NEZÁVISLOST + PŘEHLEDNOST + POUŽITELNOST
Domů Nejlepší masážní vibrátory

Nejlepší masážní vibrátory 2018

Testování erotických pomůcek máme v krvi. Proto jsme tentokrát nechali širší výběr testovaných produktů čistě na naších zkušených testerkách. Celkem se sešlo 13 kvalitních robertků které 6 našich testerek zkoušelo celkem 101 hodin. Testovaly zda s nimi lze masírovat celé tělo a jak silný prožijete orgasmu. vibrátor na masáže musí být zkrátka výkonný a multifunkční. Dámy prožily téměř 140 orgasmů. Nejdřív masáž těla, a pak potrápily své klitorisy a vagíny. Po testování, vyhodnocení parametrů a přihlédnutí k ceně produktů jsme sestavili podrobné srovnání – žebříček 6 top nejlepší masážní vibrátory. Přečtěte si recenze.

TOP 2018

Power AkuWand masážní
Ohebná vibrační hlavice ze silikonu, silné vibrace. Vhodné pro masáž celého těla. Integrovaná dobíjecí baterie. 100% jistý damský orgasmus

doprava zdarma
Těžší do ruky. Hodně hlučný.
Partneři se mohou vzájemně masírovat. Jistý orgasmus i pro ženy s problematickým uspokojením. Vzhled vychází z původního desgignu.
BodyWand multifunkční hlavice
#
autoři doporučují
BodyWand multifunkční hlavice
cena od 2099 Kč
Skvělý design a kvalitní japonská výroba. Sametově silikonový povrch hlavice. Extrémně silné vibrace. Velmi tichý chod. Vhodná pro začátečníky i zkušené.

doprava zdarma
Vyšší cena. Napájení kabelem (na druhou stranu se nikdy neunaví).
Dokonalý produkt pro náročné uživatelky. Vleze se i do vagíny, zkušené uživatelky jej nacpou i do zadečku. A začne sexuální párty jako zamlada. Extra výkonný, zažijete spoustu silných orgasmů.
Pink H2O do vany
Vodotěsný vibrátor do vany a sprchy. Připojením sprchové hadice stříká prudký masážní proud vody. Poměrně silné vibrace a pulsní programy.

doprava zdarma
Napájení na tužkové baterie. Mohl být větší.
Jednoduše přišroubujete hadici ze sprchy a proud vám masíruje klitoris. Do toho silně vibruje. Pro milovnice orgasmu ve vodě!
We-Vibe Sync+ párový
Vibrátor pro hrátky ve dvou, vleze se do vaginy společně s penisem. Dálkové ovládání. Rychlý orgasmus. Jemný povrch, silné ze dvou motorků.

doprava zdarma
Vyšší cena. Není to vyloženě masážní vibrátor.
Dvojí rozkoš pro ženy. Vibrátor i penis ve vagině. S tímhle to fakt jde. Navíc vibrace laskají i penis přirážejího chlapa.
Romant Wand hlavice
#
nízká cena
Romant Wand hlavice
cena od 999 Kč
Kvalitní levná vibrační hlavice se silikonovým povrchem. Poměrně silné vibrace. Známá značka Romant. Integrovaná baterie bez kabelu. Vibrace nejsou tak silné jako u předchozích modelů.
Nejlepší hlavice ze všech levných modelů do 1000 Kč. Orgasmy za pár korun.
Funny Orange
Vyměnitelné silikonové násady. Silné vibrace. Skladný, vhodný pro cestování. Skvělá masáž klitorisu. 100% jistý orgasmus! Nelze regulovat vibrace. Nádstavce někdy sklouznou.
Skvělá masáž klitorisu. Za trošku úsilí dostanete krásný orgasmus. Velmi nízká cena. Super do kabelky.
Autor recenze:
MuDr. Lenka Králová
Poslední úpravy:
6.3.2018

