířené nejsou.

1. Zlepšení psychiky

Psychika jednoznačně souvisí s předvedenými sexuálními výkony. Stres a psychická nepohoda totiž hodně ovlivňují nejenom erekci, ale také libido.

Mnoho milionů mužů na světě má s erekcí problémy hlavně kvůli stresu. Sexuální aktivita a erekce totiž přímo souvisí s psychikou, což určitě potvrdí mnoho z vás. Jakmile na sex nemáte náladu, nejste schopni erekce dosáhnout.

Pojďme se proto podívat na faktory, které jednoznačně ovlivňují sexuální výkonnost a zároveň i na jejich řešení.

Soustavný a neustálý stres

Jedním z největších strašáků je bezpochyby všudypřítomný stres, což je v dnešní době obrovský problém. Erekci a stres tak není možné skloubit ani v krátkodobém, ani v dlouhodobém hledisku. Nejen, že budete v posteli doslova k ničemu, ale také stresem zaděláte na další závažná onemocnění.

Nejzávažnějšími z nich mohou být například kardiovaskulární onemocnění nebo cukrovka. Stres jako faktor působící na sex rozhodně nepodceňujte.

 • Příznaky: Neustále špatná nálada, podráždění při jakékoliv příležitosti a absolutní nechuť do všeho jsou hlavními příznaky stresu. Hlavou se vám honí stovky myšlenek a vy se tak nemůžete na nic pořádně soustředit. Sami na sobě cítíte, že je toho na vás hodně a že potřebujete na chvíli odpočinek. Neustále někam spěcháte a nemáte na nic čas.

 • Řešení: V práci si toho neberte příliš mnoho a doma se jakékoliv problémy snažte řešit po dobrém. Ve stresových situacích nikdy nepanikařte a snažte se hodně relaxovat. Pravidelně choďte cvičit nebo sportovat, díky čemuž se bude zvyšovat hladina hormonů štěstí ve vaší krvi. Dopřejte si i dostatečné množství vitamínů v podobě ovoce a zeleniny.

Dlouhotrvající a opakující se únava

Na energii a vitalitu může mít vliv hned několik faktorů, z nichž k těm nejdůležitějším patří nízká hladina některých vitamínů, málo energie z jídla nebo přemíra stresu.

Vše nakonec může vyústit v chronickou únavu, od které už vám nepomůže ani několik desítek hodin spánku každý den. Únava a nedostatek energie se samozřejmě projeví i v posteli, kde vaše výkony nebudou stát za nic.

 • Příznaky: Dlouhodobá únava a nedostatek spánku po několik dní vkuse. I po dostatečně dlouhém spánku jste stále unavený. Do ničeho se vám nechce a nic vás nebaví. Na sex samozřejmě nemáte ani pomyšlení, což se samozřejmě podepíše na vaší výkonnosti.

 • Řešení: Snažte se dostatečně odpočívat a v práci, pokud možno odmítejte přesčasy. Snižte své pracovní tempo a věnujte více času sám sobě a také rodině. Odložte telefon a udělejte si čas na výlet do přírody. Vyměňte kávu za ovoce, potřebujete doplnit tolik důležité vitamíny. Místo večera u televize jděte raději na procházku s drahou polovičkou.

Definitivní syndrom vyhoření

Jestliže nebudete předcházející body nijak řešit, objeví se u vás syndrom vyhoření. V tomto momentu už ani nevstanete z postele, a ani se nedokopete do práce. Jde o stav fyzického a duševního vyčerpání, při kterém nemáte na sex ani pomyšlení.

 • Příznaky: Syndrom vyhoření nemůžete nepoznat. Nedokážete vstát z postele, protože už nemáte žádnou energii. Nemůžete udělat ani běžné věci včetně denní hygieny. Nepomůže vám ani několikadenní neschopenka.
 • Řešení: Mějte dostatek koníčků a volných chvil, u kterých nebudete myslet na práci. Samozřejmostí je zdravý životní styl a vlastní projekty. Často je nutné oslovit i odborníka, protože se syndromem vyhoření nevyrovnáte sám. Někdy je nutné dokonce změnit zaměstnání a dát si na pár týdnů pauzu.

Vyhoření emocí

Vliv na vaši psychologickou stránku má samozřejmě jak oblast pracovní, tak také oblast partnerská. Můžete být totiž se svou drahou polovičku pár měsíců nebo několik desítek let, ale stejně mohou vaše emoce po čase opadnout. Není to nic neobvyklého, neboť v dnešní době se tento problém objevuje u stále více párů.

 • Příznaky: Nic ke své partnerce necítíte, nemáte pocit, že byste ji ještě milovali a že by pro vás něco znamenala. Nežárlíte na ni, když odjede s přáteli včetně pánské společnosti na víkend. Raději jste sám nebo s někým jiným. V nejhorším případě by vám nevadilo, kdyby vás opustila.

 • Řešení: Věnujte si s partnerkou dostatečnou pozornost, občas ji překvapte a dávejte si společně drobné dárky. Můžete si najít i společný koníček a trávit spolu více času než doposud. Naplánujte si společnou dovolenou a začněte spolu znovu randit. Pokud jste k sobě našli cestu už tenkrát, mělo by se vám to podařit i podruhé. Stačí jenom chtít začít ještě jednou.

Fyziologické změny u vás a vaší partnerky

Všem vám je asi jasné, že s postupem času se začne měnit jak tělo vaší partnerky, tak i to vaše. To kvalitě erekce rozhodně nebude přispívat, protože se může snadno stát, že už vás nebude tolik přitahovat.

Navíc už nejste nejmladší, vaše sexuální vzrušivost už není stejná jako před 20 lety. Stejného názoru je pochopitelně i vaše erekce.

 • Příznaky: Vaše partnerka postupem času přibrala, tvář se stala vrásčitou, prsa povadla a zadeček už není tak pevný jako kdysi. Sice ji stále milujete, ale už vás fyzicky tolik nepřitahuje. Už to zkrátka není ono. Tyto změny se projeví i na vaší psychice, takže nedokážete dosáhnout erekce.

 • Řešení: Mějte dostatek fyzického pohybu a dodržujte zdravý životní styl. Jezte spoustu zdravých potravin, důležité je i dodržování dostatečného množství spánku. Společně pak můžete vyzkoušet změnu životního stylu.

Jemně a taktně partnerce naznačte, že už vás tolik nepřitahuje a navrhněte jí třeba společné cvičení v posilovně. Můžete jí samozřejmě zaplatit i kosmetické a plastické procedury na omlazení, ovšem partnerčino tělo už nebude nikdy jako předtím.

Omamné látky a erekce

Erekci samozřejmě ovlivňuje z psychologického hlediska i používání omamných látek. Ty ovlivňují jak vaše sebevědomí, tak i vaše výkony v posteli. Při užití omamných látek budete totiž natolik rozptýlen, že pravděpodobně nebudete schopen erekce vůbec dosáhnout.

Nezáleží na tom, zda se jedná o alkohol, cigarety nebo marihuanu, všechny tyto látky mají stejně negativní účinky. Britský výzkum dokonce prokázal zvýšení četnosti erektilní dysfunkce u mužů, kteří dlouhodobě kouřili marihuanu, a to z 27 procent na téměř 50 procent.

Jestliže své smysly omamnými látkami otupíte, nemůžete očekávat, že budete při souloži býkem, který vydrží vražedné tempo po celou noc.

 • Příznaky: Po užití alkoholu, cigaret nebo jiné omamné látky jste měli problém s dosažením erekce. Nedokázali jste uspokojit svou partnerku. Celkově si na sex moc nepamatujete a nejste si jistí, co jste s partnerkou prováděli.

 • Řešení: Jediným řešením je neužívání omamných látek. Jestliže jste spadli do začarovaného kruhu jejich užívání, urychleně vyhledejte odbornou pomoc. Čím déle budete tyto škodlivé látky užívat, tím větší důsledky to na vaší erekci zanechá. Závislost totiž není žádná legrace.

Nízké sebevědomí

Tento stav vás může v posteli doslova paralyzovat, což může vyústit v dosti trapnou situaci, protože jste se v posteli moc nepředvedli.

 • Příznaky: Nepřijdete si atraktivní a nechápete, proč s vámi vaše partnerka vůbec je. Nepřijdete si ničím zajímavý, ani vaše nádobíčko vám nepřijde moc velké, spíše naopak. Stydíte se za svoji postavu, ale zároveň nechcete svou partnerku v žádném případě zklamat.

 • Řešení: Chvalte se pokaždé, když se vám něco podaří. Mějte radost z maličkostí, které jste vybudovali a všechny pochvaly si někam napište. V případě slabé chvilky si je pak pouze přečtete a okamžitě se vám sebevědomí zvedne. Ihned budete mít pocit, že můžete něco dokázat.

Na sebevědomí však musíte pracovat celý život a budovat jej postupně. Pořiďte si nové oblečení, abyste byli více sexy. Můžete si nechat udělat i nový sestřih. Jestliže nejste spokojeni se svou postavou, začněte chodit do posilovny nebo si najděte aktivní koníček.

Hlavně ale nezapomeňte na chválení. Jenom tak můžete své rapidně nízké sebevědomí zvýšit.

Nepodložený strach z neúspěchu

Erekce a libido je také ovlivněno neopodstatněným strachem z neúspěchu. Jde o podobný pocit, který zažívají lidé při strachu z výšek nebo z pavouků – úplně stejně se mohou obávat neúspěchu v posteli.

Všechny tyto obavy však pocházejí z vašeho podvědomí a obvykle nejsou absolutně ničím podložené. Je to jenom strach a je potřeba ho překonat co nejrychleji.

 • Příznaky: Před sexem máte strach, že nedokážete dostatečně uspokojit vaši partnerku. Že se váš penis nepostaví, že nebudete tvrdý nebo že se uděláte příliš rychle. Hlavou se vám honí tisíce myšlenek a vy se jimi zabýváte namísto soustředění se na uspokojení partnerky.