V posledních letech roste obliba erotických masáží, jejich zpestření zajistí různé masážní vibrátory, kterých je obrovská škála a dají se použít na různé části těla. Mohou se využívat i na masáže svalů, ale významných a mnohdy nečekaně silných účinků tyto hlavice dosahují především v citlivých erotogenních zónách. Masturbace s nimi u žen i mužů přináší silné zážitky. Například muži se s power akuwand vibrátory dočkají rychle velice silné erekce. Zažijí bouřlivý orgasmus, a to například pokud vibrátor přiloží na spodní stranu žaludu nebo celého penisu. Pro ženy, které mají potíže s vyvrcholením, se zkušenosti s vibrátory stávají velmi důležitou součástí sexuálního života, který lze takto zkvalitnit. Na každou část těla se hodí jiné vibrátory s masážní hlavicí, některé jsou univerzální. Žádané jsou robertky se silnými vibracemi. Na každou část těla zabírá třeba jiný rytmus a intenzita. Podstatný je i tichý chod vibrátorů, nikdo nechce, aby vše vibrovalo tak, že to uslyší i sousedi.

1# Power AkuWand Bestseller

Power AkuWand masážní
Špičkou v oblasti masážních vibrátoů je Power AkuWand, který patří mezi nejžádanější robertky s hlavicí. O dámských orgasmech s tímto modelem by se daly psát příběhy. Těží především z celé řady předností, mezi které beze sporu patří velice tichý chod. Považujeme je za jednu z nejtišších hlavic na trhu. Nádhernou masáž díky němu lez provádět velice diskrétně, aniž by to vzbudilo nežádoucí pozornost okolí. Pozoruhodné ovšem je, že navzdory velice tichému provozu je hlavice maximálně výkonná. Masážní hlavice je totiž poháněna maximálně silným vibračním motorem. Jde přitom o kulatou hlavici, navíc výkyvnou, takže umožňuje jakýkoli pohyb včetně toho dopředu, dozadu i do stran, dá se použít jak celá plocha hlavice, nebo jenom její okraj. Tento erotický vibrátor je velmi univerzální hračkou, kterou je rozhodně dobré mít doma. Poměr cena výkon je u ní více než příznivý. Zajistí velmi příjemnou masáž zad, ale šíje, nebo stehen, velice hezké zážitky docílíte, i když ho použijete na chodidla a nesmíme zapomenout samozřejmě ani intimní partie. Masáž s vibrátorem je trochu jiná třída, než samotná ruční. Hodí se pro ženy, které doslova nadchnou velice intenzivní vibrace, kterých mohou dosáhnout při dráždění klitorisu nebo prsou.

Uživatelé a uživatelky přitom kladně hodnotí velice jednoduché ovládání pomocí dvou tlačítek a množství vibračních a pulzních programů. Jejich zkušenosti prozrazují, že při masáži celého těla se dají využít různé druhy vibrací, takže skutečnost, že vibrátor jich nabízí rovnou deset, z toho sedm pulzních, tři vibrační, je velice dobře hodnocena. Díky tomu, že vibruje celá hlavice, uspokojení je maximální. Velkým bonusem je i velmi příjemný dotyk, protože povrch je silikonový a na dotek velice hebký, hladivý. Hezký je i design podobný mikrofonu ve sněhobílé barvě. Celková délka je 32 cm, rukojeť měří 24 cm, průměr hlavice činí 6 cm, pohyb do stran o 3 cm. Plusem je doslova muší váha, ruka od držení vás nebude bolet ani po dlouhé masáži.

Zcela určitě vás bude zajímat i to, zda je má tento masážní vibrátor i nějaké záporné stránky. Musíte použít pouze lubrikační gely na vodní bázi, silikonové oleje a krémy by robertek poškodily. Jeho minusem je také skutečnost, že není voděodolný. Toho spousta lidí zalituje, protože by si takto příjemnou masáž ráda dala třeba i ve sprše, nebo ve vaně. Nabíjení pomocí USB portu je sice velice praktické – nabíječka je snadno přenosná a můžete vibrátor nabít třeba přes notebook nebo mobilní telefon či power banku kdekoli v terénu. Na druhou stranu nabíjení bohužel trvá dost dlouho. PowerAkuwand je v mnoha ohledech lepší než masážní vibráční hlavice Libo.

2# Bodywand – luxusní a kvalitní

BodyWand multifunkční hlavice
Hlavice Bodywand je designově hodně povedená a patří mezi nejprodávanější erotické pomůcky. Erotická hračka je dražší, ale tvarově unikátní – stylová. Tato smart hlavice vás zaujme i skvělými vibracemi. Ty jsou jedny z nejsilnějších vibračních hlavic na trhu. Výrobcem jsou precizní Japonci a to se projevilo i na kvalitě výroby. Bodywand se nepokazí a vydrží vám dlouho.

Hlavice je určena pro náročnější uživatele, i kvůli vyšší ceně. Tělo má decentní válcovitý zužující se tvar, celá z tvrdého hladkého plastu s fialovými a černými vlisy. Ohybatelný pružný krk umožňuje robertek pořádně přitlačit na každé místo klitorisu. Povrch hlavice je z klinického hebkého silikonu. Má průměr 6,3 cm. Je tedy větší a pohodlně pokryje celou plochu vagíny (klitoris, stydké pysky). Je možné jí vložit i do vagíny (technika pro zkušenější uživatelky, ale zažijete pořádný sajgon). Samozřejmě se masírují i další části těla (bradavky, stehna, záda, apod.). Silný motor je umístěn přímo v hlavici. Vibrace jsou tak přenášený bezprostředně do kulaté hlavy. Ovládání je rozděleno na tři tlačítka. Máte na výběr jak vibrace tak pulsační programy (8 + 8 programů). Největší přednost je síla vibrací. Ty jsou opravdu hodně hodně silné a na nejvyšší výkon je asi nevydržíte. Rychlost dosažení orgasmu záleží na míře přitlačení na klitoris. Ale bavíme se tady o několika minutách. Všechny testerky se dostaly pod 8 minut! Další výhodou je tichost přístroje. Sousedy maximálně uslyší vaše sténání při orgasmu.

Bodywand Purple je luxusní masážní vibrační hlavice. Patří mezi nejúčinnější erotické pomůcky na českém trhu. Nevýhodou je vyšší cena. Proto je určen spíše pro pokročilé uživatele, kteří už si do dírek nějaké ty vibrátory nastrkali. A půl hvězdy jsme nakonec strhli za kabel. V dnešní době už je standardem integrovaná baterie. Na druhou stranu si s ní můžete užívat jak dlouho chcete a neunaví se.

3# H2O Pink pro vodní hrátky

Pink H2O do vany
Velká část masážních vibrátorů není voděodolná, což mnoho lidí hodnotí jako opravdu velké minus. Většinou totiž chtějí masturbovat třeba ve sprše, nebo klidně i ve vaně. Bohužel ale tady je repertoár masážních vibrátorů značně zúžený, protože ne každý odolává vodě. Některé jsou pak odolné vodě jen částečně, v místech, kde není ovládání, nebo kde se neukládají baterie. O to více potěší vibrátor H20 Pink, který je vodotěsný a tudíž jako stvořený pro vodní hrátky ve vaně nebo ve sprše.