 • Řešení: Snažte se na podobné myšlenky nemyslet, po jejich objevení se jich snažte co nejrychleji zbavit. Strach vychází pouze z vaší hlavy, a je proto potřeba jeho co nejrychlejší eliminace.

Myslete raději na něco příjemnějšího, například jak si vezmete vaši partnerku nebo jak ji dostanete až do stavu orgastického šílenství. Jakmile se strachu jednou postavíte, podruhé už nebude mít šanci.

Účinnost

Léčba psychologických problémů s erekcí je sice poměrně jednoduchá, avšak musíte se připravit na to, že si nepomůžete ze dne na den. Pokud ovšem vydržíte, problémy odstraníte a vaše erekce bude stejně kvalitní jako za mlada.

Psychologické problémy a zejména stres odstraníte nejdříve za několik týdnů až měsíců.

Výhodou těchto řešení je jejich trvalost. Pokud totiž dokážete vybraný psychologický problém jednou vyřešit, je velká pravděpodobnost, že se u vás již nikdy neobjeví. Ta dřina za to jistě stojí.

Nevýhodou je ovšem fakt, že řešení psychického problému může vaší erekci pomoci pouze v případě, že netrpíte závažnějším problémem. V případě erektilní dysfunkce tak nemůžete počítat s tím, že vám pomůže pouze zvýšení sebevědomí, hezčí partnerka nebo méně stresu v práci.

2. Více pohybu a fyzické námahy

V dnešní době je celá společnost velmi lenivá. Naši předci měli o dost více pohybu, což se pochopitelně podepisovalo na jejich fyzické kondici. Právě díky dobré kondici svalstva nepotřebovali prostředky na podporu erekce, neboť měli v těle dostatek pohlavních hormonů (zejména testosteron).

Pokud se ovšem v minulosti přeci jen objevily problémy s erekcí, ke slovu se dostávaly spíše báby kořenářky. Umělé prostředky nebyly, a tak tyto postarší ženy ordinovaly postiženým mužům nejrůznější byliny na podporu erekce. Muži erekci podporovali zejména každodenním pohybem a tvrdou prací.

Nejen, že obézní jedinec škodí svému zdraví, také kvalitě jeho erekce tento životní styl neprospívá. Přitom by stačilo do svého životního stylu zařadit více pohybu a fyzické námahy.

Mnohem lepší je však začít u každodenních běžných aktivit, při nichž budete nenápadně a krůček po krůčku zlepšovat vaši fyzickou kondici. Začněte chodit po schodech, místo jezdění výtahem. I krátká chůze totiž posiluje svalstvo dolních partií lidského těla, penis a erekci nevyjímaje.
 • Máte-li to do práce kousek, choďte pěšky.
 • Pokud nejste příznivci sportu, nemusíte se vymlouvat.
 • Vyzkoušejte turistiku nebo práci na zahradě. Jde o skvělou činnost, při které protáhnete unavený organismus a zároveň posílíte svalstvo.
 • Právě přirozený pohyb je totiž nejlepší cesta, jak své svaly zpevnit.

Jestli vydržíte aktivní život alespoň pár týdnů, výsledky se určitě dostaví. Dobrá tělesná kondice má totiž markantní vliv nejen na erekci, ale i na sexuální výkonnost. Vy pak při postelových hrátkách fyzicky vydržíte déle, takže budete moci daleko lépe uspokojit svou partnerku.

Při pohybových aktivitách se do krve vyplavuje hormon štěstí endorfin, takže se vám po jakémkoliv cvičení zlepší nálada.

Samozřejmě existují i cviky, které jsou přímo určeny na posílení erekce a sexuální výkonnosti. Jedná se o takzvané Kegelovy cviky. Jsou to nejlepší cviky na posílení pánevního dna.

 • Kegelovy cviky mají přímý vliv na svaly pánevního dna, takže umožňují daleko intenzivnější prožitek orgasmu a oddálení ejakulace.

 • Nejjednoduší cvik vypadá tak, že při močenína několik vteřin zastavíte čůrání. Zastavení opakujte aspoň 5x při každém močení.

 • Vyplatí se mít i pevné břišní svaly, protože pouze tak dokážete udržet rytmus a neodpadnete hned po pár minutách intenzivní soulože.

 • Při jakémkoli cvičení je důležité, abyste jej prováděli dostatečně dlouhou dobu. Požadovaný efekt se totiž nedostaví ze dne na den.

 • Ideální je provádět cvičení 3x až 4x do týdne s potřebným dnem volna. Ten je velice důležité pro regeneraci těla.

Zajímavou alternativou je i masáž na podporu erekce, která je také velice prospěšná. Dalšími prospěšnými aktivitami jsou otužování a studená sprcha, jež mají nezaměnitelný vliv na mužskou potenci a sexuální výkonnost.

Účinnost

Jakmile se jednou dáte do fyzického cvičení nebo sportování, efekt získaný těmito aktivitami jen tak neopadne. Samozřejmě se budete muset nadále udržovat v kondici, ovšem to nejhorší už budete mít za sebou. Efekt získaný cvičením je tedy dlouhodobý, ovšem nedá se očekávat jeho nástup ze dne na den. Klíčová je v tomto ohledu vytrvalost.

Jestliže vydržíte cvičit několik týdnů v kuse, pak se vliv na vaše zdraví a erekci určitě dostaví.

Zkombinujete-li fyzické aktivity ještě s dalšími metodami, bude vaše erekce posílena markantněji a pozitivní účinky se dostaví o to rychleji.

Fyzická aktivita nebo sport vám však pomůže pouze při drobných problémem s erekcí. Nedá se očekávat, že v případě erektilní dysfunkce bude mít cvičení nějaký efekt.

Čím dříve se sportem začnete, tím dříve se zlepší vaše erekce. A nejenom to. Budete celkově šťastnější, vitálnější a nebudete se muset za své tělo stydět, což vám přinese i větší sebevědomí.

3. Omezte kouření a alkohol

Podle studií sice nemá běžné kouření na erekci až tak zásadní vliv , ale i přesto může inhalace nikotinu vaše ztopoření ovlivnit.

Pokud vykouříte 10 až 15 cigaret denně, neměli byste pozorovat výraznější změny. Situace ohledně alkoholu je více než podobná.

Většina, ať už umělých, nebo přírodních přípravků na podporu erekce totiž nedokáže fungovat, pokud se v lidském organismu nachází přemíra nikotinu. Samotné kouření vám pak mimo negativního vlivu na erekci nepomůže ani v jiných oblastech, ba naopak.

Po několika cigaretách denně se u vás začnou projevovat:

 • kardiovaskulární potíže,
 • srdeční nemoci,
 • potíže s dýcháním,
 • v horším případě i rakovina plic.

Pro své kamarády nekuřáky pak nebudete ani vonět, protože budete cigaretových kouřem přímo vyuzení. Jestliže tedy chcete se svou erekcí něco udělat, pak byste se měli kouření vzdát, nebo jej alespoň omezit.

Inhalací nikotinu a konzumací alkoholu se vám ucpávají cévy a jemné cévky v penisu. Do pohlavního údu pak nemůže proudit krev v dostatečném objemu, což kvalitě vaší erekce nepomůže.

Statistika tato chmurná fakta jenom potvrzuje. Je minimálně dvakrát pravděpodobnější, že u vás nastanou problémy s erekcí, pokud u vás lékař objeví poškozené cévy. Na této chorobě má kouření lví podíl. Přestanete-li kouřit, máte z poloviny vyhráno.

 • Již po pár týdnech bez nikotinu by se u vás měla objevovat lepší sexuální výkonnost, a to bez použití jakéhokoliv podpůrného prostředku.

 • Pouhý jeden den bez cigarety dokáže erekci rapidně pomoci.

 • Máte daleko větší šanci na početí potomka, protože vaše spermie budou zdravější, pohyblivější a tím pádem i více schopné oplodnit vajíčko partnerky.

Při absenci nikotinu v těle jste na nejlepší cestě za pevnou erekcí, se kterou můžete plně uspokojit vaši partnerku.

Alkohol ovlivňuje erekci více, než si myslíte

Dlouhodobě patříme k národům, které konzumují největší množství alkoholických nápojů v průměru na hlavu. Tento nelichotivý fakt pak samozřejmě koresponduje i s množstvím impotentních mužů.

Oddáváte-li se alkoholu večer co večer, pak se nedá očekávat, že budete mít pevnou erekci. Pravděpodobně se u vás objeví problém předčasné ejakulace nebo nebudete schopni dosáhnout erekce. Samozřejmě nemluvíme o situaci, kdy si jednou za čas dáte skleničku vína s přáteli. V takové situaci může být alkohol dokonce prospěšný, neboť odbourá veškeré zábrany, dodá vám sebevědomí a vy tak snadno můžete zažít nejlepší sex ve svém životě.

Jaké jsou výhody jen občasné konzumace alkoholu, či abstinence?

 • Omezení množství konzumovaného alkoholu tak jednoznačně přinese zlepšení i v oblasti erekce.
 • Za střízlivého stavu jsou samozřejmě sexuální výkony jednotlivce o dost lepší, což se dá říct také o výronu semene.
 • Navíc si pohlavní styk s krásnou ženou budete pamatovat.

Alkohol je velkým nepřítelem jater, protože je velice poškozuje. V důsledku toho se mužský pohlavní hormon testosteron mění na estrogen, což je pro každého muže velmi nežádoucí efekt. Jedinou cestou je ale omezení pití alkoholu na minimum.

Zdravý životní styl je založený především na nekouření a prakticky nulové konzumaci alkoholu. Jestliže dodržíte tyto dvě zásady, pak bude vaše erekce i sexuální život nesrovnatelně lepší. Samozřejmě si před aktem můžete dát skleničku dobrého vína, ale rozhodně to nepřehánějte.