Vyrobený je ze silikonu, a tudíž je sametově hebký. Navíc erotická využitelnost se zvyšuje ještě tím, že je mírně zahnutý a umožňuje dráždění bodu G. Na výběr jsou u tohoto robertka navíc dvě koncovky, jedna klasická do postele a druhá potom s tryskou ke sprše. Bez problémů si tak můžete vychutnat jak vibrace, tak proud vody. Vibrace nejsou sice extra silné, ale bohatě odpovídají žádanému standardu, takže nepřijdete zkrátka. Navíc můžete vybírat hned z deseti vibračních programů. K napájení slouží dvě tužkové baterie. Určitě vás ale potěší, jak mimořádně tichý masážní vibrátor to je. Plusem je jednoznačně široká škála vibrací, můžete si zvolit některý z celkem deseti programů. Jak si s tímhle vibrátorem ve sprše co nejlépe užít? Jednoduše použijte násadu s tryskou, tu do postele odložte na jindy. Od sprchy odšroubujte násadu sprchu a na hadici sprchy pak našroubujte násadu s tryskou. Dejte si ale pozor a uzávěr vibrátoru pořádně dotáhněte, aby se dovnitř nedostala voda – pak by vám přestal vibrovat. Teď už zbývá jediné, zvolit si teplotu vody a sílu proudu a erotické vodní hrátky mohou začít.

Po použití je třeba nechat robertek důkladně vyschnout. Silikonovou trysky hodnotí uživatelé jako opravdu povedenou, zejména díky tomu, že je ohebná a dá směrovat, kam potřebujete. Jako materiál byl zvolen ABS plast se silikonovými doplňky, příjemná je růžová barva. Délka činí 19,5 cm s koncovkou do sprchy, 17 cm s klasickou koncovkou, průměr je 2,5-3 cm. Právě díky voděodolnosti není nejmenší problém s omýváním vibrátoru. Minusem může být snad napájení na baterie, některé uživatelky by také rády trochu větší rozměry, pravdou je, že tohle skutečně není žádný xxl vibrátor. Pro toho, kdo miluje sex ve vodě je to tento vibrátor masážní jako stvořený, může si dopřát vynikající vodní erotickou masáž bez obav z toho, že by se vibrátor poškodil.

4# We-Vibe partnerský

We-Vibe Sync+ párový
Najít opravdu kvalitní partnerský robertek, který dokáže při společném sexu uspokojit muže i ženu, není tak jednoduché, ale We-Wibe vibrátor to umí. Zřejmě ho lze bez výčitek označit jako v této oblasti nejlepší. Není jenom pro ženy, ale zároveň i pro muže, tedy pro páry. Má dokonale promyšlený a propracovaný tvar, takže dokáže najednou současně dráždit bod G i klitoris. Úpravy tvaru tohoto masážního vibrátoru dokonce byly výsledkem reakce zákazníků. Robertek má jeden pružný a druhý nastavitelný kloub, díky tomu se dá ohnout tak, aby dokonale vyhověl každému tělu.

Podobá se podkově. Nepohne se a díky placatějšímu tělu se dá také velice snadno zavádět pro erotické hry. Spodní plochá část zavedená dovnitř stimuluje bod G, na horní se přepínají vibrace a dráždí klitoris. Můžete měnit různě polohy, a přitom si být zcela jisti, že nevypadne. Jde bohužel o luxusní vibrátor, čemuž odpovídá také jeho cena, ale na druhou stranu, za dokonalé užívání si jistě budete ochotni trochu připlatit. Získáte v něm totiž skutečně vynikající hračku na léta. Dejte pozor také na první nabití, to může trvat až šest hodin, jinak nabíjí se přes USB port. Délka nabíjení je zřejmě jediným dalším minusem této jinak skvělé erotické vychytávky.

Je voděodolný, vodotěsný, což je další plus pro něj, klidně si s ním můžete pohrát i ve sprše. Vynikající robertek má tu výhodu, že je na dálkové ovládání, a to pomocí aplikace na mobilním telefonu nebo ovladače. Snadno si tak představíte situaci, že si ho žena zavede a muž si s ní pomocí ovladače na dálku pohrává. Kromě toho ale můžete využít i tlačítka přímo na pomůcce. Vibrací máte na výběr, a to hned z deseti programů, 5 klasických a pět pulzních. Kromě toho je zajišťují hned dva motorky, což je zlepšuje zážitek. Vyrábí se z nejkvalitnějšího silikonu ve fialové a tyrkysové barvě. Celková délka pro roztažení je 7,5 cm, horní část měří 7,5 cm, spodní 8 cm. Používejte na něj lubrikační gely na vodní bázi, pokud jde o údržbu, s mytím pod vodou není nejmenší problém.