Účinnost

Naprostá abstinence alkoholu, nikotinu a jiných omamných látek se určitě neprojeví ze dne na den. Tělo si na nedostatek těchto látek nejprve musí zvyknout, a až poté se začnou projevovat pozitivní efekty.

Vše samozřejmě závisí na míře vaší předchozí závislosti. Ti z vás, kteří alkoholu nebo cigaretám opravdu holdovali, budou muset překonat nejdříve absťák, a až poté mohou očekávat zlepšení erekce.

Účinky jsou samozřejmě dlouhodobé, až trvalé. Jakmile přestanete pít alkohol nebo kouřit cigarety, budete se cítit o mnoho lépe, a to jak fyzicky, tak psychicky.

Abstinence a nekuřáctví zlepší erekci všem mužům bez rozdílu, ovšem pouze v případě, že porucha s erekcí není vážného charakteru.

Jestliže to myslíte se zlepšením své erekce vážně, měli byste přestat pít alkohol i kouřit a následně vsadit ještě na některou ze zmíněných metod posílení erekce.

Tělo již nebude omámené škodlivými látkami, a proto bude moci lépe fungovat. To se projeví delší a kvalitnější erekcí. Změníte se ale i vzhledově, například vám výrazně zmizí vrásky a budete vypadat o mnoho mladší.

4. Potraviny na podporu erekce

Jedním ze způsobů, jak pomoci vaší ochablé erekci, je zařazení prospěšných potravin do vašeho jídelníčku. Touto jednoduchou výměnou získáte relativně účinnou metodu přírodní podpory erekce, která se projeví již po několika týdnech.

Ne všechny potraviny samozřejmě působí na erekci pozitivně. Síla a rychlost nástupu pozitivních účinků se pochopitelně liší v závislosti na druhu potraviny, ale ve finále vaší erekci pomohou všechny.

Obecně by se do potravin podporujících erekci daly zařadit:

 • všechny druhy zeleniny,
 • ovoce,
 • různé ořechy,
 • semínka.

Na takových ingrediencí byste ale dlouho nepřežili, a proto se podíváme na naprosto běžná jídla, jejichž konzumací podpoříte svou erekci.

Základem erečkčního jídelníčku by měly být především uhlohydráty, a to zejména komplexní sacharidy, které se do krve uvolňují postupně a nikoliv najednou.

Pro podporu erekce však potřebujete udržet hladinu cukru co nejvíce stabilní, aby vaše tělo dostalo dostatečnou dávku energie. I penis ji totiž potřebuje k tomu, aby se postavil a vy tak v posteli mohli podat reprezentativní výkon.

Nedostatek cukru v těle prokazatelně způsobuje erektilní dysfunkci, protože penis nemá dostatečnou zásobu energie k tomu, aby se postavil. Kolísavá hladina cukru tedy rozhodně není ideální ke stálým a kvalitním výkonům v posteli

Uhlohydráty je ideální doplňovat především za pomoci celozrnného pečiva nebo výrobků z celozrnné mouky, například se bude jednat o celozrnné těstoviny.

Možná si budete říkat, že jídelníček není potřeba pro podporu vaší erekce měnit. Jste ovšem na omylu, neboť právě stravovacími návyky můžete nástup účinků dalších metod buď rapidně urychlit, nebo naopak o dost prodloužit.

Které potraviny tedy mohou erekci vylepšit?

 • Káva obsahuje dostatek kofeinu, který v lidském těle odstartuje sérii efektů. Artérie v penisu se uvolní, takže do něj může proudit více krve. Podobným, ale daleko intenzivnějším účinkem disponuje viagra. Kofein také ovlivňuje metabolismus, rozpumpuje krev a tím ovlivní vaši výdrž, protože dokáže uvolnit energii z tukových zásob.

 • Losos, žloutek a fortifikované mléko obsahují blahodárné bílkoviny, díky kterým se do těla dostane vitamin D. Ten podporuje nástup testosteronu, čímž prokazatelně zlepšuje erekci. Nízká hladina pohlavního hormonu zvyšuje pravděpodobnost vzniku erektilní dysfunkce. Produkce volných radikálů pak zajistí snížení oxidu dusného a tím zlepší funkci tepen.

 • Vepřové maso, fazole a celozrnný chléb obsahují arginin a thiamin, což je v podstatě vitamin B. Ten je naprosto nezbytný pro správnou funkci nervového systému a také pro zdraví spermií.

 • Ústřice, mořské plody, ořechy a semena jsou dalšími přírodními potravinami na podporu erekce. Obsahují totiž bohaté zásoby zinku a vitaminu B6, což jsou mimo jiné látky potřebné pro optimální tvorbu testosteronu.

 • Semínka, mandle a pistácie pak dokážou navyšovat sexuální apetit a tvrdost penisu. Mimo těchto pozitivních efektů zlepšuje i prožívání orgasmu, libida a uspokojení ze samotného pohlavního styku. Jakmile budete užívat tyto potraviny, pak se zvýší i radost z vašeho života. Samozřejmě budete mít i nižší hladinu cholesterolu.

 • Luštěniny, celá zrna, ryby a olivový olej jsou báječné nejen pro vaše srdce, ale také pro váš penis. Více vlákniny a antioxidantů má vyšší protizánětlivé účinky, a i průtok krve v žilách a cévách je mnohem lepší. Více tuků v rybách pak zvyšuje hladinu testosteronu.

 • Borůvky, jablka, jahody, citrusy a další ovoce patří mezi ty nejlepší potraviny na podporu erekce. Navíc snižují riziko erektilní dysfunkce až o 11 %. Jakmile však k ovoci přidáte aktivní pohyb v podobě chůze, snížíte toto riziko až o úžasných 21 %. Látky obsažené v těchto potravinách ještě zlepšují průtok krve.

 • Broskve, žluté papriky a špenát obsahují vitamin C, který je klíčový pro zdravé sperma. Minimální denní dávka vitaminu C by měla být 90 miligramů a maximum je pak 2 000 mg za den. Tato látka navíc chrání DNA spermií před buněčným poškozením volnými radikály.

 • Třešně, borůvky, broskve a nektarinky obsahují antokyany, což je přírodní barvivo, které chrání stěny tepen. Navíc zabraňují usazování tuků nebo kornatění cév. Díky těmto potravinám se dostane vašemu krevnímu systému dokonalého pročištění.

 • Banány, pomeranče a brambory disponují pottasiem pro zdravé srdce a krevní oběh. Navíc pomáhají udržet optimální hladinu sodíku pod kontrolou a také omezují výkyvy tlaku. Díky všem těmto pozitivním účinkům vám konzumace banánů nebo pomerančů zajistí nižší riziko srdeční choroby.

 • Ovesná kaše a ovesné vločky jsou další prvotřídní potraviny na podporu erekce. Obsahují hodně vlákniny, která váže cholesterol a tím pádem udělá vaše cévy hladké i pružné.

 • Cibule a česnek pak zajistí optimální cirkulaci krve, a navíc ji čistí. Někteří z vás by ale mohli mít problémy s nepříliš voňavým dechem, v takovém případě žvýkejte petržel nebo mátu. Česnek dokáže zvýšit hladinu testosteronu, libida a erekce. Mimo to omezuje v těle záněty a snižuje krevní tlak.

 • Červené víno je antioxidační chemikálií, jejíž konzumace je více než příjemná. Navíc produkuje obrovské množství oxidu dusného, který napomáhá uvolňování cév. Tím pádem se do vašeho penisu dostane daleko větší objem krve.

Účinnost Velkou výhodou potravin na podporu erekce je jejich relativně rychlý nástup účinků. Sice se časová lhůta pohybuje v horizontu několika týdnů, ale můžete si být stoprocentně jistí, že se u vás tyto pozitivní efekty projeví.

Další obrovskou výhodou je fakt, že s potravinami podporujícími erekci můžete začít prakticky okamžitě. Jídelníček můžete změnit ze dne na den a nemusíte se tedy vázat například dodacími lhůtami léků.

V oblasti podpory erekce pak budete pozorovat mírné zlepšení. Nedá se očekávat, že vám pouhá konzumace prospěšných potravin rapidně pomůže. Jestliže ovšem váš úd není dostatečně tvrdý, pak by vám zmíněné látky mohly pomoci.

Další velkou výhodou je trvalost těchto účinků. Jakmile jednou dokážete změnit svoje stravovací návyky k lepšímu, už je nikdy nemusíte měnit zpátky. Jejich pozitivní efekt totiž bude přetrvávat i nadále, a navíc se budou postupem času zlepšovat.

Pokud samozřejmě dokážete změnit i životní styl, budou účinky potravin ještě umocněny. Kombinace s jinou metodou v našem seznamu dokáže erekci ještě více vylepšit.

S tím však souvisí i oblast, na kterou působí tyto prospěšné potraviny. Jak již bylo řečeno, nedokážou vám pomoci v případě horších problémů. Na druhou stranu v okamžiku lehkých problémů s erekcí jsou potraviny jedním z nejlepších cest, jak svou sexuální výkonnost zlepšit.

5. Čínská medicína na podporu erekce

Pokud se nechcete oddávat klasickým metodám podpory erekce, můžete využít poněkud alternativní metodu, například speciální čínskou medicínu. Čínská léčba je po celém světě známá svými jednoduchými, ale prospěšnými postupy, díky kterým si dokáže poradit prakticky s jakoukoliv chorobou.

Čínské medicínské postupy mohou být při léčbě erektilní dysfunkce velmi efektivní. Člověk je zde totiž posuzován jako celek, neboť se bere ohled na všechny aspekty duševního i fyzického zdraví.

Čínská medicína hledá příčiny erektilního selhání. Problém se podle ní nedá vyřešit pouhým podáváním tabletek, ale je nutné najít prvopočátek všech neduhů. Ten je následně potřeba co nejrychleji odstranit. V tomto se tradiční čínská medicína shoduje s tou západní, kterou všichni známe z tuzemských nemocnic a podobných zařízení.

Jedna velká odlišnost se zde ale najde. Čínská medicína totiž uvádí, že nejdůležitějším orgánem pro sexuální aktivity jsou ledviny. Impotence je tak často označována jako nedostatečnost dráhy ledvin.

V ledvinách se nachází nedostatek jinu a jang. Medicína se snaží o zjištění příčiny této nerovnováhy a také o stanovení alespoň hrubého obrysu následné léčby.

Základem léčby impotence je podle čínské medicíny fyzioterapie, přesněji řečeno rostlinná a bylinná léčba. Vždy je vybrána jedna konkrétní bylina, která bude účinkovat na jednu energetickou dráhu.

Například pokud v těle cítíte chlad, měli byste jej zahřát za pomoci speciální bylinky. Možná budete překvapeni, ale čínská medicína někdy používá shodné bylinky a látky, které byste nalezli v léčbě evropského typu.

 • Typicky se jedná o ženšen, který má na erekci vynikající účinky. Díky jeho požívání zlepšíte svou sexuální výkonost, takže si budete moci užívat divokých nocí s vaší partnerkou.

 • Dalším prostředkem léčby čínské medicíny je akupunktura a podobné prostředky. Pomocí jehliček nebo z akupresurních doteků můžete také dosáhnout zlepšené erekce.

Některé testy opravdu ukázaly, že pokud je tělo správně namasírováno, zlepší se tím i erektilní dysfunkce. Testy probíhaly na dvou skupinách, z nichž jedné byla akupunktura provedena na místech podporujících erekci a druhá pak absolvovala klasickou proceduru. Překvapivě se výsledky u první skupiny dostavily relativně rychle, takže by se dalo s úspěchem tvrdit, že akupunktura dokáže zlepšit erekci.

Účinnost

Prokazatelné účinky čínské medicíny se hodnotí velice těžko. Na někoho totiž zaúčinkovat mohou a na někoho naopak ne. Záleží tedy na vás, zda se tomuto umění podvolíte.

Alternativní způsoby léčby erekce jsou pouze pro dobrodruhy. Rozumně smýšlející člověk by se k nim asi neodhodlal, neboť sáhne po klasických podpůrných kapslích na přírodním základu .

Jisté je, že vám čínská medicína pomůže pouze při malých problémech s erekcí. Měli byste ji tedy využít pouze v okamžiku, kdy se vám párkrát nepostaví nebo nemůžete-li dosáhnout řádného ztopoření. Otazník visí i nad délkou trvání pozitivních účinků. Efekty čínské medicíny by se daly přirovnat k efektům z prospěšných potravin. Mohou, ale i nemusí být trvalé.

Čínská medicína rozhodně nepatří mezi metody, které byste měli využít při zlepšení vaší erekce. Je sice hezké, co si přečtete na internetu, ale raději se obraťte na jiné uváděné osvědčené metody.

6. Gel a sprej na podporu erekce

Gel na podporu erekce nepatří mezi českými muži zrovna ke známé metodě vylepšení erekce. Ovšem i tímto nezvyklým způsobem můžete svou sexuální výkonnost trochu vylepšit.

Aplikace gelu je velice jednoduchá. Trochu si jej nanesete na ruce a pomažete penis. Je ale jasné, že bude fungovat o něco hůře než léky a prášky, které účinkují vnitřně. Pokud totiž spolknete tabletu, účinné látky se dostanou přímo do oběhového systému, a tedy i do penisu. Gel se ale nanáší na pokožku penisu, a proto nebude nikdy tak účinný jako tablety či potraviny.

Gel je vhodný pouze pro muže, kteří trpí lehkou poruchou erekce (někdy se nepostaví nebé není dostatečně tvrdý). Díky prohřátí penisu si užijete intenzivnější sexuální zážitek a možná se dokážete i více vzrušit, avšak markantní vliv na erekci se čekat nedá.

Gely můžeme rozdělit takto:

 • zahřívací gel na erekci pomáhá tím, že zahřátí roztahuje cévý a krev může do penisu lépe proudit. Pomáhá ale velmi málo, jen na lehčí formy problémů.

 • znecitlivující gel na erekci vám částečně sníží citlivost penisu. Na erekci to nepomůže, ale bude fungovat na delší sex. Vydržíte déle přirážet.

 • klasický lubrikační gel bez přidaných funkcí pomůže hlavně při dráždění penisu rukou. Lépe to klouže a penis se snadněji postaví. Taktéž lépe klouže do vagíny

 • nefunční gel na erekci najdete v reklamě na každém pornowebu. Nefunguje, erekci moc nepomůže a skutečně se vám penis o 7 cm neprodlouží.

Gel na podporu erekce vám nepomůže v dodání energie vašemu organismu a zvýšení libida. Na zlepšení těchto dvou faktorů budete muset zvolit jinou metodu z našeho seznamu, nejlépe přírodní tablety na podporu erekce .

Existují speciální znecitlivující přípravky, které dokáží oddálit ejakulaci nebo prodloužit vaši výdrž při souloži. Nicméně na druhou stranu nefungují na podporu samotné erekce. Navíc, namažete-li si na penis silnou vrstvu gelu, pak vlivem znecitlivění paradoxně může opadnout vaše vzrušení a tím pádem i erekce.

Pokud už gel nějakou funkci má (zahřátí nebo znecitlivění), začne fungovat během desítek vteřin.

Rizika spojené s nanášením gelu na penis:

 • nepříjemné svědění,
 • pálení,
 • otok,
 • podráždění kůže.

Účinnost

Jak již bylo řečeno, od gelu na podporu erekce se nedají očekávat zázraky. Může za to především specifický způsob vnější aplikace, kvůli čemuž se účinné látky nemohou dostat na to správné místo. Mírného zlepšení by si však měl všimnout každý z vás.

Proto jsou gely vhodné zejména pro muže, kteří trpí pouze lehkou poruchou erekce.

Konkrétně se bude jednat o situace, kdy se dokážete dostatečně vzrušit, ale penis není dostatečně tvrdý pro zasunutí do partnerky. V tomto okamžiku přichází vhodná chvíle pro aplikaci gelu na podporu erekce. Navíc gel bude fungovat jako lubrikant (lubrikační gel).

Trpíte-li například jakoukoliv formou erektilní dysfunkce, měli byste sáhnout raději po přírodních, nebo umělých tabletách na podporu erekce. Nákup gelu pro vás budou pouze vyhozené peníze.

S gelem nakládejte svědomitě a pečlivě si přečtěte příbalovou informaci na každém konkrétním výrobku. Aplikujte ho raději po menších dávkách, protože v opačném případě byste mohli sex změnit ve velmi nepříjemný zážitek se zdravotními následky.

V případě pořízení gelu se silnějším složením by dokonce mohlo dojít k dočasnému znecitlivění jak penisu, tak i vagíny. Kvůli tomu pak nemusíte pociťovat žádné vzrušení, což je při sexu dost zvláštní.

7 Kroužek na podporu erekce

Jednou z dalších metod, jak zlepšit erekci, je použití kroužku na podporu erekce. Jedná se o mechanickou metodu, která se aplikuje nasazením kroužku na penis (ideálně již ztopořený). Kroužek na erekci pomáhá hlavně k udržení erekce (tj. mírně zaškrtí penis a zabraňuje odtékání krve z penisu).

Penis s kroužkem podporuje udržení erekci, zdelší pohlavní styk a některé mají i výstupky na dráždění stěn vagíny.

Kde kroužek umístit?

Kroužek umístíte u kořene penisu, kde bude zpomalovat proudění krve z penisu. Tím pádem se v něm udrží více krve, takže vydržíte déle tvrdý. Nejúčinnější je v případě, že jste schopni dosáhnout erekce, avšak máte problém s jejím udržením.

Erekční kroužek je většinou vyroben z vysoce kvalitního antialergického gelu, takže se nemusíte bát žádné alergické reakce pokožky u penisu. Použít jej tedy mohou i muži s citlivější pokožkou Bát se nemusíte ani jeho velikosti. Pokud jste muž s větším penisem, kroužek se díky flexibilnímu materiálu přizpůsobí i vám.

Jestliže sledujete porno a erotické filmy pro dospělé, možná jste zaznamenali, že někteří herci tyto kroužky používají. S jejich použitím však buďte opatrní, neměli byste je mít nasazený déle než 20 minut.

Na rovinu si ale musíme říct, že kroužek jako takový nemá stejný účinek jako tablety na podporu erekce. Stejně jako u gelu nebo spreje je zde penis stimulován z venku, což není tak účinné.

Erekční kroužek vám tak nepomůže v případě, že:

 • vůbec nedosáhnete erekce,
 • vaše erekce je velmi slabá (penis není vzpřímený),
 • máte problém se vzrušením.

Naopak vám erekční kroužek pomůže v případě udržení erekce, tedy pokud se vám postaví, ale penis není dostatečně tvrdý pro průnik do partnerky. V tomto případě je erekční kroužek tou pravou pomůckou.

Dalo by se dokonce říct, že erekční kroužek není přímou metodou podpory erekce, ale jakýmsi zpestřením při vašich sexuálních hrátkách. Kroužek totiž dokáže mnohonásobě zvyšovat vzrušení a zvýšit dráždění vás i vaší partnerky.

Účinnost

Ti z vás, kteří mají dlouhodobé a vážné problémy s erekcí, se budou muset obrátit na kombinaci více metod. Máte-li totiž potíže se ztopořením, erekční kroužek vám nepomůže.

Pokud ale trpíte pouze občasnými problémy, účinnost a pozitivní efekty erekčního kroužku určitě zaznamenáte. Nemusíte se tedy bát, že se u vás vliv této metody na podporu neobjeví.

Jak již bylo řečeno, erekční kroužek byste neměli používat více než 20 minut. V opačném případě by mohlo dojít k překrvení penisu, což určitě nikdo z vás nechce.

Erekční kroužek pomáhá s udržením ztopoření.