Vynikající vlastnosti tohoto robertku potvrzuje i velké množství uživatelek, našly ale jednu drobnou vadu, tento masážní vibrátor by neměl být vystaven teplotám vyšším než 65 °C, ale toto omezení platí i pro většinu dalších robertků, protože se silikonem je třeba zacházet opatrně. Máte u něj jistotu nejvyšší kvality.

4# Romant Wand – nízká cena

Romant Wand hlavice
Při testování jsme měli k dispozici hned několik vibrátorů pod 1000 Kč. Tyto levné hlavice však nesplňovaly základní podmínku silných vibrací. Jediný z levných přístrojů, který se dostal do TOP5 je značkový Romant Wand. Tento model je menších rozměrů s délkou pouze 20 cm. Průměr hlavice je příjemných 4 cm. Sice nepokryje celý váš rozkrok, ale můžete jej strčit i do vagíny. Díky užší hlavici se lépe a těsněji přiloží i k zadečku a můžete mu dopřát hodně silné vibrace (odvážnější si hlavici mohou zasunout i do zadku).

Tělo je rovné s hezkým designem. Na konci rukojeti je mírné zahnutí. Rukojeť je z tvrdého a hladkého ABS plastu s jemným rýhováním pro snadné držení. Hlavice z jemného lékařského silikonu. Hebký a měkký materiál, antialergický.Intenzita vibrací sice nedosahuje síly dražších modelů, ale hodně se jim přibližuje. Celkem lze rozlišit 7 odlišně silných vibrací. Ty nejsilnější vám k dosažení orgasmus rozhodně budou stačit. Nemá pulsační programy, pouze vibrace. Silné vibrace vydrží jet pouze dvě hodiny. Pak je nutno dobíjet. Myslete na to a dobíjení po každém orgasmu. Baterie je integrovaná, dobíjecí přes USB kabel. Ovládání je jednoduché. Pouze dvě tlačítka. Jedním zapínáte / vypínáte, druhým přepínáte mezi vibracemi.

Romant Wand je výbornou volbou pro začátečnice, které chtějí masážní hlavice začít zkoušet. Neutratíte za něj moc peněz a zjistíte, jestli je to ta pravá erotická pomůcka pro vás. Díky rozměrům a nízké hmotnosti se hodí i jako cestovní vibrátor pro osamělé ženy na cestách. Vleze se kamkoli. Navíc je doručen s hezkým pytlíčkem na schování. Používat Romant Wand mohou i odvážní muži. 4 cm do zadečku se dají při troše tréninku snést. Silné vibrace v zadku chlapům dodají kvalitnější výstřik a delší sekvenci výstřiků za sebou. Při přirážení do ženy s Romant Wand v zadku dosáhnete pánové nejkrásnějšího orgasmu v životě.

6# Funny Orange – orgasmus

Funny Orange
Spousta žen chce mít doma malého šikulu do kabelky, kterého bude mít kdykoli k dispozici. Navíc bude působit na první pohled tak nenápadně, jako nějaká kosmetická drobnost (třeba rtěnka). Přesně takovou představu dokonale splňuje minivibrátor na klitoris oranžový Funny Orange. Je to opravdu mrňous, protože měří na délku pouhých 9,5 cm, bez uzávěru dokonce jenom 6 cm, horní část má průměr 2,4 cm, spodní část 1,7 cm, materiálem je příjemný ABS plast. Příjemný a veselý je design, výrobci vsadili na svěží oranžovou barvu, která asociuje energii, slunce, vzrušení. Pro ženy je taková hračka naprostou nezbytností a nevzbudí nežádoucí pozornost ani v případě, že náhodně vypadne z kabelky.