Je vhodný pro muže, kteří nemají žádné extra problémy se ztopořením, ale chtějí pouze pevnější penis. Můžete jej využít i jako erotickou pomůcku, protože některé erekční kroužky mají výstupky, díky kterým můžete více dráždit vaši partnerku.

8. Vakuová pumpa na podporu erekce

Mezi relativně oblíbené metody na podporu erekce se řadí i vakuová pumpa.

Vakuová pumpa dokáže zlepšit vaši erekci a zároveň jedinečným způsobem stimulovat penis, díky čemuž dosáhnete v posteli lepších výsledků. Mezi tuzemskými muži je pumpa velice oblíbená.

Vakuová pumpa je v podstatě jednoduchá tuba, která se nasadí na penis. Vypumpováním vzduchu pak vznikne v okolí penisu podtlak, který pomůže k jeho ztopoření. Je nutné zachovat pokyny výrobce, tedy pumpa musí být přesně usazena, aby mohlo dojít ke vzniku vakua.

Prokrvení zajišťuje tvrdší a samozřejmě i delší erekci, ale dále zlepšuje citlivost penisu na nejrůznější podněty. Díky tomu zažijete naprosto neopakovatelný orgasmus a vzrušení, na což budete hodně dlouho vzpomínat.

Pro samotnou aplikaci pumpy na penis je vhodné použít lubrikační gel. Dražší pomůcky dokonce disponují přetlakovým ventilem, avšak ten u levnějších variant určitě neseženete.

Jemně umístěte pumpu na penis a z nádoby vypumpujte vzduch, díky čemuž se okolo vašeho penisu vytvoří vakuum. Krev se pak začne tlačit do topořících tělísek, takže během pár desítek vteřin dosáhnete velice kvalitní erekce.

Na internetu nebo v obchodě s erotickými potřebami můžete narazit i na vodní vakuovou pumpu, která k dosažení erekce a zintenzivnění orgasmu používá vodního tlaku.

S vakuovými pumpami pracujte opatrně. Při špatné manipulaci by se mohla poškodit citlivá pokožka a tkáně na penisu, což rozhodně nikdo z vás nechce. Zlepšení erekce přeci nestojí za závažné poškození a poranění drobných komůrek v tkáních penisu. Ty se následně velice špatně hojí.

Nepoužívejte pumpu každý den. Hrozí totiž trvale zakřivení penisu, deformace tvaru penisu na obvodu a rozpraskání drobných žilech na povrchu.

Pokud se pro použití vakuové pumpy skutečně rozhodnete, pečlivě dodržujte návod. Zakupte si pomůcku od renomované značky a nebojte si připlatit.

Účinnost

Nespornou výhodou je okamžitý nástup účinků. Nemusíte čekat několik desítek minut na to, až se váš penis postaví, protože budete ihned připraven k akci.

Vakuová pumpa se skvěle hodí i jako erotická pomůcka. Vzrušení a postavení penisu pomocí pumpy zabere pouze několik desítek vteřin. Nebudete se od sexu zdržovat a navíc uvidíte, že si následný styk o to více užijete.

Účinky vakuové pumpy zaručeně pozná každý z vás. Krátkodobý efekt (řádově pár minut) pomůže i mužům s většími problémy i s přímo erektilní disfunkcí.

Vakuová pumpa se tedy nehodí na dlouhodobou podporu, ale na okamžité ztopoření.

Jestliže však chcete mít jistotu, že dokážete svou partnerku uspokojit, využijte raději kombinaci metod. Samozřejmostí jsou přírodní pilulky, cviky a v tom nejzávažnějším případě i vakuová pumpa.

9. Přírodní podpora erekce

Další účinná metoda boje s impotencí je pravidelně užívat přírodní doplňky stravy na zlepšení erekce. Obvykle je lze koupit v lékárně ve formě tablet, sirupu, kapek či čaje. Často jsou to staletími ověřené látky, které používali naši předkové.

 • Přírodní doplňky stravy zvolte, když vaše erekce není úplně v pořádku, ale nechcete zatím navštěvovat lékaře
 • Když se pokoušíte o dítě a potřebujete podpořit chuť na sex, erekci a tvorbu spermatu

Jednotlivé bylinky mají až překvapivý účinek, který poznáte sami po několika týdnech užívání. Ať dodržujete nebo nedodržujete zdravý životní styl dle metod výše, užíváním přírodních látek dosáhnete v podstatě vždy aspoň mírného zlepšení.

Mezi přírodní látky na erekci patří:

 • Byliny (kotvičník, šafrán, gingo, ženšen, rozchodnice, atd.)
 • Aminokyseliny (arginin, citrulin, lysin)
 • Prvky (zinek, hořčík, selen)
 • Vitamíny (B6, B12, D3, E)
Mnoho dobrovolných výzkumů a experimentů prokázalo, že bylinky a přírodní potraviny mají na erekci obrovský vliv.

Přírodní léčba erekce je tu již od počátku lidstva, a proto lze předpokládat, že tento způsob ozdravení organismu bude mít prokazatelné účinky. Přírodní produkty sice nejsou tak účinné, jako ty chemicky uměle vytvořené, na druhou stranu nezatěžují váš organismus látkami s negativním účinkem.

Přírodní látky můžete užívat:

 • Konzumace potravin kde je podpůrná látka obsažena (např. čajový výluh z bylin, různé druhy ořechů obsahující aminokyseliny, potraviny s vitamíny či prvky). Tento způsob je málo efektivní a musíte sníst velké množství dané potraviny, aby jste do sebe dostali dostatečné množství podpůrné látky

 • Extrakty z podpůrných látek lze koupit v každé internetové lékárně. Jde například o tabletky s kotvičníkem, tabletky s gingem nebo aminokyseliny v tabletách. A samozřejmě vitamíny a prvky v tabletách. Užívání podpůrných látek přes extrakty v tabletách je hodně účinné. Dostanete do sebe požadované množství látky. Ale bohužel jen té jedné konkrétní, na kterou je tableta zaměřena

 • Mix podpůrných látek v tabletách na erekci bez předpisu je vhodné řešení pro potíže s erekce. Užíváním erekčních tablet do sebe dostanete několik podpůrných látek najednou v dostatečném množství.

Obliba bylinek jako podpůrných prostředků neustále roste. Hlavní výhodou bylinek je komplexnost jejich účinků, protože často působí nejenom na erekci, ale také na další části vašeho organismu.

Například pokud plánujete miminko, měli by muži svému tělu dopřát více:

 • vitaminu C,
 • zinku,
 • selenu,
 • omega-3 nenasycených mastných kyselin,
 • kyseliny listové.

Pokud budete konzumovat pouze samotné bylinky, na účinky byste čekali velice dlouho. Pokud ovšem využijete koncentrované extrakty, může se pozitivní efekt dostavit i v průběhu několika hodin. Vždy je lepší využívat léčivé části bylinek v extrahovaných tabletách.

Mezi ty nejúčinnější bylinyn na erekci pak patří například:

 • kotvičník zemní,
 • cesmína paraguajská (Yerba Maté),
 • Muira Puama,
 • ženšen.

Zmíněné bylinky lze pořídit v koncentrované samostatné formě, ale jsou obsaženy i v přírodních tabletách na podporu erekce . Například kotvičník zemní si můžete pořídit jak ve formě čaje, tak i v podobě kapek, bylinného likéru nebo tablet.

Kotvičník zemní a Cesmína paraguajská pocházejí z pralesů Jižní Ameriky, kde je původní obyvatelé využívali pro léčebné účely již od pradávna. V některých oblastech se tyto dvě bylinky používají dodnes, a to pro jejich pozitivní efekty nejen na erekci, ale také na močové cesty či kardiovaskulární systém.

Kotvičník zemní obsahuje saponiny a fytosteroly, které pomáhají s tvorbou testosteronu. Díky němu je podporována mužnost, chuť na sex, ale také hormonální aktivita. Kotvičník optimalizuje fungování močových cest, zahání únavu nebo zlepšuje psychický a fyzický výkon.

Po třech měsících užívání kotvičníku dojde k prokázanému snížení krevního tlaku a také hladiny cukru v krvi. Sníží se i úroveň cholesterolu, což je pro mužský organismus prospěšné zejména ve vyšším věku.

Cesmína paraguajská je pak velice dobrý životabudič, neboť podporuje chuť na sex. Mimo to však zlepšuje paměť, podporuje nervový systém a také zrychluje myšlení a pomáhá s odbouráváním stresu. Nejčastěji se užívá ve formě čaje nebo koncentrovaného extraktu.

Mezi účinné aminokyseliny se řadí například:

 • L-Arginin zásobující penis krví, zajišťující dlouhodobější ztopoření a podporující činnost měkkého svalstva.
 • L-Citrulin podporující činnost a účinky L-Argininu.
 • L-Lysin zajišťující rychlejší regeneraci penisu, díky čemuž budete připraveni rychleji a kvalitněji k další akci.

Účinnost

Možná si budete říkat, jak účinné budou bylinky v oblasti podpory erekce. Pozitivní účinky jsou až překvapivě velké. Doporučujeme užívat bylinky v co nejvíce koncentrované formě (tj. tablety), protože například čaj z kotvičníku je mnohem méně účinný než koncentrovaný extrakt.

Při několikatýdenním užívání koncentrované podoby bylinek na zlepšení erekce pozná jejich efekt každý z vás. Ke k zvýšení sexuální výkonnosti dochází u většiny z uživatelů.

Bylinné extrakty v koncentrované podobě nabízejí relativně dlouhodobé účinky. Pozitivní efekty můžete pociťovat po několika dnech užívání. U některých tablet na erekci z přírodním složením to však může být i za hodinu po užití.

Užívání přírodních látek jednotlivě (např. užívate jen Arginin) je vhodné spíše na lehčí formy problémů s erekcí. Například když máte pocit, že penis je občas měkkčí, než by měl. Nebo se dostatečně rychle nepostaví. U větších problémů, kdy se vám penis občas vůbec nepostaví nebo jej máte často měkký, raději šáhněte pro tabletách na erekci bez receptu.