Hlučnost je spíše průměrná, nedá se říci, že by šlo o vysloveně tichý chod. Nevýhodou je, že vibrace se dají pouze zapnout a vypnout, nelze je nijak regulovat. Pokud jsou ovšem pro někoho příliš silné, dají se ztlumit například látkou. Navíc součástí jsou čtyři různé nástavce, každý s jiným povrchem. Právě díky nim se dá dráždění klitorisu příjemně zpestřit a rozlišit. Velice důležité je, že vibrace jsou na frekvenci 90-100 Hz, tedy v hladině, kterou lidé vnímají jakou příjemnou a cílenou, většinou se tak nestává, že by se vibrace někomu netrefily do jeho oblíbeného rytmu. Ženy oceňují, že se přenášejí dovnitř, nejsou jenom povrchové, a proto působí více než dobře. Proto i pánové, když si tento robertek přiloží k žaludu, mohou prožít opravdu krásnou erekci. Tato erotická pomůcka je rozhodně velkým přínosem právě proto, že se dá kdykoli sbalit do kabelky, tvoří společníka na cesty.

Hlavice se nachází v rozšířené částí, kde jsou vibrace silnější. Napájení probíhá na jednu tužkovou baterii. Největší devizou tohoto masážního vibrátoru ale je zcela jistě jeho více než příznivá cena. Právě z ní jsou mnohé uživatelky opravdu nadšené, v tomto případě jde o skutečně levné hračky. Za málo peněž totiž dostanou poměrně hodně muziky, a to je velice příjemné. Skvělá je i zpráva, že tento vibrátor masážní je voděodolný. Proto ho klidně můžete dát pod tekoucí vodu a omývat, před tím je ale dobré vyndat baterii a pořádně uzavřít. Můžete si ho vyzkoušet ve sprše, ale do napuštěné vany ho raději neberte. Můžete ho ale vložit třeba do kondomu, který zavážete uzlem, pak máte vibrátor i do vany. Nebojte se použít také jak vodní, tak i silikonové gely, můžete s gely dokonce experimentovat.

Svým využitím samozřejmě spadá do oblasti masturbace, kde má hodně univerzální působnost. Výborný je na dráždění klitorisu, bradavek, ale i análku. Na celotělovou erotickou masáž je trochu malý, ale na cestách může posloužit i takto.

Masturbace s masážním vibrátorem

Do výběru se nedostal žádný z řady Lelo, Libo, Magic Black, PipeDream nebo Massager, s masážním králíčkem. Vyhrály spíše dražší kousky (vyjma Funny Orange) z kvalitního materiálu (gelový již nemá šanci). A také zde není typický pánský robertek na prostatu (ten se prosadil mezi análními pomůckami). Ani není třeba hledat nahřívaný vibrační penis. Bohatě stačí kvalitní lubrikační gel. Vynikající jsou vibrátory jako pomůcka při masturbaci. Žena sama si s nimi může skvěle užít, pokud zrovna nemá v dosahu partnera. Třeba vibrátor De Luxe je skvělý tím, že dokáže přirážet a zároveň dráždit klitoris. Ideální je pro ženy, které jsou náročné a nestačí jim pouhé mazlení poštěváčku, žádají akci i ve vagině. Zároveň jde i o skvělou pomůcku pro dámy, které dosahují pouze klitoridálních orgasmů.

Použitím masážních vibrátorů s možností obojího dráždění tak mohou v sobě postupně odkrývat skrytý potenciál a třeba časem dojdou až k vaginálnímu orgasmu. Rotační pohyb a přirážení dávají masturbaci s robertkem také zcela nový rozměr. Například u porážecího vibrátoru se hodí třeba, i když je hračka na dálkové ovládání. Žena jednoduše vybere ten nejlepší program, který jí nejvíce vyhovuje, spustí dálkové ovládání a pak si může jenom vleže vychutnávat kouzlení robertku ve svém klíně, aniž by byla vyrušována mačkáním ovládacích tlačítek. Vibrační a pulzní programy je možné si také během masturbace samozřejmě řídit, což je skvělá cesta, jak se dovést až k vyvrcholení podle toho, co masturbující nejlépe vyhovuje. Ovšem vibrátory s masážní hlavicí přinášejí skvělé zážitky při sebeuspokojování nejenom ženám, ale i mužům.