10. Prášky na podporu erekce

Tablety na podporu erekce bez předpisu s přírodním složením jsou mezi tuzemskými uživateli čím dál tím populárnější. Disponují totiž celou řadou výhod a nemají prakticky žádné nevýhody. Samozřejmě je ale účinností nelze srovnávat s viagrou a podobnými prostředkyn na lékařský recept.

V dnešní době se na trhu vyskytuje obrovské množství různých tablet s přírodním složením, takže jsme o nich vytvořili samostatný článek , ve kterém se dozvíte veškeré podrobnosti o konkrétních tabletách.

Přírodní složení se zaměřuje zejména na podporu přirozených funkcí. Například se bude jednat o lepší prokrvení penisu nebo udržení erekce, prodloužení pohlavního styku nebo zvýšení chuti na sex.

Přírodní prášky na podporu erekce, které jsou volně dostupné v lékárně nebo v eshopech, se užívají buď dlouhodobě, anebo jednorázově. Záleží na konkrétním přípravku, věku uživatele a typu problému s erekcí, který chcete řešit.

Prášky s jednorázový efektem se berou vždy před sexuálním stykem (obvykle 1 hodinu před). Nejlépe zabírají na tvrdší erekcí a větší chuť na sex. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie mužů.

Prášky s dlouhodobým efektem se užívají pravidelně každý den, po několik měsíců nebo déle. Mají větší rozsah účinků (tvrdá erekce, větší výdrž, chuť na sex, tvorba spermií, silnější imnunita, zvýšení testosteronu, někdy i mírné zvětšení penisu). Jsou vhodné hlavně pro starší muže nad 40 let. Výhodou je, že jste k souloži připraveni a posílení vždy. Nevýhodou pak nutnost každodenního užívání a vyšší cena za měsíční dávku.

 • Díky vlastnosti zvýšení průtoku krve a prokrvení se tyto tablety nedoporučují osobám s kardiovaskulárními nebo jinými srdečními onemocněními.

Berete-li prášky na tlak, pak je vždy nutná konzultace s obvodním lékařem. Může se tak klidně stát, že vám přípravky na podporu erekce zakáže. Jeho rozhodnutí vždy respektujte a raději začněte přemýšlet, jak jinak svou erekci vylepšíte.

 • Užívání tablet s přírodním složením se nedoporučuje ani mužům, kteří trpí cukrovkou. Sice jsou tyto tablety k dispozici každému na oficiálních obchodech výrobců, avšak to ještě neznamená, že jsou vhodné pro každého.

Účinnost

Jakmile začnete tablety s přírodním složením užívat, výsledek pravděpodobně poznáte. Právě díky čistě organickému složení dokážou tyto pilulky pomoci prakticky každému z vás. Můžete za to vděčit rozličným přírodním látkám, mezi které se bezpochyby řadí například kotvičník nebo cesmína.

Přírodní podpora erekce není tak silným impulzem, jako chemicky připravené produkty. Rostlinné složení je sice fajn, ale cílené a speciální umělé látky jsou zamířeny přímo na daný problém. Tím pádem mohou účinkovat intenzivněji a rychleji.

Přírodní produkt zvolte v případě, že se vám občas před sexem párkrát buď nepostaví, nebo není dokonale tvrdý při každé vzrušení. A vy chcete danou situaci rychle řešit bez nutnosti navštěvovat lékaře specialistu.

V případě, že budete mít dlouhodobé problémy s erekcí, kvůli nimž se nedokážete ani pořádně vzrušit a penis se velmi často nepostaví, nejsou přírodní produkty tím pravým řešením. Na začínající nebo lehké problémy se sexuální výkonností jsou však ideální.

11. Léky na podporu erekce na předpis

Jakmile se u vás začnou projevovat častější problémy s erekcí, měli byste celou situaci začít urychleně řešit. Drtivá většina mužů se potýká pouze s lehkými problémy, které vám pomohou vyřešit přírodní tablety. Pokud jsou ovšem problémy s erekcí závažnější, je nutné užít léky na předpis.

Léky na podporu erekce mají chemické složení a celou řadu vedlejších účinků. Např. bolest hlavy, žaludku, nevolnost nebo střevní problémy.

Některé tyto léky intenzivně působí na hladké svalstvo, které uvolňují, a také stimulují důležitá nervová zakončení. Díky tomu se během vašeho vzrušení rozšiřují cévy a krev tak lépe protéká do penisu.

Léky na předpis byste měl zvolit v okamžiku, kdy vám nepomohla ani jedna z výše zmíněných metod, kdy není nutná návštěva lékaře.

Tablety s uměle vytvořeným složením jsou tak vhodné zejména pro muže, kteří bez nich nejsou schopni dosáhnout erekce, neboť trpí pokročilou erektilní dysfunkcí.

Erektilní dysfunkce je neschopnost dosáhnout erekce, případně udržet penis déle ztopořený. Někdy bývá nazývána jako impotence, avšak tento pojem je v současné době na ústupu. U mnoha mužů je způsobena stresem, ale u těžkých případů za ni mohou zdravotní problémy.

Právě kvůli tomu lékař podrobně zjišťuje váš zdravotní stav, aby vám v dobré snaze pomoci ještě nepřitížil.

Může se jednat o tyto choroby:

 • kardiovaskulární onemocnění,
 • cukrovka,
 • vysoká hladina cholesterolu a obezita,
 • nízká hladina testosteronu nebo hormonální nestabilita,
 • deprese a stres,
 • problémy v partnerském životě.

Velice nebezpečné bývají kombinace léků na erekci s jinými léky, a proto byste jejich užívání vždy měli konzultovat se svým lékařem. Jednoduše se s ním pobavte o tomto citlivém problému a společně určitě najdete alespoň jedno vhodné řešení.

Jestliže netrpíte erektilní dysfunkcí, pak vám žádný lékař viagru nebo podobné preparáty nepředepíše. Pro zdravého muže by totiž užívání těchto specializovaných léků mohlo mít nedozírné zdravotní následky. Kvůli pár minutám bezvadného sexu se přece nestanete doživotním mrzákem. Vždy proto mějte toto upozornění na paměti.

Nyní se podíváme na nejpoužívanější tablety na podporu erekce, které jsou dostupné pouze v lékárně a na recept.

Viagra

Viagra, bájná modrá pilulka, je velice silným lékem na podporu erekce, u něhož je naprosto zásadní dodržení správného dávkování. Vždy věřte svému sexuologovi a maximální dávku nikdy nepřekračujte. Mohly by se u vás objevit bolesti hlavy, zažívací potíže, zarudnutí v obličeji nebo poruchy vidění.

Základem složení viagry je sildenafil, které se nachází v každé tabletce. Ve formě citrátové soli byste jej našli v množství 25, 50, nebo 100 miligramů. Cílem této látky je uvolnění cév, díky čemuž je zlepšeno prokrvení v penisu.

Cialis

Cialis je stejně jako viagra velice silným lékem, u kterého se překročení dávkování rozhodně nevyplácí. Někdy vám tato tableta nemusí zafungovat, v takovém případě kontaktujte svého sexuologa, který podle toho upraví podávanou dávku.

Hlavní účinnou látkou je tadalafil, díky čemuž je tabletka účinná u mužů trpících erektilní dysfunkcí. I tato látka silně zlepšuje prokrvení v cévách, takže umožňuje ztopoření. Po užití dojde k plnému prokrvení a vy tak budete schopni dosáhnout erekce.

Cialis i viagru byste měli užít přibližně 30 minut před pohlavním stykem . Cialis však po začátku účinků působí mnohem déle a vy si tak delší a intenzivnější sex. Někteří z vás mohou pozitivní efekt Cialis i viagry pociťovat i 36 hodin po jejich užití. Výhodou Cialis je, že jej můžete užívat prakticky každý den.

Levitra

Levitra je pak levnější variantou viagry, ovšem se stejnými prokazatelnými účinky. Taktéž působí primárně na erekci a stejně jako její dražší varianta má řadu nežádoucích efektů. Ty by se u vás mohly projevit po nedodržení osobního dávkování, které vám předepíše lékař.

Všechny zmíněné tablety na zlepšení erekce vydávané na předpis účinkují řádově do několika desítek minut. Jsou totiž speciálně vyvinuté jako okamžitá podpora před pohlavním stykem.

Účinnost

Hlavním hodnotícím prvkem každé metody podporující erekci je samozřejmě tvrdost erekce. V případě viagry, cialis nebo levitra mají klinicky ověřené účinky. Vaši erekci zaručeně zpevní a vy tak předvedete lepší výkon v posteli.

Jak již bylo naznačeno výše, co se týče výdrže pozitivních efektů, tak ty vydrží v řádu několika desítek hodin. Nedivte se proto, že na vás bude mít viagra nebo cialis účinky ještě druhý den ráno.

Obrovskou výhodou těchto tablet je, že pokud trpíte i silnou erektilní dysfunkcí, zaberou pokaždé. Téměř okamžitě budete připraveni k výkonu, a užijete si nespoutaného sexu.

Tablety na podporu erekce užívejte vždy až po předepsání lékařem, který musí diagnostikovat erektilní dysfunkci. V žádném jiném okamžiku ani viagru, ani žádné jiné preparáty neužívejte, protože byste si mohli nenávratně poškodit organismus.

12. Stabilizace krevního tlaku a krevního cukru

Pro kvalitní erekci je naprosto zásadní stabilní krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Zejména lidé s vysokým krevním tlakem by mohli mít při jejich užívání problémy. Teprve pokud dokážete svůj kardiovaskulární systém stabilizovat, můžete se úspěšně pustit do léčby samotné erekce. Tímto postupem dosáhnete lepších výsledků v mnohem kratším čase.

Erektilní dysfunkce je způsobena poškozením malých žilek a cévek v penisu, díky čemuž se do něj nedostane dostatečné množství krve. Kolísající krevní tlak může toto poškození o mnoho zhoršit, takže místo pomoci se vaše erekce paradoxně ještě zhorší. Dalo by se tedy říct, že špatný krevní tlak může způsobit erektilní dysfunkci .