Například přiložení masážní hlavice ke spodní straně žaludu nebo penisu a správný výběr vibrací zajistí erekci. Žena si zase může masážní hlavicí provést třeba autoerotickou masáž, kterou začne například chodidly, která také obsahují celou řadu velice citlivých erotických zón, dále pokračovat po lýtkách a stehnech až ke klínu a vyvrcholit silným vibračním drážděním klitorisu. Pořídit si masážní vibrátory na masturbaci se rozhodně vyplatí, protože zážitek je mnohem silnější, než při ručním uspokojování a jedná se většinou o značně mnohostranné víceúčelové hračky.

Erotické masáže s vibrátorem na celém těle

Jak použít masážní vibrátor? Pro muže či ženy. Je to snadné.

Některé masážní vibrátory se svým provedením a funkcemi hodí jenom na masáž intimních partií muže a ženy, neumožňují masáž celého těla. Takové ale většinou nabízejí v masáži silně nadstandardní funkce a programy, jsou primárně určeny k masturbaci. Na druhou stranu existují i vibrátory s masážní hlavicí, které jsou opravdu hodně univerzální. Mají výkyvnou hlavici, která se pohybuje dopředu i dozadu a do stran a dokáže skvěle namasírovat jakékoli místečko na lidském těle. Je lehká, aby ruka při masírování nebolela, a nabízí vibrací a pulzací dokonalý zážitek v každém póru těla. S takovými vibrátory můžete provést dokonalou erotickou masáž celého těla. Můžete třeba začít od nohou, chodidel a pokračovat až k ženskému klínu, pokud jde o masáž pro ženy, nebo naopak k mužskému penisu, jestliže je masírován muž. Protože i vibrace u penisu a žaludu, dokážou samozřejmě vyvolat erekci. Nebo je možné ženě provést masážním vibrátorem masáž prsou, bradavek a následně pokračovat dál po břiše až dolů do klína.

Dále je možné zvolit i velkou masáž, která nevynechá ani ruce, hlavu šíji a jedná se skutečně o nevšední zážitek. Takové masáže dopřeje robertek s širokým výběrem vibračních a pulzačních programů, protože každá část těla je jinak drážděna, někde potřebujete silnější vibrace, jinde vám k docílení vzrušení stačí spíše jemné vibrační pohlazení. Tyto erotické hrátky si také přímo říkají o experimenty a objevování. Je na vás, vyzkoušet si, jaké vibrace se hodí, třeba pro chodidla, jaké pro dámská stehna nebo klín. Ženy mohou objevovat samy sebe při autoerotické masáži, hledat svůj sexuální potenciál. Především pro ženy, které příliš nedosahují orgasmů, je právě tento typ masáže s robertkem skvělou příležitostí, jak odhalit, co jim dělá dobře a zlepšit svůj sexuální život. Samozřejmě i muži mohou odhalovat při autoerotické masáži svá citlivá místa na celém těle, je pochopitelně naprostá hloupost myslet si, že jediným citlivým mužským orgánem je penis. Kromě toho se samozřejmě vibrátory s masážní hlavicí výborně hodí ke vzájemným partnerským hrám, kdy partnerka objevuje partnerovou tělo, ten jí říká, co mu dělá dobře a naopak, když partner objevuje partnerčino tělo a jeho citlivé body. Oběma to přinese ještě krásnější sex, protože k tomu, abyste dokázali partnera dokonale uspokojit, potřebujete vědět, co se mu líbí, co mu dělá dobře. A právě erotické hry s robertkem vám to dokážou výborně prozradit. Experimentujete a učíte se. Zkušenosti s vibrátorem potom zúročíte při partnerském sexu. Dále neváhejte a navštivte nějaký sexshop eshop a udělejte si pořádný nákup.