Ti z vás, kteří trpí jakýmkoliv kardiovaskulárním onemocněním, by měli konzultovat užívání léků podporujících erekci s kvalifikovaným lékařem. Vyhnete se tak pozdějším vážným komplikacím.

Stejně tak diabetici by měli disponovat co nejstabilnější hladinou cukru v krvi, i zde konzultujte užívání léků na podporu erekce s lékařem.

Právě u kardiaků a diabetiků totiž často dochází k poruchám erekce. Právě tito muži musí mít co nejvíce na pozoru, neboť u nich hrozí zvýšené riziko komplikací a nežádoucích účinků u metod pomocí prášku, doplňků stravy či speciálních bylinek na slabou erekci. Vždy svou volbu konzultujte s vaším lékařem. Je totiž lepší prohodit pár vlídných slov s odborníkem než si přivodit velice vážné komplikace, které mohou dokonce ohrozit váš život.

Účinnost

Stabilizace krevního oběhu a hladiny cukru v krvi sice neovlivňuje vaši erekci přímo. Jakmile však budete mít jednu z hodnot kolísavou, nemusí se dostavit účinky garantované léky nebo prášky na podporu erekce.

Nemá proto příliš význam mluvit o době účinkování jako takové, protože ta se bude u každého z vás lišit. Jste-li zdravým mužem s problémy s erekcí, nemusíte se touto metodou vůbec zabývat. Můžete využívat jakýchkoliv prostředků na podporu sexuální výkonnosti bez obav.

Pokud jste ovšem kardiakem nebo diabetikem, dobře si užívání podpůrných prostředků rozmyslete. Přeci si kvůli pár minutám kvalitního sexu nezničíte život kvůli četným zdravotním komplikacím.

13. Rázová vlna

Rázová vlna je poměrně jednoduchý způsob léčby erekce, který však není u českých mužů tak populární. Ti se raději obrací na konvenční metody podpory erekce.

Léčba spočívá ve zvukových vlnách o nízké intenzitě, které procházejí erektilní tkání. Tím pádem obnovují přirozenou funkci erekce, odstraňují plak z krevních cév a podporují růst nových krevních cév. Špičková metoda pro eliminaci vaší erektilní dysfunkce.

Ještě předtím, než se rozhodnete léčbu rázovou vlnou podstoupit, byste měli konzultovat celou věc s vaším urologem. Ten musí posoudit, zda je váš penis opravdu natolik ochablý. Léčba je vysoce účinná, protože “vyčištěním erektilní tkáně” výrazně zvýši průtok krve v penisu (a to je naprosto zásadní pro vznik erekce).

Obecná úspěšnost metody se pohybuje kolem 80 procent (počítají se jen muži s těžkou erektilní disfunkcí), což není vůbec špatné. 8 z 10 mužů tedy rázová vlna pomůže při léčbě jejich erektilní dysfunkce.

Hlavní výhodou je bezbolestnost tohoto lékařského zákroku. Vlna je na penis aplikována ve čtyřech fázích, vždy po týdnu. Léčbu je samozřejmě možné v případě potřeby opakovat.

Rázová vlna dosahuje při léčbě erekce opravdu dobrých výsledků. Může být dokonce efektivnější než jiné metody, například léky - tablety. Je totiž docela otravné užívat pilulku před každým pohlavním stykem. Oproti tomu probíhá léčba rázovou vlnou dlouhodobě, a po jejím ukončení jste ihned připraveni k akci.

Tato metoda je široce doporučována lékaři, avšak pouze v případě, že je váš penis v natolik špatné kondici, že žádná jiná metoda nepomůže.

Léčebený zákrok rázovou vlnou lze podstoupit i opakvaně bez následků na zdraví.

Terapie rázové vlny je vhodná i pro diabetiky a pacienty s kardiovaskulárními onemocněními, protože nejsou známy žádné vedlejší účinky. Zmíněná metoda prostě pomůže naprosto každému z vás.

Jaké jsou výhody léčby rázovou vlnou?

 • Rychlá a bezbolestná léčba,
 • Absolvujete 4 sezení během 30 dní, každé trvající 20 minut,
 • vlny uvolňují, zprůchodňují a regenerují cévy,
 • zlepšení stavu prostaty,
 • je vhodná pro různé skupiny pacientů.

Jaké jsou nevýhody léčby rázovou vlnou?

 • Poměrně drahá léčba,
 • léčba probíhá jemnými, ale citelnými údery,
 • malý počet pracovišť v České republice.

Nevýhodou je vysoká cena. Ta startuje někde na 15 tisících korunách, avšak klidně se může vyšplhat až na 50 tisíc. To není za 4 sezení úplně málo peněz.

Bohužel, na tuto formu léčby nepřispívá vaše zdravotní pojišťovna. Pokud se už pro rázovou vlnu rozhodnete, budete si muset všechno hradit z vlastní kapsy.

Účinnost

Účinky rázové vlny začnete pociťovat přibližně po 5 týdnech od prvního sezení. V té době už by měla být vaše erekce plně připravena k akci. S dřívějším účinkem se rozhodně počítat nedá.

Na druhou stranu tato metoda dokáže pomoci opravdu každému, bez rozdílu věku a závažnosti poškození. Jak již bylo řečeno, konzultujte nejprve tuto léčbu s vaší urologem.

Velku výhodou že je zlepšení pomocí rázové vlny dlouhotrvající, nebojme se říct prakticky trvalé. Navíc pokud se u vás porucha objeví znovu, můžete léčbu bez problémů opakovat.

14. Elektrické impulzy

K vysoce účinným metodám na podporu erekce bychom mohli zařadit i elektrické impulzy, které se svým smyslem tak trochu podobají léčbě pomocí rázové vlny.

Jde o velice efektivní způsob, jak vyléčit erektilní dysfunkci téměř u každého z vás. Nemusíte se ničeho bát, protože jde o šetrnou a bezbolestnou cestu, jak vylepšit vaši sexuální výkonnost.

Hlavní princip spočívá v tom, že se do penisu zavádí malé elektrošoky o nízkém napětí. Tím pádem dojde k uvolnění cév u pacientů, které trápí slabý průtok krve do penisu. Topořící tělíska se při vzrušení budou lépe prokrvovat, takže dosáhnete erekce snadněji. Šoky pomáhají i ve tvorbě nových cév.

Oproti léčbě rázovou vlnou je zde podstatný rozdíl v délce a způsobu terapie. Elektrické impulzy se do penisu zavádějí častěji v daleko kratších intervalech. Konkrétně se vždy jedná o různá místa na penisu, do nichž jsou po dobu tří minut zaváděny elektrošoky o velice nízkém napětí. Jedná se vlastně o minišoky.

Samotná terapie se opakuje dvakrát týdně po dobu čtyř týdnů.

Po ukončení léčby musí následovat stejný čas relaxace, tedy žádný aktivní pohyb, fyzická námaha a žádný sex. Nemějte z toho strach. Pouze musí zrelaxovat cévy v penisu a také musíte počkat, než se vytvoří nové. Nejde tedy o nic, z čeho byste museli mít extra velkou obavu.

Jaké jsou hlavní výhody léčby za pomoci elektrických impulzů?

 • Bezbolestná léčba,
 • pomůže komukoliv,
 • bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Léčba za pomoci elektrických šoků není vhodná pro každého muže. Proto byste její použití měli vždy konzultovat s lékařem, který vám může napsat doporučení. Tímto způsobem například nemohou být léčeni muži, jejichž erektilní dysfunkce má zakořeněnou příčinu v nervové, nebo dokonce svalové soustavě.

Léčba za pomoci minišoků ale stále není bezpředmětná. Všem ostatním totiž stoprocentně v léčbě jejich erektilní dysfunkce pomůže. Účinky jsou dlouhodobé, u některých méně závažných případů dokonce trvalé.

Během jednoho měsíce léčby se tedy můžete vrátit do stavu, v němž jste se nacházeli ve svých mladých letech. Tady získává léčba elektrickými impulzy obrovskou výhody nad všemi ostatními metodami. Pokud například přestanete brát prášky, pozitivní účinky po čase opadnou, což se u impulzů stát nemůže.

Účinnost Léčba elektrickými impulzy se samozřejmě neprojeví okamžitě. Cévy a žilky v penisu potřebují nějaký čas k regeneraci. I když je tato metoda šetrná, pro ochablý krevní systém to představuje velkou ránu.

Pozitivní efekty je tak třeba očekávat do 14 dnů po ukončení klidového režimu. Od začátku léčby tak uplynou necelé 2 měsíce. Pro některé je to asi dlouhá doba, ovšem vyléčení dysfunkce za to stojí.

Elektrické impulzy zafungují u drtivé většiny mužů. Výhodou elektrických impulzů je dlouhodobost jejich pozitivních účinků. Jakmile jednou tuto léčbu podstoupíte, natrvalo se zbavíte svých problémů s erekcí.

Samozřejmě se může stát, že se u vás erektilní dysfunkce objeví znovu. Klidně podstupte tu samou léčbu ještě jednou, nemusíte se vůbec bát. I když má léčba elektrickými impulzy prakticky jenom samé výhody, není vhodná pro každého. Proto její podstoupení konzultujte nejprve se svým lékařem.

15. Injekce na podporu erekce

Někteří z vás si asi řeknou, že injekce na podporu erekce je tou nejtěžší zbraní, kterou můžete v boji s erektilní dysfunkcí nasadit. Injekce se používají v krajních případech, kdy nic jiného nezabere. Musí vám je ale předepsat lékař.

Jejich aplikace probíhá vpichem přímo do penisu. Vpich si provádí muž sám před sexuálním stykem

Tato metoda tedy není pro každého. Injekce si ale nebudete píchat každý den. Stačí, když budete dodržovat předepsané dávkování. Píchají se zhruba 5 až 15 minut před očekávaným pohlavním stykem. Aplikace tedy probíhá pouze v případě potřeby. Je zcela na vás, zda si injekci píchnete, nebo ne.

Jak dlouho injekce na podporu erekce působí? Opravdu kvalitní přípravek dokáže vytvořit kvalitní a pevnou erekci až na 60 minut. Pokud by však vaše erekce trvala déle a byla pro vás bolestivou, nejpozději do druhého dne vyhledejte lékaře. Řekněte mu o svém problému a ten podle svých znalostí upraví léčbu, aby pro vás byla vhodnější.

Samotné píchnutí injekce do penisu není nic složitého, avšak pro většinu mužů to bude představovat neskutečný psychický problém. Je totiž naprosto nepřirozené píchat si cokoliv do své chlapské chlouby. Vpich se pak provádí asi půl centimetru přímo do houbovité tkáně penisu. Tím zavedete účinnou látku přímo dovnitř údu, takže může začít prakticky ihned působit.

Pacient bude lékařem nebo zdravotní sestrou důsledně informován, jak se injekce aplikuje. Vpich do dříku byste měli provádět maximálně 3krát týdně, a ne více než jednou za den. Erekce se následně dostaví do 20 minut od aplikace.

I když postup vpichu vhání slzy do očí i těch největších chlapů, po čase se na to dá zvyknout. Někteří to přirovnávají k aplikaci inzulinu do břicha.

Látka způsobí zvýšený přítok tepenné krve a snižuje žilní otok. V penisu se tak udrží daleko více krve, takže erekce dosáhnete i bez běžného způsobu stimulace.

Injekci tedy nikdy neaplikujte přímo do žaludu, ale do houbovité tkáně v těle penisu. Svou injekci nikomu nedávejte. Koncentrace je přesně upravena na váš organismus, a tudíž by u jiného mohlo dojít k předávkování.

Účinnost

Tato metoda léčby je určena pouze na okamžitou podporu ochablé erekce, která hraničí s absolutní erektilní dysfunkcí. Je poměrně drastická, ale velice účinné.

S použitím účinných látek dosáhnete pevné a dlouhotrvající erekce, se kterou si budete moci užít nespoutaného sexu. Dejte si ovšem pozor na případné bolesti v penisu, po jejichž zjištění byste měli přestat nejenom s pohlavním stykem, ale také byste měli vyhledat lékaře.

Účinné látky budou účinkovat až jednu hodinu po aplikaci. To je dostatek času pro uspokojení vás i vaší partnerky.

K léčbě za pomoci injekcí se uchylujte jen v krajním případě. Takto přímá léčba v podobně vpichů totiž není pro tkáň vašeho penisu nic příjemného. Po čase tak může dojít k jejímu poškození.

16. Penilní implantáty a protézy

Ještě silnější léčbou, než jsou injekce, je použití penilních implantátů a protéz. Ty se do penisu vkládají pouze v okamžiku, kdy nejste schopni dosáhnout žádné erekce a penis jen bezvládně visí.

Lékař může zavést implantát až po podrobné prohlídce. Nejedná se o obvyklý a ani o lehký zákrok. Doktoři si musí být stoprocentně jistí, že jste na tento zákrok vhodní.

Navíc se jedná o velmi drahé a také nevratné řešení erektilní dysfunkce. Jakmile se jednou rozhodnete podstoupit chirurgický zákrok, už nikdy nebudete mít se svou sexuální výkonností problémy. Léky na předpis jsou často prvním postupem při léčbě erektilní dysfunkce. Pokud pilulky selhávají, nastává čas obrátit se na penilní implantáty, které vám pomohou vždy. Implantát nebo protéza je lékařská pomůcka, která vám bude přizpůsobena na míru. Nemusíte mít tedy obavy z její velikosti

Před operací probíhají standardní lékařské postupy. Ta pak bude probíhat v celkové, nebo částečné anestezii. Po uložení všech součástí implantátu se uzavřou topořivá tělíska. Po operaci budete mít kolem penisu bandáž, a po uplynutí 24 hodin vám bude odstraněn močový katetr. V nemocnici tak strávíte maximálně 2 dny.

Doma se držte v klidu a vyvarujte se sezení, mohli byste si totiž implantát omylem nafouknout. Doba rekonvalescence trvá přibližně 6 týdnů, a po 4 až 8 měsících si budete moci užívat sexu naplno. Ještě předtím zajděte k lékaři a ujistěte se, že léčba i rekonvalescence proběhly dle představ.

Polotuhý penilní implantát

Tento druh nenafukovacích, semirigidních, neboli polotuhých implantátů má velice jednoduché použití. V penisu máte trvale zavedenou tyčinku, která drží penis stále tvrdý a rovný. Při sexu stačí penis vhodně zahnout pro konkrétní sexuální polohu. V kalhotech jej zase ohnete směrem dolů, aby vám nevadil v běžném pohybu.

Celkově se jedná o jednodušší zákrok, který je vhodný pro vážně nemocné pacienty. Operace je nevratná. Lékař vede řez v délce 3 centimetrů v oblasti mezi penisem a šourkem, čímž se obnaží topořivá tělíska. Do tohoto otvoru je pak vložen implantát vhodné velikosti. Nakonec se topořivá tělíska uzavřou.

Penis si ale musí na implantát nějaký čas zvykat, takže se počátečních bolestí určitě nelekejte. Pokud vám vložené tělísko nevyhovuje, okamžitě navštivte lékaře.

I když je cena polotuhého penilního implantátu vysoká, není tento způsob vylepšení erekce tak drahý, jako implantáty nafukovací. Cena zákroku se běžně pohybuje okolo 100 tisíc korun.

Obrovskou nevýhodou je však prakticky neustálá erekce, což může být někdy obtěžující a trapné. U mnoha mužů se navíc objevují pooperační bolestí, které taktéž nebudou příjemné.

Nafukovací penilní implantát

Nafukovací implantáty jsou buď dvoudílné, nebo trojdílné. Do penisu je vám vložen implantát a do šourku pumpička s tekutinou. V klidovém stavu penis visí. Když jej budete chtít ztopořit, stačí párkrát zapumpovat (zmáčknout kuličku pumpy) a tekutina se ihned přelije do tělísek v penisu.

Penis bude v tomto okamžiku tvrdý, a vy budete stoprocentně připraveni k sexu. Po jeho skončení stačí tělíska vypustit tlačítkem a penis bude opět ochablý.

Metoda není vhodná pro každého muže. Záleží například na velikosti vašeho penisu nebo na velikosti šourku či dokonce na tom, zda jste někdy byli na operaci pánve. Ještě před operací je potřeba prověřit, zda nemáte závažné potíže s prostatou v podobě nádoru nebo zvětšené prostaty. K dostatečnému využití implantátu pak musíte být při penězích a trochu manuálně zruční.

Samotná operace není jednoduchá, ale není život ohrožující. Řez je veden ve velikosti 5 centimetrů mezi šourkem a penisem. Místo je zvoleno proto, že se v něm rána velice dobře hojí, což je důležité pro celkovou rekonvalescenci. Řez pak vypadá jako po běžné operaci prostaty.

Nikdo tedy nepozná, že jste si do penisu nechali vložit nafukovací implantát, který vám bude uměle navozovat erekci, kdykoliv si zamanete.

Již jeden měsíc po dokončení operace si můžete plně užívat pohlavního styku. Sice je cena zákroku o něco vyšší, konkrétně 275 tisíc korun, avšak za takto pohodlné zlepšení erekce to určitě stojí.

Komplikace by mohly nastat v okamžiku nechtěného nafouknutí penilního implantátu. Na pumpičku ještě nebudete zvyklý, takže vám bude chvíli trvat, než přemístíte tekutinu ze zásobníku do tělísek v penisu.

Nafukovací penilní implantát se pak skládá z:

 • zásobník,
 • tělísko,
 • pumpičky pečlivě schované v šourku,
 • vypouštěcí ventil s tlačítkem.

A jak probíhá samotné nafouknutí penilního implantátu? Pomocí pár zmáčknutí šourku naplníte cylindry tekutinou z rezervoáru, který je umístěn v protéze nebo jinde v těle. Tím dojde k dosažení erekce. Tu si budete užívat až do doby, dokud svůj penilní implantát opět nevypustíte a penis tím nevrátíte do klasické měkké podoby.

Na libido a prožívání orgasmu nemá implantát žádný vliv.

Pozor, operace je nevratná. Jakmile se jednou v měkké tkáni penisu vytvoří prostor pro vložení implantátu, zbytková funkce penisu je nenávratně zničena. Pokud by přeci jenom muselo dojít k vyjmutí implantátu, nebudete moci dosáhnout samovolné erekce. Tu si navodíte pouze s použitím dalšího implantátu.

Léčba za pomoci penilních implantátu je tou poslední možností, když chcete svou erekci vylepšit. Pokud u vás nezabírají injekce nebo umělé léky, pak uvažujte o operaci.

Účinnost

Pokud pomineme dlouhou dobu léčby, pak penilní implantát účinkuje během několika desítek vteřin.

Důležité je ale dodržet dobu rekonvalescence. Čím více na ji budete dodržovat, tím dříve budete moci své partnerce ukázat, jak jste ji schopni uspokojit. Určitě se jí to bude líbit. Jinak se jedná o čistě mechanický proces, který zafunguje vždy.

Erekce dosáhnete pokaždé, když si budete chtít s partnerkou užívat, a to libovolně krát za sebou.

Operace je nevratná, takže jsou účinky penilního implantátu trvalé. Jakmile si na něj jednou zvyknete, už nebudete chtít okusit nic jiného. K chirurgickému zákroku se ale uchylte pouze v případě, že nejste schopni dosáhnout erekce za žádných okolností. Nejprve tedy vyzkoušejte všechny výše zmíněné metody.

Penilní implantát nemá na ejakulaci ani na libido vliv, takže by v této oblasti nemělo dojít k žádné změně.